Zavrieť

Porady

Účtovanie tržieb v podvojnom účtovníctve

Prosím poraďte, ako správne zaúčtovať tržby v podvojnom účtovníctve, keď sa platby uskutočnili v hotovosti, terminálom a uhradili sa aj faktúry v hotovosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    epijajo Ešte som neuviedla, že ide o plátcu DPH a denná uzávierka nerozlišuje DPH, je v jednej sume aj za hotovosť, aj za terminál
    Žabinka ...a denná uzávierka nerozlišuje DPH... nerozumiem tejto vete.. veď to musí byť v uzávierke rozčlenené sumárne, základy dane aj DPH..
    Dav denná uzávierka MUSÍ obsahovať DPH. Otázka nie je formulovaná jednoznačne - majú to byť denné tržby z ERP?
    Žabinka DPH v uzávierke nie je, iba ak ide o evidovanie úhrady faktúry..
    epijajo Ide o denné tržby z ERP. Úhrady za tovar boli uskutočnené hotovosťou, alebo terminálom. Na doklade - DENNÁ UZÁVIERKA sú uvedené sumy: celkom obrat, celkom DPH, platba celkom hotovosť a platba celkom kredit. Neviem teda presne rozlíšiť kredit obrat, kredit DPH a hotovosť obrat a hotovosť DPH.
      zbaliť

    Replasťačka je offline (nepripojený) Replasťačka

    Replasťačka
    Na finančnej dennej uzávierke je ( musí ) byť uvedené:
    Príklad :
    V sadzbe 20 % : Základ dane = 2258,58, DPH = 451,75 Tržba spolu ( obrat) = 2710,33 a tiež je uvedené, akým spôsobom sa uskutočnila platba za predaj tovaru alebo služby,
    teda : Hotovosť prijatá: 2217,05 a Kredit platba cez terminál 493,28
    Účtovanie - v pokladni: MD211 D 604,602 = 2258,58
    MD 211 D343 = 451,75
    MD 211 D315aú = - 493,28
    teda v pokladni zostanú len peniate, ktoré boli prijaté v hotovosti.
    Následne, keď na výpise z BÚ sa objaví platba pripísaná vo výške 493,28 , účtujem : 221/315aú = + 493,28.
    Účtujem v Omege.
    A úhrada OF v hotovosti cez ECR: 211/311
    epijajo Ďakujem, s touto alternatívou som sa pohrávala aj ja, mne sa moc nepáči mínus na 211, ale keď to poradil správca programu, snáď to odniekaľ má
    epijajo to je trochu iný prípad, ja mám dispozícií dennú uzávierku, kde sú nasčítavané všetky pohyby platieb

    Účtovanie tržieb v podvojnom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.