Zavrieť

Porady

Živnostensky list a združenie

Ahojte.Chcel by som vstupiť do združenia s terajším zamestnávateľom ,ale ešte nemám ŽL.Združenie by malo trvať len do 30.06.09.Mal by som byť aj platcom dph.Čo myslíte stihnem to zatiaľ vôbec všetko vybaviť?Po zrušení združenia by som pokračoval v tých istých prenajatých priestoroch ako združenie. Mal by som podnikať v oblasti cestovného ruchu , vzdelanie aj prax mám,a pri tom prevádzkovať závodnú jedáleň koncesiu by mala manželka , ktorá má koncesnu listinu u terajsieho zamestnavateľa, ktorý by bol tym druhym členom združenia.Zajtra by sme začali písať zmluvu ohladne združenia.
Dakujem za skore odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Združenie by malo trvať len do 30.06.09
    na takú krátku dobu nemá význam zakladať združenie / FO alebo PO? /

    Po zrušení združenia by som pokračoval v tých istých prenajatých priestoroch ako združenie.
    uctovnicka Koreniny Macek
    Združenie musíme založiť z toho dôvodu ,aby som mohol pokračovať v prenajatých priestoroch inak by firma prenajímajuca t.č. musela vyhlásiť výberové konanie na nového nájomcu/ a možno by aj nemala záujem prevádzkovať budovu/ Doterajší nájomca / môj zamestnavateľ / končí živnosť 30.06. a nechcem zostať nezamestnaný.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Koreniny Macek Pozri príspevok
    Chcel by som vstupiť do združenia s terajším zamestnávateľom ,ale ešte nemám ŽL. ... Zajtra by sme začali písať zmluvu ohladne združenia.
    Pokial este nemas zivnost zalozenu, ziadnu zmluvu o zdruzeni podpisat nemozes. Ma ist o zdruzenie podnikatelov, ty v sucasnosti (bez ZL) nie si podnikatelom.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Koreniny Macek Pozri príspevok
    Združenie musíme založiť z toho dôvodu ,aby som mohol pokračovať v prenajatých priestoroch inak by firma prenajímajuca t.č. musela vyhlásiť výberové konanie na nového nájomcu/ a možno by aj nemala záujem prevádzkovať budovu/ Doterajší nájomca / môj zamestnavateľ / končí živnosť 30.06. a nechcem zostať nezamestnaný.
    Dobre chápem , že u Vás sa nejedná o združenie FO uzatvorené za účelom dosiahnutia spoločného zisku s Vašim zamestnávateľom , ale Vám sa jedná o združenie podnikajúcich v spoločnom priestore v ktorom Zmluvou o združení si určite len výšku úhrady , ktorou budete prispievať za užívanie spoločných priestorov ?
    uctovnicka Koreniny Macek
    Ide o zmluvu dvoch FO, ja som myslel koncepciu , po vydaní ZL len dopíšeme udaje.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Koreniny Macek Pozri príspevok
    Ide o zmluvu dvoch FO, ja som myslel koncepciu , po vydaní ZL len dopíšeme udaje.
    Preštudujte si nasledovný link a potom napíšte čo vlastne chcete , z akého dôvodu sa chcete združiť .
    http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte sa takto spýtam ......chcete podnikať na základe zmluvy o združení s Vašim terajším zamestnávateľom a chcete si deliť príjem aj výdaj dosiahnutý Vašou spoločnou činnosťou dohodnutým pomerom ?
    uctovnicka Koreniny Macek
    Bude to za účelom zisku, ale jedná sa o to , že od 01.07. by som tam zostal len sám v prenajatých priestoroch a terajší majiteľ objektu suhlasí s tým , že bez výberového konania na nájomcu , ja tam zostanem ako nájomca.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    účel je špekulatívny - pozor na komplikácie / v súvislosti so založením združenia

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    hanelie Pozri príspevok
    účel je špekulatívny - pozor na komplikácie / v súvislosti so založením združenia
    To isté si myslím aj ja .

    skalka40 je offline (nepripojený) skalka40

    skalka40
    Ahojte, chcela by som sa este spytat ci je mozne z casoveho hladiska stihnut
    vsetky papierove zalezitosti pocnuc od ZL az po DU a pod. ,aby sa dane zdruzenie mohlo zalozit a hlavne co si myslite vobec o celom probleme okolo toho, mam vstupit do toho, ci radsej nie dik .

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    ŽL vybavíte, ak máte všetky potrebné doklady, do 5 pracovných dní na ŽÚ. Treba ale myslieť na to, že ak idete podnikať dvaja spolu v združení, každý z vás musí mať vlastný ŽL na všetky činnosti, v ktorých budete podnikať, združenie nemá vlastnú právnu subjektivitu, preto podmienka, aby ste všetky živnosti mali obaja zapísané na vlastnom ŽL ( ináč by išlo o neoprávnené podnikanie ). Podnikanie v cestovnom ruchu je široký pojem, je potrebné špecifikovať, čo konkrétne budete robiť ( sprievodca cestov.ruchu, prevádzkovanie CK alebo agentúry, ubytovanie ... atď ), od toho sa odvíjajú aj doklady o odbornej spôsobilosti, ktoré sa predkladajú pri vydaní ŽL. Na činnosť " prevádzkovanie závodného stravovania " sa nevydáva koncesná listina ale živnostenský list.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.