Zavrieť

Porady

MRP Jedn. Účt. kolónka DPH - vlastný vklad podnikateľa, dotácia na podnikateľský účet

Otázka: pri vlastnom vklade(osobne že pôjdem do banky a vložím, resp. prevodom z môjho nepodnikateľského na podnikateľský účet, dotácií, mám použiť pohyb(príjmové) -->(13) vklady, dotácie??? A mám dať do kolónky MIMO DPH, typ 19 - neovplyvňujúci DPH? Je to môj vklad na môj podnikateľský účet.
Výber prevodom na nepodnikateľský účet bude: pohyb(34)-->osobná spotreba. DPH je tiež tak isto? Keďže to je výdavok neovplyvňujúci ZD.
Vopred veľmi ďakujem za odpovede.
Prajem krásny deň.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Nepomýlil si si poradu s nejakou bezplatnou školiacou agentúrou ? Chýbajú ti základné znalosti z oblasti účtovníctva a daní. Ak si chceš robiť účto sám, investuj do vzdelania (školenia, odborná literatúra ...)
Hudicek Ďakujem za odpoveď. Áno začinám podnikať, mám knižku o JÚ a určte si urobím v budúctnosti kurz MRP ak sa bude už dať. Chcem sa len uistiť. Za každú radu budem veľmi vďačný.
veronikasad Len zakladať na každý riadok v peňažnom denníku novu temu bude trochu odveci ...
veronikasad Len dufam, že nemáš živnostenský list na vedenie účtovníctva
veronikasad skus hladať informácie na tejto stránke
https://www.google.com/url?sa=t&rct=...CfrEaxZejPoPPt
Hudicek Ďakujem za linku. Už som našiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    MRP Jedn. Účt. kolónka DPH - vlastný vklad podnikateľa, dotácia na podnikateľský účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.