Zavrieť

Porady

Kde mi udelia CE certifikat

Zdravim, mam otazku ohladom CE certifikatu. Rozbieham totiz firmu zaoberajucu sa vyrobou. Viem ze potrebujem CE certifikat aj kvoli predaju v SR. Ale neviem kde o neho mozem poziadat. Brazdim google uz par dni ale take informacie som tam nenasiel. Je x stranok kde sa docitate ze je to dolezite bla bla bla ale co musim urobit aby som ho dostal nie je nikde.... Nemate s tym niekto skúsenosti??? Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erko27 je offline (nepripojený) erko27

    erko27
    Vyrabam repliky kyvadlovych starozitnych hodin v ktorych je aj elektronicky clen a to hodinovy strojcek na 2ks 1,5V baterii

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Obdobný postup platí na všetky výrobky AO -autorizovaná osoba - je aj technická inšpekcia , skúšobňa Dubnica a iné , na hodiny neviem.

    erko27 je offline (nepripojený) erko27

    erko27
    Ze su to hodiny to by nemalo hrat velku ulohu lebo ja neziadam o certifikat na kvalitu ale o CE certifikat ten pokial viem riesi otazku minimalnej bezpecnosti... A ked na to pozeram ako clovek tak mi take hodiny nepridu nijako zivotu nebezpecne, ale na druhej strane chapem ze zakon je zakon a jednoducho ten certifikat musi byt.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Všeobecne: vyhlásenie zhody je porovnanie výrobku z platnou technickou normou (EN STN.... , až jednotlive predmetové normy) normy vyžadujú min. požiadavky na zabezpečenie bezpečnosti.
    Iné sú požiadavky na vyhradené technické zariadenie skupiny A , iné na skupiny C. Vyhl. 508 - rieši bezpečnosť , požiadavky na technickú dokumentáciu, odbornosť výrobcu, vysvetľuje zakl. pojmy - názvoslovie ... a rieši dotazovanú tému je to začiatok.

    erko27 je offline (nepripojený) erko27

    erko27
    Dik za radu zas som o nieco mudrejsi. Skusim tu prestudovat dufam ze s tym nebude problem. Pride mi to aj tak dost komplikovane, ved ked si to tak vezmem tak preco na to musim byt odbornik a neviem aky skuseny... Staci trochu drevorezbarstva, nejake drevoobrabacie stroje, trocha casu a hotove 100% strojceky do hodiniek od vyrobcu ktory na ne samezrejme ma certifikat...

    erko27 je offline (nepripojený) erko27

    erko27
    Tu Vyhl. 508 som prestudoval ale ta sa venuje len zivotu nebezpecnym zariadenia ako napr tlakove nadoby elektricke pristroje... a blizsie ich zaraduje do tried podla objemu, tlaku, vykonu aj ked mo vyrobok je vlastne elektronika tak nema ani zdaleka vykon radovo v kW... je to uplne jemna elektronika ktora v ziadnom prostredi ani vo vode nemoze byt cloveku zivotu nebezpecna a nemoze mu nijako ublizit jedine ze by na neho spadla ale to je uz chyba pri manipulacii... Som bezradny... Ani neviem na koho sa obratit... Nemate nejaky napad hoc za to aj bude treba zaplatit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.