Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Babulky, poradte, prosim..zacala som s JU (bohuzial,zatial bez skoleni, su to len prijate a vystav.faktúry),ale mam asi problem - vedomostny, co sa tyka dani. Zivnostnik je 1/4 rocnym platcom DPH,danove sme podavali naposledy za 12/2006, je povinny urobit aj rocne danove priznanie k 31.3.2007, alebo ake DP je treba este urobit? Dakujem moc, aj ked si asi myslite,ze som blazon..len chcem mat jasno..
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nie som babulka tak neporadím, škoda.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ale aby si nepovedala že som pes tak: DPH sa podáva spravidla Q, . K 31.3.2007 sa podáva DP FO.
0 0
akciovka akciovka

akciovka je offline (nepripojený) akciovka

...:-) no, ale za pokus nic nedas..vies mi poradit, babuliak?
0 0
akciovka akciovka

akciovka je offline (nepripojený) akciovka

Takze ak sme za min.rok odovzdali kvartalne DP, sme "za vodou"?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

akciovka
Takze ak sme za min.rok odovzdali kvartalne DP, sme "za vodou"?
Za vodou s DP k dph za IV.Q áno, ale nie s DP k dani z príjmov za rok 2006.
Naposledy upravil Tweety : 06.02.07 at 17:09 Dôvod: doplnenie
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dúfam, že rozlišuješ DP DPH a DP FO. Za vodou nie si nikdy babulka.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
akciovka
Takze ak sme za min.rok odovzdali kvartalne DP, sme "za vodou"?
To nie ste za vodou , asi by bolo dobré , aby ste účtovníctvo zverili osobe , ktorá je znalá účtovníctva , tým sa Vás nechcem nijako dotknúť .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Máš zmätok v daňovom systéme.
Ak je daňovník kvartálny platiteľ DPH, podáva DP k DPH po skončení kalendárneho štvrťroka do 25. nasl. mesiaca.
Ďalej je daňovníkom dane z príjmov - DP k dani z príjmov podáva po skončení zadňovacieho obdobia ( kalendárny rok), do 31.3. Tento rok je posledný deň na podanie DP k dani z príjmov 2.4., pretože 31.3. nie je pracovný deň .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Na dlhé zimné večery doporučujem
http://www.porada.sk/f89-zakony.html .
0 0
akciovka akciovka

akciovka je offline (nepripojený) akciovka

uf...tak uz som v keli...nie som hlupa - a nehovorim,ze to tu niekto povedal,len som zaciatocnik-a myslim,ze aj vdaka vasim radam zvladnem aj dan z prijmov..len potrebujem ponavigovat...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
akciovka
uf...tak uz som v keli...nie som hlupa - a nehovorim,ze to tu niekto povedal,len som zaciatocnik-a myslim,ze aj vdaka vasim radam zvladnem aj dan z prijmov..len potrebujem ponavigovat...
Nie si v keli, len sa pozri (tak ako bolo odporúčané) na zákon o dani z príjmu, zákon o DPH, zákon o účtovníctve, postupy účtovania v JU, zákonník práce - minimálne toto potrebuje každý kto sa chce pokúsiť o účtovanie v JU (v PU sú to postupy pre PU)
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A aby si neznalosťou nenarobila viac škody ako osohu - určite Zákon o správe daní a poplatkov . Je tam taký milý § , volá sa správne delikty .
Osobne ho mám z teórie najradšej. Jeho znalosť používam na plašenie neporiadnych klientov .
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

akciovka
uf...tak uz som v keli...nie som hlupa - a nehovorim,ze to tu niekto povedal,len som zaciatocnik-a myslim,ze aj vdaka vasim radam zvladnem aj dan z prijmov..len potrebujem ponavigovat...
Ahoj srandista - prečo máš v profile účtovník-živnostník? Buď Tvoj profil, alebo Tvoje otázky sú blud.
0 0
akciovka akciovka

akciovka je offline (nepripojený) akciovka

Boze, lebo ani netusim,preco je to v tom profile tak..asi len vyber,nic viac.Uplne vazne nie som zivnostnik, ucto som videla naposledy pred par rokmi aj to len jednotlive oblasti-nikdy nie komplexne,takze dane isli dost bokom..ja vam vazne dakujem za vase rady,co by som bez vas robila?
0 0
akciovka akciovka

akciovka je offline (nepripojený) akciovka

A aby som sa s vami len tak nerozlucila - ako budem teda "tvorit" tu dan z prijmu? Vyrata mi ju soft automaticky,ci musim nieco nastavovat? Uctujeme v Money S3
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Mňa porazí!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

akciovka
A aby som sa s vami len tak nerozlucila - ako budem teda "tvorit" tu dan z prijmu? Vyrata mi ju soft automaticky,ci musim nieco nastavovat? Uctujeme v Money S3
Akciovka doporučujem vrele , aby si to účtovníctvo ešte tento rok nerobila. Prepáč, ale otázky, ktoré kladieš-neviem posúdiť, či si robíš žarty na spríjemnenie nálady, alebo ako....

Výška dane z príjmu Ti vyjde ako rozdiel medzi príjmami a výdavkami, ktoré správne zaúčtuješ do peňažného denníka v zmysle všetkých daňových , účtovných a nadväzujúcich predpisov..

Príklad, ak by si zvládla znalosť týhto predpisov vypočítaš daň napr. 100 000...ak nezvládneš možno vypočítaš aj stratu, a potom nastupujú tie správne delikty, o ktorých hovorí Johanka.

P.s. Ak nájdeš soft, ktorý vypočíta správnu daň z príjmu daj nám prosím vedieť
0 0
akciovka akciovka

akciovka je offline (nepripojený) akciovka

Dakujem..mam len zmatok vo vyrazoch, to je vsetko...padam studovat..a vdaka za vas cas aj za rady.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ekopo
Dúfam, že rozlišuješ DP DPH a DP FO. Za vodou nie si nikdy babulka.
ekopo,ekopo ty si ale pekný kamoš. Nám starým 17 -tkam si nikdy tak pekne: že babulky. Tak to čo najskôr naprav,lebo prisahám,že neodovzdám DP-na protest.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Teraz už je to v poriadku.
Dodatok: Vetička patrí k citátu v príspevku o dva kroky vpred.
Naposledy upravil Marína : 08.02.07 at 13:03
0 0
Načítať ďalšie