Zavrieť

Porady

Odhlučnenie steny v radovej zástavbe

Dobry den,

potrebujem poradit ako odhlucnit stenu v radovej zastavbe. Spolocna stena s vedlajsim domom ma hrubku 45cm. Skladba steny: 15 cm ytong (porobeton) - 10 cm NOBASIL - 15 cm ytong (porobeton) + zvyšok omietka.
Vedla susedia este nebyvaju, podlaha je v oboch domoch kameninova dlazba. Ak tam vsak nieco robia, je to dost hlasno pocut.
Poradte prosim aky material treba este dat na stenu a v akej hrubke, aby sme dosiahli vyšii stupen odhlucnenia.
Dakujem za radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Dušan123 Pozri príspevok
Dobry den,

potrebujem poradit ako odhlucnit stenu v radovej zastavbe. Spolocna stena s vedlajsim domom ma hrubku 45cm. Skladba steny: 15 cm ytong (porobeton) - 10 cm NOBASIL - 15 cm ytong (porobeton) + zvyšok omietka.
Vedla susedia este nebyvaju, podlaha je v oboch domoch kameninova dlazba. Ak tam vsak nieco robia, je to dost hlasno pocut.
Poradte prosim aky material treba este dat na stenu a v akej hrubke, aby sme dosiahli vyšii stupen odhlucnenia.
Dakujem za radu.

znamy to riesil akustickym obkladom, len neviem kolko ho to vyslo, pridam ti sem link kde je toho obkladu spusta, mozno ti to pri vybere pomoze alebo sa tam mozes informovat co bude pre teba najvhodnejsie :

http://www.akustika.sk/index.php?id=5&kt=1&skr=a

alebo skus obycajnym polystyrenom ukotvenym umelohmotnymi kotvami nakolko kovove by zase prenasali zvuk
Naposledy upravil camelfly : 18.02.07 at 13:40
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

Takze urcite nepouzi polystyren! polystyren ma vyborne teplotechnicke vlastnosti ale akusticky je na tom velmi zle! Ak by sme zostali pri tomto rieseni pouzi skor dosky Nobasil, Rockwool. Ano su trochu draksie ale maju vyborne akusticke vlastnosti a su nehorlave. Ak by si ich kotvil na tanierove hmozdiny a nasledne na to by isla omietka...riskujes to ze pri neopatrnom stahovani alebo vynasani nabytku si do toho lahko urobis dieru

Najidealnejsia by bol predstena zo sadrokartonu ktora kombinuje vzduchovu medzeru a pasy z Nobasilu alebo Rockwoolu. Firmi ktore sa zaoberaju sadrokartonom Rigips, Knauf maju presne tento detail rieseny vo svojich materialoch aj z potrebnymi hrubkami vrstiev.

Dolezite je aby tato konstrukcia prechadzala od stropnej dosky az po druhu stropnu dosku / zakladovu dosku. V danom mieste by bolo najvhodnejsie vybrat aj podlahu.
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

camelfly Pozri príspevok
znamy to riesil akustickym obkladom, len neviem kolko ho to vyslo, pridam ti sem link kde je toho obkladu spusta, mozno ti to pri vybere pomoze alebo sa tam mozes informovat co bude pre teba najvhodnejsie :

http://www.akustika.sk/index.php?id=5&kt=1&skr=a

alebo skus obycajnym polystyrenom ukotvenym umelohmotnymi kotvami nakolko kovove by zase prenasali zvuk

polystyren riesi vyborne teplo ale nie akustiku !!!
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

5-ko Pozri príspevok
polystyren riesi vyborne teplo ale nie akustiku !!!
vidis, uz som pomali samy polystyren je vsade okolo nas, ale napadlo ma to asi preto lebo uz samotnym nobasilom dosahuje znizenie hluku a tym polystyrenom plus este malinko nieco stlmi aj ked nie je riadnym akustickym materialom ale izolatorom
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

camelfly Pozri príspevok
vidis, uz som pomali samy polystyren je vsade okolo nas, ale napadlo ma to asi preto lebo uz samotnym nobasilom dosahuje znizenie hluku a tym polystyrenom plus este malinko nieco stlmi aj ked nie je riadnym akustickym materialom ale izolatorom

