Zavrieť

Porady

postup uctovania

Dobry den
Uz nieaky cas vediem internetovy obchod(JU) a mam trosku chaos v uctovnicvtve.Na zaciatku som si zalozil pod.ucet, ponukam dva sposoby platby na dobierku a prevodom na ucet. Od dodavatelov beriem tovar v hotovosti alebo prostrednictvom faktur.Moje otazky?

1.Ked si niekdo objedna na dobierku napr. pondelok ja tovar posielam utorok na kedy ma byt vystavena faktura a ako mam zauctovat v penaznom denniku jeho platbu ked on to v piatok prevezme na poste a ja si platbu vyberiem na poste povedzme nasledujuci pondelok?kedy je den uctovneho pripadu?

2. fakturu od dodavatela zaplatim po nejakom case od jej vystavenia v penaznom denniku ma mat polozka datum vystavenia faktury alebo den uhrady?

3. Poplatok za postovne ma byt uctovane ako rezijne naklady?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    go2out
    Dobry den
    Uz nieaky cas vediem internetovy obchod(JU) a mam trosku chaos v uctovnicvtve.Na zaciatku som si zalozil pod.ucet, ponukam dva sposoby platby na dobierku a prevodom na ucet. Od dodavatelov beriem tovar v hotovosti alebo prostrednictvom faktur.Moje otazky?

    1.Ked si niekdo objedna na dobierku napr. pondelok ja tovar posielam utorok na kedy ma byt vystavena faktura a ako mam zauctovat v penaznom denniku jeho platbu ked on to v piatok prevezme na poste a ja si platbu vyberiem na poste povedzme nasledujuci pondelok?kedy je den uctovneho pripadu?

    2. fakturu od dodavatela zaplatim po nejakom case od jej vystavenia v penaznom denniku ma mat polozka datum vystavenia faktury alebo den uhrady?

    3. Poplatok za postovne ma byt uctovane ako rezijne naklady?
    Dakujem
    zasada: jednoduche uctovnictvo je o platbach (penaznych operaciach) ... cize: v penaznom denniku podla dna platby, v pomocnych evidenciach (kniha doslych fa, kniha odoslanych fa .. atd) mozes mat viac datumov - teda aj odoslanie, prijatie fa ...
    postovne je rezia
    uctujes rucne? alebo mas soft? alebo v exceli? .... preto sa pytam, lebo sa ti moze stat, ze mas vystavenu fa na 1000 sk, a na ucet ti nabehne iba cca 995,- ale fakturu musis vyrovnat - a to vyrovnanie sa asi v softoch robi inak ako keby si robil rucne

    go2out je offline (nepripojený) go2out

    go2out
    uctujem v alfe , doteraz som nemal vybaveny PPP U a tak som pouzival PPP H.
    Cize pohyby v penaznom deniku maju datumi podla realizovanej platby a nie podla vystavenich faktur?

    vdaka

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    go2out
    uctujem v alfe , doteraz som nemal vybaveny PPP U a tak som pouzival PPP H.
    Cize pohyby v penaznom deniku maju datumi podla realizovanej platby a nie podla vystavenich faktur?

    vdaka
    niet za co dakovat ...
    pohyby v penaznom denniku su platby ale ako sa to nasypa do alfy, to sa docitas viac tu: http://www.porada.sk/f50-omega-alfa-olymp.html
    a - neviem, co je ppp U a ppp H

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    ayya
    niet za co dakovat ...
    pohyby v penaznom denniku su platby ale ako sa to nasypa do alfy, to sa docitas viac tu: http://www.porada.sk/f50-omega-alfa-olymp.html
    a - neviem, co je ppp U a ppp H
    Zrejme mal na mysli ppp U - poštový peňažný poštový poukaz U a pošt. peň. poukaz H, ale je to tak, pohyb v peň denníku až keď je pohyb peňazí - čiže keď máš peniaze pripísané na účet - podľa výpisu z banky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.