Zavrieť

Porady

Zaciatky

Ahojte,

plánujem si kúpiť Pohodu. Počula som, že je to celkom dobrý program. Dá sa to naučiť aj z príručky? Demo verziu som už videla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Aj z príručky a hlavne pohoda má tak intuitívne ovládanie, že väčšiu časť účtovných zápisov zvládneš aj bez príručky. Ja osobne som príručku použila len pri uzatváraní účtovníctva a vzájomých zápočtoch.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Musíš v účtovnej osnove nastaviť sa na ten účet ku ktorému chceš vytvoriť analitiku urobíš CTR K a nastavíš ako ty chceš : hore napíšeš napr. 501001 - kancelárske potreby ešte predtým daj x - účet sa používa.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Aj inokedy ked budem vedieť mne tiež pomáhajú. Vidím že si nový tak vítaj medzi nami.

    dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

    dadkapo
    Ďakujem za privítanie... po pravde sa aj účtovať ešte len učím vlastne to mám vyštudované no prax je iná tak dúfam, že ma nezavrú

    dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

    dadkapo
    Ahojte ako hodim do pohody do jedneho dokladu 2 predkontacie?! Totiz potrebujem tam mat 2 analyticke ucty 501/01 a 501/02 dakujem

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ahoj perfektne to vieš dať a to : pod sumou otvoríš položky dokladu a tam presne rozpíšeš napr: kanc. potreby v hornom riadku dávaš sumu a pod tým riadok pekne otvoríš aj predkontáciu aj DPH a takto pokračuješ v ďaľšom riadku. Na konci celú spočítanú sumu ti hodí hore ale máš to zaúčtované na viacerých predkontáciách, možeš to odkontrolovať : zaúčtovanie. Prajem príjemný večer.

    AMM je offline (nepripojený) AMM

    AMM
    Ahojte, nedavno som tiez zacala pracovat v POHODE a potrebovala by som poradit: Stravne listky strhavame zamestnancom zo mzdy, tzn. ze v personalistike zadam kazdemu zamestnancovi kazdny mesiac zrazku s predkontaciou 331/335. Problem mam s tym ako zlikvidujem zavazok voci zamestnancovi. Totizto ked dam zaznam-likvidacia zobrazi sa mi tam zavazok za stravne listky a neviem ho zlikvidovat, aby mi tam nefiguroval. Neviem, ci som to napisala zrozumitelne.

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    Ahoj potrebovala by som poradit ako uctovat presne nakup a predaj tovaru v pohode co presne treba urobit a ako postupovat?

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    Napriklad Obstaram tovar - 131/321, 343/321, a a kde zauctujem v pohode ten tovar na ucty 132/131 a 504/132 pri vyskladneni pri predaji?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Ja účtujem spôsobom A a rozpracovanosť zaúčtovávam a odúčtovávam cez ID, označujem si ich podľa interného čísla DF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.