Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky pocas PN

Dobry den ,chcem sa spytat na preplatenie dovolenky na konci pracovneho pomeru.mam pracovnu zmluvu na dobu urcitu v BA /automobilka/ do 30.6.2017. Z minuleho roku 2016 mam 2dni starej dovolenky, v roku 2017 do konca zmluvy mi dali na vyplatnu pasku 14,5 dovolenky. V roku 2017 som odpracoval 50 dni /nie 60/ a nastupil na pn v dosledku poskodenia ramena pri vykone prace. Bude mi zamestnavatel kratit dovolenku /12,5 dna na pol roka,vek nad 33 rokov/kedze mi konci PZ a neodpracoval som 60 dni. Alebo mi staci potvdenie od lekarov ze k poskodzovaniu ramena doslo pri vykone prace a preplatia mi celu dovolenku. Nebudem mat moznost si ju vycerpat.Poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial neslo o pracovny uraz, v roku 2017 ti za 50 odpracovanych dni vznikol narok le na 2/12 rocneho naroku dovolenky. Teda na 4 dni, ak pracujes pravidelne, rovnomerne a 50 dni si pocital po-pia do zaciarku PN.

    Preplatenie dovolenky pocas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.