Zavrieť

Porady

Ukoncenie prac. pomeru - kroky dalej (DOLEZITE)

Ahojte,

vcera som sa dohodol s mojim zamestnavatelom na ukonceni prac. pomery, s okamzitou platnostou,t.z. do 13.5.2009 som bol zamestnany.
Chcem sa spytat na 3 veci, ohladne ukoncenia prac. pomeru:
1. ked sa ukonci prac. pomer, ake kroky by mala dotycna osoba spravit, ci sa ma hned hlasit na urade prace, kvoli odvodom, resp. kde sa ma ist hlasit na margo platenia poistneho-odvodov. Su urady, kde sa musim hned nahlasit, ak ano, v mieste trvaleho bydliska, alebo hoc kde?
2. na ktore mesiace sa vztahuje vyplatenie odstupneho (2-mesacneho), ked som sa s byvalim zamestnavatelom dohodol na vypovedi takej, ze dostanem 2-mesacne platy (2-mesacne odstupne)+preplati mi kompletne vsetku dovolenku, co mam prisluchajucu na dane mesiace. Cize ked som skoncil v praci ku 13.5.2009 a mam slubene 2-mesacne odstupne, tak to chapem tak, ze dostane 2 mesacne platy (brutto) a to za maj a jun, hoc zaciatkom maja som uz dostal plat za april, tak? Nespada posledny plat do tochto odstupneho, alebo ano?
3. ake potvrdenia je dobre si vypytat od byvaleho zamestnavatela, kde som skoncil, aby mi byvala firma vystavila, okrem vypovede, je dobre si dat vystavit aj nejaky prehlad zarobkov a vydajov, co som mal v danej firme, nejaky prehlad v terajsej praci + samozrejme odporucanie od byvaleho zamestnavatela?

Dakujem za upresnenie a vysvetlenie, Richard
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rmozolik Pozri príspevok
    Ahojte,

    vcera som sa dohodol s mojim zamestnavatelom na ukonceni prac. pomery, s okamzitou platnostou,t.z. do 13.5.2009 som bol zamestnany.
    Chcem sa spytat na 3 veci, ohladne ukoncenia prac. pomeru:
    1. ked sa ukonci prac. pomer, ake kroky by mala dotycna osoba spravit, ci sa ma hned hlasit na urade prace, kvoli odvodom, resp. kde sa ma ist hlasit na margo platenia poistneho-odvodov. Ak sa chceš prihlásiť na ÚPSVaR ako uchádzač o zamestnanie, to musíš absolvovať v mieste trvalého bydliska, ak sa evidovať nechceš- nie je to povinnosť zo zákona, musíš sa prihlásiť do ZP ako samoplatca. Su urady, kde sa musim hned nahlasit, ak ano, v mieste trvaleho bydliska, alebo hoc kde?
    2. na ktore mesiace sa vztahuje vyplatenie odstupneho (2-mesacneho), ked som sa s byvalim zamestnavatelom dohodol na vypovedi takej, ze dostanem 2-mesacne platy (2-mesacne odstupne)+preplati mi kompletne vsetku dovolenku, co mam prisluchajucu na dane mesiace. Cize ked som skoncil v praci ku 13.5.2009 a mam slubene 2-mesacne odstupne, tak to chapem tak, ze dostane 2 mesacne platy (brutto) a to za maj a jun, hoc zaciatkom maja som uz dostal plat za april, tak? Nespada posledny plat do tochto odstupneho, alebo ano? Ak ste sa dohodli na dvojmesačnom odstupnom, to je počítané priemerom z prvého kvartálu, takže nie plat, ale priemerný plat.
    3. ake potvrdenia je dobre si vypytat od byvaleho zamestnavatela, kde som skoncil, aby mi byvala firma vystavila, okrem vypovede, je dobre si dat vystavit aj nejaky prehlad zarobkov a vydajov, co som mal v danej firme, nejaky prehlad v terajsej praci + samozrejme odporucanie od byvaleho zamestnavatela? Zamestnáv. je pri skončení PP povinný vydať doklad o zápočte rokov, resp. potvrdenie o zamestaní vo firme, potvrdenie o príjme zo ZČ.
    Dakujem za upresnenie a vysvetlenie, Richard
    Odpovede v texte.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1. ano prihlásiš sa na úrade práce, kvôli podpore a evidencii, inak si platíš sam ZP
    2. dostaneš výplatu za dni 01-13.5.+dovolenku+2mesačné platy. Všetko vo výplatnom termíne za máj - teda v júni.
    3. dostaneš zápočtový list=Potvrdenie o zamestnaní
    ak chceš a zam-eľ bude ochotný, tak aj odporúčanie
    ak bude ochotný, tak aj kópiu ELDP, ktoré inak posiela do SP.
    Na ELDP budeš mať prehľad príjmov za každý odpracovaný rok od r.2004

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    1. Zaevidovať sa na Úrade práce, ak nemáte iné zamestnanie
    2. Mali by ste dostať vo výplatný termín výplatu za máj(pracovali ste do 13.5.2009) + 2 mesačné odstupné + preplatenie dovolenky.
    3.Zápočtový list a výpoveď

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. prihlasit sa treba do 7 dni na urade prace v mieste trvaleho bydliska. ak to clovek do 7 dni nestihne, tak sa musi vo svojej zdravotnej poistovni prihlasit ako samoplatitel

    2. odstupne sa neviaze k ziadnym mesiacom, vyplati sa vo vyske 2 priemernych platov v poslednej vyplate. teda za maj bud vyplata do 13.5, mozno nejaka preplatena dovolenka + 2 mesacne odstupne.

    3.Zápočtový list a výpoveď
    Naposledy upravil ivka70 : 14.05.09 at 12:47

    rmozolik je offline (nepripojený) rmozolik

    Konstrukter, majitel firmy KORIMO, s.r.o. ...viac rmozolik
    Dakujem vsetkym za odpovede, pomohli ste mi.
    Richard

    Ukoncenie prac. pomeru - kroky dalej (DOLEZITE)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.