Zavrieť

Porady

Vädnutie jahôd

Ahojte poraďáci a krásny slnečný horúci deň prajem!
Hľadala so všade aj cez Google, ale nedostala som žiadne uspokojujúce informácie ohľadne môjho problému s jahodami. Jednoducho zo dňa na deň začnú vädnúť, celé trsy. Nevidím na nich žiadne zvieratká, čo by ich žrali, neviem, či je to nejaká choroba alebo ich vyciciavajú zvieratká pod zemou. Chcela by som len vedieť, či ste sa už s takýmto problémom stretli. Mne sa to opakuje už druhý rok a musela som likvidovať celé jahodovisko. Teraz mám nové a krásne jahody sú krásne zarodené a zrazu som si včera všimla, že už to začína zase celé odznova.( Nie je to zo sucha). Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fusta je offline (nepripojený) fusta

    fusta
    Ja mám ten istý problém, tiež pozorujem pár dní, že z ničoho je celý trs zvädnutý. Ozvite sa , ak má ešte niekto tieto skúsenosti, možno tomu prídeme na koreň, že z čoho to je.

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Treba o tom viac popísať...kde to pestujete, pri akých rastlinách, v tieni či na slnku, kedy polievate, čím polievate a pod...a potom možno zistíme čo je vo veci

    holubek je offline (nepripojený) holubek

    holubek
    Pokial ste zem prihnojovali, alebo davali ste kompost, typoval by som to na krtonozku nazyvanu aj ako Medvedik obycajny.
    Viac info o tom co sposobuje a ako na nu PORADA.sk > PORADY > Rôzne Porady > Záhradka > Medvedík obyčajný

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Môžu to byť aj v zemi sa nachádzajúce larvy chrústa.
    sú takéto:
    http://www.nahuby.sk/obrazok_detail....3&poradie=5655

    Skúste vybrať jahodu a prekopať pôdu.

    Pekný deň

    Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

    Natalyk
    Ďakujem všetkým za odpovede, ale už som aj vytiahla tie zvädnuté jahody zo zeme, a korene boli nepoškodené a v poriadku, ani zhnité, ani vysušené, ani zvieratká žiadne na nich.
    Len čo som si všimla, to sú chrobáčiky, ktoré cicajú asi len plody, a sú to ľudovo povedané "električky", neviem, ako sa volajú odborne tie červené chrobáčiky. Pekný deň!

    Simmak je offline (nepripojený) Simmak

    Simmak
    Stáva sa to aj vtedy, ak sa jahody umelo zavlažujú. Znie to paradoxne ale mám to odskúšané.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.