Ano ano polysyren je vsade :-)
Skor ide o prestriedanie tuhych a makkych materialov + vzduchovej medzery. Takze urcite doporucujem skladbu sadrokarton, vzduchova medzera, makke pasy Nobasil alebo Rockwool
0 0
mille mille

mille je offline (nepripojený) mille

cca za 2 tyzdne ideme odhlucnit byt, kvoli dementnym susedom, jedna sa o 5 cm polystyren, potom dam vediet, ako to dopadlo a kolko to pomohlo
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

mille Pozri príspevok
cca za 2 tyzdne ideme odhlucnit byt, kvoli dementnym susedom, jedna sa o 5 cm polystyren, potom dam vediet, ako to dopadlo a kolko to pomohlo
Ty si tusim necitala poriadne.
Polystyren zvuk neizoluje, takze si zmensite izbu o 5cm a dementnych susedov budete pocut rovnako. Skor by som urobil konstrukciu pre sdk a vyplnil vlnou.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Ja som obkladal dávnejšie izbu proti hluku obkladom na báze dreva -také dierkované kazety, akási hobra, už neviem presný názov, celkom dobré to bolo. Teraz sa vyrába HOFATEX, bez lepidiel, prírodný materiál, skúsim prilepiť link

http://www.hofatex.eu/index.php?id=1&idc=57&mitem=59
0 0
svrbik juraj svrbik juraj

svrbik juraj je offline (nepripojený) svrbik juraj

pred piatimi rokmi sme si kupili novy byt v nizkej bytovke.steny medzi bytmi mali asi papierove steny,lebo sme poculi aj ked si sused piskal.to by nam az tak nevadilo,ale bol slobodny,robil si tam party a opiase,a kedze mal v byte iba postel a radio+tv,tak tie basy sme citili este aj o tretej v noci/na nase buchanie a zvonenie nereagoval/.no a vtedy som behal okolo odhlucnenia stien.najlepsie co sa da urobit je stenu obmurovat plnymi pieskovcovymi tehlami-nieco ako samot.a potom na to omietku.vide to drahsie,ale mas zaruceny vysledok.to,ze ti to uberie par centimetrov z priestoru myslim za to stoji.nieje nad to sa dobre vyspat a este ked su male deti...druha vec je zasa to,ze ked sa byt zariadi tak sa tie zvuky tak neprenasaju.
0 0
Stanley.P Stanley.P

Stanley.P je offline (nepripojený) Stanley.P

My sme na penzione potrebovali odhlucnit 15cm stenu z plnej palenej tehly, dali sme na nu 10cm nobasil + omietka. Pomohlo to asi na 30 az 40%, ale uprimne cakal som vacsi zazrak...
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja som kedysi riešila odhlučnenie vo výrobe, pričom namerané hodnoty hluku sa pohybovali okolo 95 Db.
Na základe týchto skúseností by som navrhla k stávajúcej stene postaviť stenu sádrokartónovú, ktorá by bola vyplnená nie niektorou "minerálnou vlnou" ale polyuretánom (molitan), ktorý pohlcuje zvuk. Jednoduché, finančne nenáročné.
Je možné, že dnes existujú iné, modernejšie druhy zvukovo-izolačných materiálov. Chcelo by to trochu sa popýtať.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

JaDo Pozri príspevok
Ja som kedysi riešila odhlučnenie vo výrobe, pričom namerané hodnoty hluku sa pohybovali okolo 95 Db.
Na základe týchto skúseností by som navrhla k stávajúcej stene postaviť stenu sádrokartónovú, ktorá by bola vyplnená nie niektorou "minerálnou vlnou" ale polyuretánom (molitan), ktorý pohlcuje zvuk. Jednoduché, finančne nenáročné.
Je možné, že dnes existujú iné, modernejšie druhy zvukovo-izolačných materiálov. Chcelo by to trochu sa popýtať.
Napr. Isover ma specialnu vlnu Akuplat, ktora je zevraj dobry zvukovy izolant, ale presne cisla ohladom dB nepoznam.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

