Zavrieť

Porady

nezloženie preddavku na vykonanie znaleckého posudku

Dobry den!
Sud urcil v spore s mojou exmanzelkou sudneho znalca na vykonanie sudnoznaleckeho dokazovania z odboru klinickej psychologie deti a klinickej psychologie dospelych a zaroven nam nariadil zlozit po vyzve preddavok po 400€ do 3 dni na jeho vykonanie. Ja som termin dodrzal, ale moja exmanzelka ani po 3 tyzdnoch od dorucenia vyzvy ten preddavok nezaplatila. Chcem sa spytat, ze co sa stane, ak exmanzelka tento preddavok nezaplati. Moze tym uplne znemoznit vypracovanie sudnoznaleckeho posudku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súd ju donúti zaplatiť. Vzťahuje sa na to § 53 občianskeho súdneho poriadku a ďalšie:

    Poriadkové opatrenie
    § 53
    (1) Tomu, kto marí uplatnenie základného práva iného účastníka konania alebo kto hrubo sťažuje postup konania tým, že sa neustanoví na súd, hoci naň bol riadne a včas predvolaný a svoju neprítomnosť neospravedlnil včas a vážnymi okolnosťami, alebo kto neposlúchne príkaz súdu, alebo kto ruší poriadok, alebo kto urobí hrubo urážlivé podanie, súd môže uložiť uznesením poriadkovú pokutu až do výšky 820 eur.
    (2) Pri opakovanom hrubom sťažení postupu konania podľa odseku 1 súd môže uložiť uznesením poriadkovú pokutu až do výšky 1 640 eur.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Lubaba, jojcob, Danielle369, terezamaria, arizona
    5

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    jojcob Pozri príspevok
    Dobry den!
    Sud urcil v spore s mojou exmanzelkou sudneho znalca na vykonanie sudnoznaleckeho dokazovania z odboru klinickej psychologie deti a klinickej psychologie dospelych a zaroven nam nariadil zlozit po vyzve preddavok po 400€ do 3 dni na jeho vykonanie. Ja som termin dodrzal, ale moja exmanzelka ani po 3 tyzdnoch od dorucenia vyzvy ten preddavok nezaplatila. Chcem sa spytat, ze co sa stane, ak exmanzelka tento preddavok nezaplati. Moze tym uplne znemoznit vypracovanie sudnoznaleckeho posudku?
    Je zrejmé, že to konanie je vo veci starostlivosti o dieťa. Ak druhá strana preddavok nezaplatí, nebude to dôvod na nevykonanie dôkazu, ak už súd o vykonaní znaleckého dokazovania rozhodol. Súd vo veciach starostlivosti o dieťa musí konať z úradnej povinnosti, teda aj bez návrhu nariadiť dôkazovanie, ak je to nevyhnutné pre správne rozhodnutie vo veci. Vysporiadanie preddavku zaplateného (či nezaplateného) na znalecké dokazovanie bude riešené v rozsudku rámci rozhodovania o trovách konania.

    nezloženie preddavku na vykonanie znaleckého posudku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.