Zavrieť

Porady

Kedy je potrebna prevadzka

Dobry den,

zalozil som s manzelkou spol s.r.o. Jedna sa o firmu ktora sa zaobera architektonickou a projekcnou cinnostou. Sidlo mame v mieste trvaleho bydliska. Mame prenajatu kancelariu, kde pracujeme - kreslime, ale za klientmi vacsinou chodime von.

Mam tri otazky:
1, musime si zriadit prevadzku na adrese tej kancelarie kde pracujeme?
2, ak si prevadzku nezriadime, mozeme si dat najomne kancelarie do nakladov?
3, ak chceme zamestnat zamestnancov, ktory budu pracovat v nasej kancelarii, musime v tom pripade zriadit prevadzku?

Dakujem za odpovede!
Tomas Tornyos
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valikoza je offline (nepripojený) Valikoza

    Valikoza
    Tiež mám podobnú otázku: Musí s.r.o. (jednoosobová bez zamestnancov) nahlásiť prenajatú kanceláriu, v ktorej uskutočňuje len sprostredkovateľskú činnosť (kt.nespadá pod kontrolu živnost. úradu) ako prevádzku na ŽÚ?
    Ďakujem za odpovede

    mengel je offline (nepripojený) mengel

    mengel
    pridám sa - pred pár dňami som podpísal zmluvu o prenájme priestorov.
    Majiteľ budovy však výslovne NECHCE, aby sa tam nahlásila oficiálna prevádzka. Sú to priestory pre malú výrobu a ja by som si rád dal do nákladov nájomné. Aké problémy nastanú, ak tam bude prebiehať výroba a nebude to prihlásené ako prevádzka? Je to bez zamestnancov, budem tam sám.

    Valikoza je offline (nepripojený) Valikoza

    Valikoza
    Po zisťovaní na ŽÚ je záver takýto: kanceláriu netreba na ŽÚ nahlásiť ako prevádzku, lebo sa v nej nerealizuje žiaden predmet podnikania spadajúci pod kontrolu ŽÚ.

    Valikoza je offline (nepripojený) Valikoza

    Valikoza
    ...ale to bola len odpoveď na môj problém, v prípade mengela a ttomasso neviem ako to je

    Kedy je potrebna prevadzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.