Zavrieť

Porady

Ako zbaviť novú rúru zápachu a ako vyčistiť notebookovu tašku

Dnes sme kúpili novú elektrickú rúru. Umyla som ju telplou vodou, do kt. som dala prostriedok na riad. Potom som ju zapla asi na 45 min. na 200° - spodný aj horný ohrev. Večer som to spravila opäť. No stále je v byte taký "novotový" smrad, že sa bojím v nej aj piecť. Máte nejakú radu, ako ju vysmradiť?

A tiež, ak by ste mi vedeli poradiť, ako vyčistiť notebookovu tašku. Priateľ ju totižto používa ako "aktovku" do práce. je síce čierna, nič na nej nevidieť, ale za ten rok by sa ju už patrilo nejak očistiť... Taška je pevnejšia a je aj dosť vyplnená tou penou.

Ďakujem ludkovia..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ruru treba viackrat vypalit aby sa statil "novy" pach

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Keď upečieš v rúre dobré cesnakové mäsko, tak novotový zápach sa stratí a rúra bude voňať už len domovom.....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tinusska Pozri príspevok

    A tiež, ak by ste mi vedeli poradiť, ako vyčistiť notebookovu tašku. Priateľ ju totižto používa ako "aktovku" do práce. je síce čierna, nič na nej nevidieť, ale za ten rok by sa ju už patrilo nejak očistiť... Taška je pevnejšia a je aj dosť vyplnená tou penou.

    Ďakujem ludkovia..
    V práčke na krátky program, pre istotu bez odstreďovania. Alebo ručne s kefou vo vani.
    Jednoznacne sa toho nezbavis umyvanim rury,ako je uz vyssie uvedene treba ju vypalit, par aromatickych jedal upecenych v rure to prebije, takze len piect a piect

    Ako zbaviť novú rúru zápachu a ako vyčistiť notebookovu tašku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.