Zavrieť

Porady

je to praca naviac mimo prekladu?

Zdravim vsetkych na porade. Mam technicko-eticky problem, v ktorom ide o peniaze (samozrejme). Ak dostanem na preklad podklady v PDF suboroch, citatelne len (v najbeznejsom, laickom) pripade cez Acrobat Reader. Dobre sa preklada priamo do suboru, cize v idealnom pripade Wordovsky DOC, ktory upravujem, prekladam a vysledkom je opat DOC. V mojom pripade som preto transormoval-nie je dolezite ako, (dolezite je, ze to nie az take trivialne, chce to mat aj nieco viac, ako obycajny pristup k PC) a prekladal DOC to DOC. Mam pozadovat za upravu PDF to DOC peniaze naviac ? Mam nechat ako vysledok DOC-upravovatelny subor, alebo opta transform do PDF ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    scorp Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych na porade. Mam technicko-eticky problem, v ktorom ide o peniaze (samozrejme). Ak dostanem na preklad podklady v PDF suboroch, citatelne len (v najbeznejsom, laickom) pripade cez Acrobat Reader. Dobre sa preklada priamo do suboru, cize v idealnom pripade Wordovsky DOC, ktory upravujem, prekladam a vysledkom je opat DOC. V mojom pripade som preto transormoval-nie je dolezite ako, (dolezite je, ze to nie az take trivialne, chce to mat aj nieco viac, ako obycajny pristup k PC) a prekladal DOC to DOC. Mam pozadovat za upravu PDF to DOC peniaze naviac ?
    Naša firma spolupracuje s viacerými prekladateľskými agentúrami a je im šuma fuk, v akom formáte dostanú pôvodný dokument - či elektronicky v .doc, .pdf alebo vytlačenú hardcopy. Preložia čokoľvek.

    Preto neviem, prečo je pre teba takým problémom, ak dostaneš pôvodný dokument v elektronickej forme .pdf. Veď si to môžeš vytlačiť. AK je pre teba lepšie prekladať z Wordu, tak je to len tvoj problém, aby si si to skonvertoval do Wordu. Pokiaľ si im vyslovene nepovedal, že pôvodný dokument vyžaduješ v editovateľnej elektronickej forme, tak nevidím dôvod na nejaké spoplatňovanie konverzie formátu, veď oni nepotrebujú ten pôvodný dokument vo Worde a ani to od teba nežiadali.

    Pokiaľ by si takto pristupoval ku klientom, tak by si mal len jednorazových klientov. Agentúra, s ktorou spolupracujeme, si je vedomá, že sme významný klient a je možné s nimi dohodnúť všetko, vychádzajú v ústrety.

    Takže doporučoval by som neúčtovať za konverziu a ak chceš prekladať len z Wordu, tak požadovať podklady vo Worde už pri objednávke, alebo odmietnuť zákazku.

    A ak už máš príslušný soft, tak je to triviálna záležitosť konvertovať - pár kliknutí myšou.

    scorp Pozri príspevok
    Mam nechat ako vysledok DOC-upravovatelny subor, alebo opta transform do PDF ?

    Toto je zase len na tvojom rozhodnutí a dohode s klientom. Niektorým stačí pdf formát, niektorí potrebujú s prekladom pracovať. Radšej sa ich spýtaj, ako to chcú. Nm dávajú preklady vo Worde a aj ich vytlačia (požadujeme tlmočnícku doložku).

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Cuduj sa svete, zadavatel bol prekvapeny, ked som mu poslal PDF. Je jasne, ze som ich najprv konvertol z DOC do PDF. Toto je klasicky pripad, ze "nemaju sajnu", kolko roboty je za konvertovanim.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    scorp Pozri príspevok
    Cuduj sa svete, zadavatel bol prekvapeny, ked som mu poslal PDF. Je jasne, ze som ich najprv konvertol z DOC do PDF. Toto je klasicky pripad, ze "nemaju sajnu", kolko roboty je za konvertovanim.
    Myslel si koľko roboty je s prekladom (to súhlasím), ale nie s konvertovaním... to je otázka pár klikov.

    je to praca naviac mimo prekladu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.