JaDo Pozri príspevok
Ja som kedysi riešila odhlučnenie vo výrobe, pričom namerané hodnoty hluku sa pohybovali okolo 95 Db.
Na základe týchto skúseností by som navrhla k stávajúcej stene postaviť stenu sádrokartónovú, ktorá by bola vyplnená nie niektorou "minerálnou vlnou" ale polyuretánom (molitan), ktorý pohlcuje zvuk. Jednoduché, finančne nenáročné.
Je možné, že dnes existujú iné, modernejšie druhy zvukovo-izolačných materiálov. Chcelo by to trochu sa popýtať.
Súhlasím s "molitanom" - resp. mäkčeným PUR - v súčasnej dobe sa pracuje ne akustických skúškach nového materiálu na rovnakej báze. Ak máte záujem o viac informácií - môžem dať kontakt na vývojára.
Dôležité je zistiť zdroj hluku, tým sa zistí - aká úspešná môže byť zvuková izolácia stien... možno by bolo vhodné riešiť zvukové mosty spolu so susedom. Napríklad - je dôležité vedieť ako sú riešené stropné dosky - ak je to jedna spojitá doska cez oba domy - problém hluku môže byť do značnej miery spôsobený práve prenosom hluku cez horizont. konštrukcie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Skúste rozmýšľať aj takto .Čo sa stane ak začne vaš RD, nebodaj činžiak horieť!
Dajme tomu že vchod má 8 podlaží začne horieť byt na 1 poschodí ktorý je kompletne z vnútra zateplený polystyrénom!!!
Pokiaľ zbehnete z 8 poschodia dole tak máte pľúca roztavené na kašu, a čo vaše deti? Ja už len čakám kedy sa rozhorí nejaký ten zateplený činžiak niekde uprostred BA , čo s tým budú robiť evakuujú pol mesta ? alebo možno že už sú v mestách na chemický smrad zvyknutý!?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

220870 Pozri príspevok
Skúste rozmýšľať aj takto .Čo sa stane ak začne vaš RD, nebodaj činžiak horieť!
Dajme tomu že vchod má 8 podlaží začne horieť byt na 1 poschodí ktorý je kompletne z vnútra zateplený polystyrénom!!!
Pokiaľ zbehnete z 8 poschodia dole tak máte pľúca roztavené na kašu, a čo vaše deti? Ja už len čakám kedy sa rozhorí nejaký ten zateplený činžiak niekde uprostred BA , čo s tým budú robiť evakuujú pol mesta ? alebo možno že už sú v mestách na chemický smrad zvyknutý!?
Pch, take nieco nas nerozhadze, uz si presiel niekedy okolo Slovnaftu?
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

[quote=220870;677825]Skúste rozmýšľať aj takto .Čo sa stane ak začne vaš RD, nebodaj činžiak horieť! .......
To je pravda, videl som sfilmovaný priebeh o horení molitanu, kde bolo znázornené, že molitan má také jedovaté splodiny, že skôr ako sa rozhorí a mohol by pôsobiť oheň svojou teplotou, splodiny z molitanu všetko živé okolo zahubia. Preto pozor na kreslá, madrace, sedačky... a najmä naviac robené vnútorné obklady. A podobné to bude s polystyrénom a inými synteticky vyrobenými hmotami. (Nakoniec - čo je lepšie - zhorieť alebo sa zadusiť? )
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

S tým molitanom a jeho horením to môže byť pravda. Ale pokiaľ sa prekryje sadrokartónovou konštrukciou 2x 12,5 mm, tak táto má požiarnu odolnosť 30 minút.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

220870 Pozri príspevok
Skúste rozmýšľať aj takto .Čo sa stane ak začne vaš RD, nebodaj činžiak horieť!
Dajme tomu že vchod má 8 podlaží začne horieť byt na 1 poschodí ktorý je kompletne z vnútra zateplený polystyrénom!!!
Pokiaľ zbehnete z 8 poschodia dole tak máte pľúca roztavené na kašu, a čo vaše deti? Ja už len čakám kedy sa rozhorí nejaký ten zateplený činžiak niekde uprostred BA , čo s tým budú robiť evakuujú pol mesta ? alebo možno že už sú v mestách na chemický smrad zvyknutý!?
Síce sa to netýka témy, ale k tomu spomínanému Polystyrénu... Na to aby mohol byť použitý ako stavebný výrobok musí spĺňať požiadavky triedy reakcie na oheň dohodnuté v rámci členských štátov a úprimne: nie sú práve benevolentné. Aj keď je väčšina zaradených tuším do triedy F... tak sa smú používať iba na vhodné konštrukcie práve z hľadiska uvoľňovania nebezpečných látok pri horení.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

A čo splodiny z horenia umakartových jadier, plastových okien, polystyrénových kazetových obkladov stropov (ktorými niektorí ľudia prekrývajú nerovnosti) a pod. On ani ten nábytok z obyčajnej drevotriesky nebude nič dobrého.
Naposledy upravil JaDo : 14.03.08 at 20:47
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Požiarne zaťaženie riešia požiarne normy. Vždy sa musí nájsť kompromis pri danom požiarnom nebezpečenstve, okolitých podmienkach, je to normálne. Pri väčšom pož. zaťažení /veľké množstvo horľavého materiálu, ale rozlišovať stupeň horľavosti/ musia byť vykonané zodpovedajúce úpravy príp. správanie sa ľudí. Toľko všeobecne, hlbšie do problematiky ide projekt.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať