Zavrieť

Porady

Kozička

Ahoj všetci, prosím o radu, kto chováte kozičku, čo jej dáva žrať a následne, keď "vyrastie" a bude mať mliečko, čo z tohoto mliečka v domácich podmienkach robíte. Chceme si na jar kúpiť mladú kozičku, tak sa budem snažiť zistiť čo nás čaká.
Vopred ďakujem za rady.

PS: nevedela som, kam mám zaradiť túto tému. Ak je zle, ospravedlňujem sa.
Usporiadat
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Zuzanka, poradiť neviem, ale aspoň pobavím.

Tunisko - Mahdia - Hotel Thapsus, 22. 9. 2008 ráno .......kozenky ušli z ohrady z miestnej "mini zoo"
Tunisko - Mahdia - Thapsus (19. 9.- 3. 10. 2008) 286.jpg  
Tunisko - Mahdia - Thapsus (19. 9.- 3. 10. 2008) 299.jpg  
Tunisko - Mahdia - Thapsus (19. 9.- 3. 10. 2008) 300.jpg  
Tunisko - Mahdia - Thapsus (19. 9.- 3. 10. 2008) 302.jpg  
Tunisko - Mahdia - Thapsus (19. 9.- 3. 10. 2008) 306.jpg  

1/1
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
samuelch samuelch

samuelch je offline (nepripojený) samuelch

Zuzana2 Pozri príspevok
Chceme si na jar kúpiť mladú kozičku

PS: nevedela som, kam mám zaradiť túto tému.
Ak ju budeš chovať v domácnosti , tému si zaradila dobre.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Zuzana2 Pozri príspevok
Ahoj všetci, prosím o radu, kto chováte kozičku, čo jej dáva žrať a následne, keď "vyrastie" a bude mať mliečko, čo z tohoto mliečka v domácich podmienkach robíte. Chceme si na jar kúpiť mladú kozičku, tak sa budem snažiť zistiť čo nás čaká.
Vopred ďakujem za rady.

PS: nevedela som, kam mám zaradiť túto tému. Ak je zle, ospravedlňujem sa.
Mladá kozička papá to isté čo aj stará koza. Trávu, seno, jablká, vodu, šrot. Naša zožrala všetko, čo dočiahla. Tak pozor na muškáty a kvety všetkého druhu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

samuelch Pozri príspevok
Ak ju budeš chovať v domácnosti , tému si zaradila dobre.
nóó,mohla skončiť aj v účtovnícve,alebo v ohlasoch,už by ma to asi neprekvapilo
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

pozor - ach budeš chcieť mliečko musíš kozičke zabezpečiť capka. Nie je to príliš voňavý tvor do domacnosti. No a po porode budú výsledky.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Koza zožerie takmer všetko. Je to bilinožravec!!!
0 0
pupek IL 90 pupek IL 90

pupek IL 90 je offline (nepripojený) pupek IL 90

pokoj,cit, empatia
Chuťovkou sú šťavnaté buriny,obžerie aj kríky príp. nižšie konáre stromov. Jablká a hrušky miluje,ale doporučujem pokrájať, tú papulku príliš neotvorí.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Fajn, takže si to zopakujem: seno, jablká, šrot, voda, buriny (asi rôznehu druhu).
A samozrejme s capkom počítame. Ale to asi až keď bude "dospelá". A pôjdeme potom na "námluvy".
A mliečko pijete surové, alebo prevarené? A čo z neho vyrábate?
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Moja mamka z kozieho mlieka robila tvaroh a syr. Dostať kúpiť syridlo na výrobu syra.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Nemusíš jej vyberať nejaké špciálne buriny, stačí jej nakosiť normálnu /lúčnu/ trávu, nie z okrasného trávnika. Svokra kozu vždy uviazala na konci záhrady, bola tam tráva, buriny, kríky a koza si vyberala. Dala jej tam aj vedro s vodou, ale to tak, aby ho nemohla prehodiť. A z mlieka varila na ráno bielu kávu a bežne používala v domácnosti.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Zuzana2 Pozri príspevok
Fajn, takže si to zopakujem: seno, jablká, šrot, voda, buriny (asi rôznehu druhu).
A samozrejme s capkom počítame. Ale to asi až keď bude "dospelá". A pôjdeme potom na "námluvy".
A mliečko pijete surové, alebo prevarené? A čo z neho vyrábate?
nezabudni ich pekne pomenovat a kazde rano sa im prihovorit: "dobre ranko damy a pani".
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Koza zožerie všetko čo vidí...to čo môže, aj to čo nie...ako napr. peniaze, cigarety a podobne ;-)...mlieko piješ aké Ti chutí, môžeš robiť akékoľvek mliečne záležitosti z neho - tiež podľa chuti...alebo si kúpte aj prasiatko, a mlieko dávajte jemu...plus nejaký suchý chlieb, šrot a podobne...bude pekne rýchlo rásť a bude zdravé ;-)...keď budete doma využívať denno denne väčšie množstvo mlieka a výrobkov z neho, tak občas by nezaškodilo zbehnúť k lekárke na odber krvi, lebo kozie mlieko nejako viac odbúrava železo z tela...mi povedala alergologička...to preto som taká múdra
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

