Zavrieť

Porady

Spokojnost ucitelov s platom

Ahojte poradaci,chcem sa Vas opytat,kto z vas(ucitelov) je spokojny so svojim platom?Nemali ste chut vykaslat sa na ucenie a ist robit nieco ine za lepsi plat?Ako si financne prilepsujete?Poradte,som teraz v takom rozpolozeni,ze som nestastna z toho maleho platu.Dakujem
Usporiadat
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
  • Samozrejme s platom v školstve nemôže byť spokojný nikto. Ja mám šťastie,že účtovníctvom ako svojou záľubou sa zaoberám celý život. A tak je to moje druhé zamestnanie, ktorým si vylepšujem biednu finančnú situáciu v školstve.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
eby eby

eby je offline (nepripojený) eby

a to este nerobite pracu ekonomky v skole, ani inu nepedagogicku pracu !!!!!
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

No, ja som to riesil tak, ze som po skonceni vysokej nesiel ucit za ten mizerny plat, ale som sa zamestnal v jednej sukromnej frme ako programator a teraz rozbieham aj svoju vlastnu podnikatelsku cinnost. Uz aj sestra odchadza zo skolstva, nervy ma na dranc, ide tiez podnikat a mozno bude prevadzkovat mimoskolske vzdelavanie. Inac sa v dnesnej dobe velmi neda. Kym nezvysia financne ohodnotenie ucitelov, skolstvo vobec nebude lukrativne pre muzov, ale ani pre zeny. Ucit vraj nie je praca ale povolanie, ba dokonca zivotne poslanie, ale skoro zadarmo sa to robit neda. A hlavne teraz, ked skoly patria pod samospravu. Vela miest nema poriadny rozpocet, v mensich mestach a obciach zase prekvita rodinkarstvo.
0 0
evita2 evita2

evita2 je offline (nepripojený) evita2

no tak to teda súhlasím,rodinkárstvo je na zvyšnom Slovensku, mimo BA, veľmi silné, o voľnom mieste sa hovorí len v kruhoch vyvolených, no a o správaní samospráv viem tiež svoje, po 5 rokoch praxe a doktoráte som mala automaticky postúpiť do 11. triedy, starosta mi odkázal, že obec na to nemá peniaze, riaditeľka npohla ani prstom, lebo je to pracujúca dôchodkyňa, živiaca npraktického syna, nuž som to po školskom roku zobrala do vlastných rúk. Veľmi mi pomohol krajský školský úrad a triedu mi dali a zvyšné peniaze doplatili.
0 0
fabiajan fabiajan

fabiajan je offline (nepripojený) fabiajan

rad by som vedel,ci sa mi zvysi plat,ked ukoncim vysokoskolske vzdelanie prveho stupna Bc.Pracujem ako majster odbor. vycviku.Bc ale budem mat so socialnej práce?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

fabiajan Pozri príspevok
rad by som vedel,ci sa mi zvysi plat,ked ukoncim vysokoskolske vzdelanie prveho stupna Bc.Pracujem ako majster odbor. vycviku.Bc ale budem mat so socialnej práce?
nezvysi sa plat, nakolko je potrebna kvalifikovanost
0 0
katica.vargova katica.vargova

