Zavrieť

Porady

aká je lehota na opravenie telefónu, ak je telefón poistený v poisťovni?

zdravím, dňa 13.11.2014 som bol reklamovať svoj telefón v predajni Datart , kde bol aj kúpený. K telefónu mám aj poistenie z Generali poisťovne. V rámcovej zmluve nieje uvedené, akú dlhú dobu má servis na opravenie môjho telefónu. Neviem teraz, či to je 30 alebo 60 dní. A či sú to kalendárne dni alebo pracovné dni. Ďakujem za vaše reakcie.
11 komentárov     zbaliť
veronikasad Šak kukni do zmluvy, lehoty sa spravidla uvádzajú v kal.dňoch
Peter Marton zmluvu som pozeral nieje tam nič uvedené..iba lehota v prípade, žeby som podal sťažnosť
veronikasad Lehota na vybavenie reklamácie je 30 kal.dní, ak do tejto doby vybavená nie je, máš nárok na odstúpenie od zmluvy a vrátenie peňazí.
veronikasad Choď do predajne a žiadaj vrátenie peňazí
Peter Marton aj keď sa to rieši cez poisťovňu tak je lehota 30 kalendárnych dní?
veronikasad Čo obsahuje to poistenie z Generali ? Nie je to len poistenie platieb v prípade platobnej neschopnosti ?
kopretinka a čo máš vlastne poistené?
Peter Marton telefón, poisťoval som ho cez Generali poisťovňu priamo v Datarte, kde som telefón kúpil. Poistenie sa vzťahuje na netechnické poškodenie a na poškodenie, ktoré je spôsobené mojou manipuláciou, t.j. rozbitie displeja, utopenie telefónu, stratu telefónu a podobne.
veronikasad Došlo k takémuto poškodeniu z tvojej strany ?
Peter Marton áno telefón mi spadol na zem a rozbil sa mi dispej. V predajni aj v Generali mi povedali, že mám dť telefón do servisu, že to mám poistené takže sa to opraví, ale nik mi nepovedal aká dlhá lehota tam je.
veronikasad V tomto prípade ale neide o reklamáciu, ale riadnu opravu, kde si lehotu stanovuje servis. Mal si sa pýtať, keď si dával tlf. do opravy, odpoveď na Porade nezistíš, musíš do servisu ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    dôvod reklamácie?reklamácia v záručnej dobe alebo pozáručná? čo konkrétne máš poistené? akú chceš odpoveď,keď nedáš žiadne info?
    akú od nás čakáš odpoveď?my sme tú zmluvu nepísali,v prvom rade sa máš pýtať u predajcu.
    doplnenie: zákon nestanovuje čas vybavenia nezáručnej opravy.podmienky si stanovuje servis,kde sa oprava vykonáva.opakujem:pýtaj sa tam,kde si dal telefón do opravy a nauč sa rozlišovať pojmy OPRAVA a REKLAMÁCIA
    Naposledy upravil kopretinka : 03.01.15 at 09:26
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Peter Marton (Dnes 11:16) telefón, poisťoval som ho cez Generali poisťovňu priamo v Datarte, kde som telefón kúpil. Poistenie sa vzťahuje na netechnické poškodenie a na poškodenie, ktoré je spôsobené mojou manipuláciou, t.j. rozbitie displeja, utopenie telefónu, stratu telefónu a podobne.
    kopretinka ide to z neho ako z chlpatej deky,žiadne podstatné info doteraz som sa nedozvedela
    veronikasad Pozri komentáre pod prvým príspevkom, neide o reklamáciu ...
    buchač Kvietočok

    Môj názor ?
    Špekulant špekuluje špekuláciou...
    kopretinka už som čítala........ale v zadaní píše o reklamácii. ľudia nepoznajú ani základné pojmy.
    kopretinka doplnila som odpoveď
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    PRIpoistenie a reklamácia je nebo a dudy, nakoľko viď podmienky DATART

    http://www.datart.sk/sluzby/pojisten...h_vyrobku.html

    Lehota na opravenie, viď veronikasad (Dnes 11:11)

    aká je lehota na opravenie telefónu, ak je telefón poistený v poisťovni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.