nám doma spásli vinič, maliny, nižšie jablone, vŕby pri potoku a keď sme ich neustriehli pustili sa aj do ruží, oleándrov a iných okrasných rastlín. chutí im aj hrozno - zjedia celé strapce.
Mliekom pravidelne kŕmime mačky, iné využitie kozieho mlieka ako už bolo písané si nespomínam. Príbuzní si občas pýtali pre detičky keď boli choré (ale neviem z akého dôvodu, zabudla som).
Mimochodom kto bude dojiť? (2 až 3 krát denne)
0 0
Meggie32 Meggie32

Meggie32 je offline (nepripojený) Meggie32

Ja som mlieko vždy radšej prevarila.. nikdy nevieš... vraj je dobré na alergie, smotana aj na ekzémy... ľudia čo majú astmatikov si veľmi chvália kozie mlieko.. ja osobne skúsenosti nemám.
Z mlieka robievam aj tvaroh - necháš mlieko skyslieť (2-3 dni podľa toho ako je teplo, v teple skyslie skôr) a potom ho čo najpomalšie zohrievaš na variči na 60 stupňov, občas premiešaš, necháš vychladnúť a potom zleješ do hustého sitka alebo do plienky (samozrejme nie jednorázovej ale látkovej .. xi) ... a máš tvaroh a srvátku (voda čo stečie - tú dávam prasiatkam).
Ako bolo spomínané, aj syr sa dá robiť a vlastne sa kozie mlieko dá použiť ako kravské mlieko.. čiže na varenie, na pudingy, krémy atď.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Ste zlatí, že mi radíte. Nooooooooo kto bude dojiť, to bude ešte asi sranda. Dúfam, že bude stačiť 2 x denne - ráno a večer. A som rada, že kozie mlieko sa dá používať normálne v domácnosti, veď práve preto, že máme doma alergie, ekzémy i počiatočnú astmu, tak sme sa rozhodni "pořídit" si kozičku.
Len mám obavy, niekde som počula, že to mlieko od kozy je iné ako kravské, či tie výrobky z neho nebudú mať čudnú chuť, keď sme zvyknutí na kravské. Ale možno je to o zvyku. A kde sa kupuje napr. to syridlo a ako sa potom postupuje, to mi neviete presne povedať?
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Zuzana2 Pozri príspevok
Ahoj všetci, prosím o radu, kto chováte kozičku, čo jej dáva žrať a následne, keď "vyrastie" a bude mať mliečko, čo z tohoto mliečka v domácich podmienkach robíte. Chceme si na jar kúpiť mladú kozičku, tak sa budem snažiť zistiť čo nás čaká.
Vopred ďakujem za rady.

PS: nevedela som, kam mám zaradiť túto tému. Ak je zle, ospravedlňujem sa.
Kúp si veľmi dobrú knihu "Moderný chov kôz" je tam všetko.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Prečítaj si aj túto tému http://www.porada.sk/t37084-syr.html
a výbornú stránku Ako si doma vyrobiť syry všemožných druhov
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

noooo,co sa toho mlieka tyka,je pravda ze je to ine . Ludia co mali kravy i kozu tak kozie mlieko davali i prasatam. Ale napr. moja mama spominala,ze ked bola mlada , napila sa kozieho mlieka a isla za zabavu .
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Či mlieko smrdí alebo nie, záleží od druhu kozy a starostlivosti o ňu...je to úúúplne iné ako kravské, takže ak ste ho ešte nepili, odporúčam vyskúšať skôr, ako kozu dovlečiete domov ;-)...aby ste neboli nemilo prekvapení potom...mlieko je veľmi dobré na ekzémy, hlavne na atopický, čo je takmer neliečiteľný...ale naozaj pozor na to železo...
ja mám tiež AE, aj alergiu na kravské mlieko...mlieko nahrádzam pohánkovým lebo kozu doma nemáme, ale syry si kozie kupujem :-)
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Mám kamarátku, vyrastala na dedine a odmalička chodila pásť kozičky. Vždy vraj dostala tri obrovitánske krajce chleba a ku tomu vypila aspoň kanvičku čerstvého kozieho mlieka. Dnes má 54 rokov a celý život je abnormálne zdravá, mocná s vynikajúcim spánkom (boli časy, že by ju mohli o polnoci na Silvestra dať aj s posteľou na námestie a ona by sa neprebudila, taký mávala spánok ešte pred nedávnom). Ona sama pripisuje svoje oceľové zdravie práve koziemu mlieku, ktoré v detstve vypila. Takže smrdí - nesmrdí treba si naň zvyknúť a nedávať ho prasiatkam. Okrem toho je po ňom dosť veľká zháňka a predáva sa za celkom vysoké ceny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať