Zavrieť

Porady

Starobný dôchodca

Prajem pekný deň, zamestnali sme starobného dôchodcu. Má mi priniesť nejaké potvrdenie o poberaní dôchodku? Dám mu podpísať vyhlásenie ale s tým, že si neuplatňuje odpočitateľnú položku? Ako je to s invalidnými dôchodcami? Ďakujem pekne a prajem pekný zvyšok dňa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Jana G.
    Prajem pekný deň, zamestnali sme starobného dôchodcu. Má mi priniesť nejaké potvrdenie o poberaní dôchodku? Dám mu podpísať vyhlásenie ale s tým, že si neuplatňuje odpočitateľnú položku? Ako je to s invalidnými dôchodcami? Ďakujem pekne a prajem pekný zvyšok dňa.
    Ak má dôchodok nižší ako nezdaniteľnú časť, na to, aby si mohol rozdieľ uplatňovať musí podpísať vyhlásenie a samozrejme musí doniesť potvrdenie o výške dôchodku. Ak ho má vyšší, nemusí nič nosiť a nepodpíše ani vyhlásenie, tým pádom mu zdaňuješ celý príjem (samozrejme mínus poistné).

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Jana G.
    Prajem pekný deň, zamestnali sme starobného dôchodcu. Má mi priniesť nejaké potvrdenie o poberaní dôchodku? Dám mu podpísať vyhlásenie ale s tým, že si neuplatňuje odpočitateľnú položku? Ako je to s invalidnými dôchodcami? Ďakujem pekne a prajem pekný zvyšok dňa.
    Kópiu potvrdenia o priznaní dôchodku si môžeš vypýtať a založiť.
    Čo sa týka vyhlásenia, ak si nebude uplatňovať nezdaniteľnú čiastku (ak bol dôchodcom k 1.1.2006) ani daňový bonus, tak vyhlásenie ani nemusí podpisovať.
    Napíš čo chceš konkrétne vedieť o invalidných dôchodcoch?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Jana G.
    Prajem pekný deň, zamestnali sme starobného dôchodcu. Má mi priniesť nejaké potvrdenie o poberaní dôchodku? Dám mu podpísať vyhlásenie ale s tým, že si neuplatňuje odpočitateľnú položku? Ako je to s invalidnými dôchodcami? Ďakujem pekne a prajem pekný zvyšok dňa.
    Ja dávam aj starobným dôchodcom a výsluhovým dôchodcom podpisovať vyhlásenie, kde mi zaškrtnú, čo si žiadajú, či poberajú dôchodok a odkedy.
    Z tohto hľadiska invalidný dôchodca je ako ostatní zamestnanci. Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú časť mzdy u jedného zamestnávateľa.
    Rozdiely sú už potom len v odvodoch na sociálne a zdravotné poistenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.