katica.vargova je offline (nepripojený) katica.vargova

Patrím do skupiny nespokojných s ohodnotením učiteľov. Obzvlášť, keď si predstavím, že v susednej krajine je podpora v nezamestnanosti vyššia, než bude môj plat v novom roku.Je to smutné, ale je to tak.
0 0
kaskya@gmail.com kaskya@gmail.com
ja som spokojná že som učiteľka. ako žena je to pre mna vyborne povolanie, prazdniny, poobede som doma, mam čas na rodinu. keby sme pracovali tak ako kazdy do stvrtej, tak mame vyssi plat. do stvrtej urcite nikto z ucitelov kazdy den nepracuje. priznajme si to. ale stale je to nizky plat v porovnani s ostatnymi krajinami EU.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Kaskya, otazka neznela, ci si spokojna, ze si ucitelka, ale ci si spokojna so svojim platom.
Ja s platom spokojna nie som, zial, ovplyvnit to nemam ako - vsetky dovzdelavania som uz absolvovala a napriek tomu, ked sa porovnam napr. so sestrou, ktora koncila gympel tak ako ja s vyznamenanim, ale mudrejsie sa rozhodla pre VS ekonomicku, tak som od nej o 50 000,- nizsie s mesacnym platom a to nehovorim, ze o odmenach a o tom, ze mam o 7 rokov dlhsiu prax.
Napriek tomu platu ucim rada, vyhovuje mi prac.cas, mam super sefku aj kolegovcov, takze az na ten plat je vsetko o.k.
0 0
kaskya@gmail.com kaskya@gmail.com
Gabika, nie som spokojná s platom. Keby som žila sama bez manžela, nevystačil by mi ani na základné živobytie. Nie to starať sa ešte o dieťa.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Aaaale nejako by ste vyzili. Moj muz je tak ako ja ucitel(mat-fyz), mame 3 male deti a fungujeme vcelku v pohode s odretymi usami. Aj ked si myslim, ze zaplateni za nasu pracu nie sme, prezit sa z nej da. Okrem toho si vylepsujeme financie douckami, on spravcuje siet v skole, ja prekladam a tlmocim.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Presne tak, len s odretymi usami sa da vyzit z takeho platu. A ked sa zamyslis nad tym, ze obycajny remeselnik s 3 rokmi SOU zaraba v dnesnej dobe 2x viac ako ucitel, tak je cloveku do placu. Tymto nechcem zhadzovat ludi so stredoskolskym vzdelanim bez maturity, nie su o nic menejcenni. Ich remeslo je v tejto dobe ziadane a prave preto aj zaplatene. Chcem len poukazat na to, ze ucitelia nie su v dnesnej dobe vobec oceneni.
0 0
BABYstar BABYstar

BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

Práca učiteľa nebola nikdy, a ani asi nebude ocenená.Učím 36 rokov,tak viem ,o čom hovorím.
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Ahojte, učitelia len tak ... koľko by ste chceli na hodinu za svoju prácu, akoľko hodin denne bz ste chceli pracovať?
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Mozno by mi stacilo tolko, kolko deklaruje nas minister, ze dostavame.
Alebo by pomohlo zobrat hodinovu mzdu aupairky, pridat nieco za to, ze nielen dam pozor, ze dieta prezije cas nezranene, ale ho aj nieco naucim (netrufam si navrhnut nasobit poctom ziakov ).
Alebo by som sa mala ist opytat do jazykovej agentury, kolko davaju lektorom na hodinu?
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Kaskya, neviem ako vy, ale ja mám dovolenku nie prázdniny, aby som denne nemala čo popoludní robiť, to tiež nemôžem povedať. Ak sami budeme hodnotiť svoju prácu takýmto spôsobom, tak nám môžu pokojne aj znížiť plat, veď Vám je super. Vy sa nepotrebujete pripravovať, opravovať písomné práce ..... To čo učíte?
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

No Gabikao naozaj sa dá vyžiť s odretými ušami a doučkami, ale s tým si spokojná? Čo tak mať aj trochu voľného času?
Naposledy upravil janka331 : 21.12.08 at 20:41
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Len tak dodo777 a čo myslíš, koľko asi máme?
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

janka331 Pozri príspevok
Len tak dodo777 a čo myslíš, koľko asi máme?
No myslim, že takych okolo 20000,- hrubého až 30000,-. ked prepočítame na 20 hodinový tyždený uväzok ...
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

dodo777 Pozri príspevok
No myslim, že takych okolo 20000,- hrubého až 30000,-. ked prepočítame na 20 hodinový tyždený uväzok ...

keeezby
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať