Zavrieť

Porady

zbúranie starého domu

mám možnosť lacno kúpiť pozemok zo starým domom ktorý by sa musel zbúrať.má s tým niekto skúsenosti čo by to stálo a ako na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Asi 50.000 Sk odvoz sute na smetisko+ stroje. ale záleží na to aký veľký ten dom je a kde to je.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    § 24 vyhl. č. 453/2000 Z.z. - obsah žiadosti o odstránenie stavby

    § 88 a násl. zák. č. 50/1976 Zb. (stav. zákon) - konanie o odstránení stavby


    CIMOM

    petervi je offline (nepripojený) petervi

    petervi
    Bural som v lete, vsetko zburat+vybrat zaklady+vsetko odviezt=115000SKK.
    Vsetko organizovala firma,nepohol som ani prstom.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Minulý rok sme jeden búrali na kľúč cena bola 100 000.V tomto prípade záleží na veľkosti domu a hrúbky stien.Odvoz jedného 5m3 kontajnera stojí od 150-300 €.Jedna stroj hodina menšieho bagra cca 50€.

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    po obdrzani platneho buracie povolenia od prislusneho stavebneho uradu(trebe poziadat obec, v ktorej je nehnutelnost-niekde je to s poplatkom niekde bez...). Cena zburania je zavisla samozrejme od velkosti objektu ale aj vzdialenosti skladky a v neposlednom rade od lokality(cena vlastnej prace) okolo 100.000,- sk je realna. Ked uz mas projekt na novy dom, mozes cast z buracky pouzit ako plnivo na zasypy v novom objekte....usetris aspon za odvoz sute.

    zbúranie starého domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.