Zavrieť

Porady

Výpoveď zo zmluvy o kúpe bytu.

Zdravím vás. Pred pár rokmi som uzavrel zmluvu o budúcej kúpnej zmluve. Jednalo sa o kúpu bytu v bytovke, ktorá sa mala postaviť. Nedávno mi zo strany predávajúceho prišla emailom výpoveď a vrátil mi zálohu. Tvrdil, že som nereagoval na výzvy na zaplatenie ďalšej zálohy (po dokončení hrubej stavby), ktoré mi mal poslať emailom. Mne však žiaden email neprišiel (tvrdenie proti tvrdeniu) a dohodnúť sa už nechcel. V samotnej zmluve, ktorú sme spísali sa nepojednáva o výpovedi. Viete mi poradiť, či konal správne? Ďakujem.
Naposledy upravil The_Peach : 27.10.18 at 16:30
3 komentárov     zbaliť
misoft Môj pohľad - buď rád, že ti to vrátili. Ako čítam - pred PÁR rokmi si uzavrel ..... bytovka (stavím sa) ešte NESTOJÍ a oni (vraj) pýtajú ďalšiu zálohu.
Ja mám dojem, že je to riadny odrb. Takto pracujú spoločnosti, ktoré len pýtajú peniaze a potom sa vyparia ako smrad.
The_Peach No tuna práve bytovka (hrubá stavba) stojí, ale beriem aj tvoj pohľad. Mne ide teraz o to, ako je to z hľadiska práva.
mareko Presne to isté mi napadlo. O peniaze takýmto spôsobom už prišlo veeeeľmi veľa ľudí, takže vrátenie zálohy je skutočne to menšie zlo (teda takmer žiadne zlo)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa § 50a občianskeho zákonníka
    Ak do dohodnutej doby nedôjde k uzavretiu zmluvy, možno sa do jedného roka domáhať na súde, aby vyhlásenie vôle bolo nahradené súdnym rozhodnutím. Právo na náhradu škody tým nie je dotknuté.

    Prečítaj si ho celý https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20181001

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    V samotnej zmluve, ktorú sme spísali sa nepojednáva o výpovedi.
    ...
    Mne ide teraz o to, ako je to z hľadiska práva.


    To vravíš síce ty, no to neznamená, že to tam nie je.

    Právo spomínaš ?

    Nepodviedol, neukradol, nenenene...akurát tak maximálne nedodržal podmienky zmluvy.
    Dáš ho prípadne na súd a čo z toho bude. Žeby nejaké bububu...o pekných pár rokov, keď už budú všetky byty mať svojich majiteľov.

    ----------------------

    Mail - nemail...buď fakt rád, že máš love nazad...a určite sa nejednalo o pár drobných.



    P.S.

    Sa čudujem jednotlivcom, čo dávajú " developerovi " na roky rokúce vopred peniaze na financovanie jeho zárobku a zisku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    The_Peach Tak nie každý chce kúpiť nejaký vybývaný kamrlík po niekom a prerábať si to tam.
    buchač Síce neviem, ako to súvisí s mojim príspevkom, ale pozrime sa na to inak.

    Zaujímavé, že tie vybývané kamrlíky sú drahé jak fras...napr. v Blave je niekto schopný pýtať a druhý zaplatiť aj 200 litrov.
    ---------------------
    Apropo...ty si kde býval ?
    Nie náhodou vo vybývanom kamrlíku ?
    Už si ho predal...súrodenci utreli nos ?
    vicktor V poslednych rokoch traja znami kupili byty v novostavbach a vsetci prerabali / davali do poriadku. Jeden z nich (stavebny projektant) sa vyjadril ze strasna fuserina.

    V zmluve nemas nic o vypovedi asi preto, ze ukoncenie je dane terminom ci lehotou - do roka a do dna uzavrieme zmluvu, ak nie, koncime.

    Za par rokov ten dom uz mal byt skolaudovany.
    The_Peach Nie, ja som sa narodil a vyrastal v priestoroch, kde sa ako do novostavby nasťahovali rodičia . K tomu: Sa čudujem jednotlivcom, čo dávajú " developerovi " na roky rokúce vopred peniaze na financovanie jeho zárobku a zisku." to súviselo tak, že väčšinou sú tie byty už vykúpené, keď ich developer dokončí a skolauduje. Ku komentáru od victora - fušerina je častá avšak ja som ten byt plánoval kúpiť ako investíciu, nie na bývanie pre seba.
      zbaliť

    Výpoveď zo zmluvy o kúpe bytu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.