Zavrieť

Porady

Čo pod plávajúcu podlahu

Mám pár mesiacov položenú plávajúcu podlahu,ktorá bola uložená na staré parkety(proste som nechcel vyhadzovat parkety,človek hlavne nevie čo podtým najde,tak aby si ešte nepridával práce) ale teraz sa klasika objavili miesta kde podlaha vŕže,sú to rovnaké miesta kde vŕzgali aj parkety.....takže mi niekto poradil že to mam rozobrat po postihnuté miesto a mám na te parkety a hlavne do špár vyliat bud nejakú farbu alebo lepidlo,proste niečo čo stvrdne a parkety už ani nepohnú.......mohol by mi niekto s týmto poradit,čo teda konkrétne by sa dalo s tým urobit,dakujem.
Plus ešte by ma zaujímalo aké má byt to prekrytie tej penovej podložky,ochrany proti hluku čo sa dáva pod plávajúcu podlahu.....či je na to nejaké pravidlo alebo je jedno ako sa te pásy budú prekrývat....??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    Ja som do miest, kde parkety vŕzgali navŕtal dieru a nastriekal som tam PUR penu. Takto opravené miesto som ihneď po aplikácií zaťažil, aby parkety nevydulo. A bolo po vŕzganí.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    ROBIN111 Pozri príspevok
    Ja som do miest, kde parkety vŕzgali navŕtal dieru a nastriekal som tam PUR penu. Takto opravené miesto som ihneď po aplikácií zaťažil, aby parkety nevydulo. A bolo po vŕzganí.
    Tie podlahy vŕzgajú preto ,že je krivý podklad.Keď máte krivú podlahu stačí ak na miesta kde je jama dáte vo dvoch alebo troch vrstvách podkladnú penu.Väčšinou to stačí.Ak sú nerovnosti väčšie treba zbrúsiť betónové potery a vyrovnať.Platí že čím krivšia podlaha tým musi byť plávajúca podlaha hrubšia.6mm podlahy sú len na úplne rovné povrchy.

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    220870 Pozri príspevok
    Tie podlahy vŕzgajú preto ,že je krivý podklad.Keď máte krivú podlahu stačí ak na miesta kde je jama dáte vo dvoch alebo troch vrstvách podkladnú penu.Väčšinou to stačí.Ak sú nerovnosti väčšie treba zbrúsiť betónové potery a vyrovnať.Platí že čím krivšia podlaha tým musi byť plávajúca podlaha hrubšia.6mm podlahy sú len na úplne rovné povrchy.
    Ja som musel voliť čo najekonomickejšie riešenie (nebol to môj byt). Nový poter resp. zbrúsenie pôvodného nebolo možné - pod parketami bola čierna živica, či smola, pod tým tuším pieskový posyp. Takže som to riešil 5mm izolačnými podkladovými doskami.

    habib je offline (nepripojený) habib

    habib
    .....dík zatial za odpovede,hlanve ta pena je zaujímavá,musel som pátrat po nete čo to pur pena je......takže myslíte že by to mohlo byt aj klasika izolačná pena?
    A k ostatným.......určite nebudem dávat podkladové dosky,moc pracné...to zbrúsenie by asi šlo.
    Plus mohol by niekto vysvetlit to prekrytie tej izolačnej peny?dík

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pur pena je montážna pena ktorou sa napríklad osádzajú okná.

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    habib Pozri príspevok
    Plus mohol by niekto vysvetlit to prekrytie tej izolačnej peny?dík
    Neprekrýva sa. Kladie sa tesne pás vedľa pásu.

    habib je offline (nepripojený) habib

    habib
    ROBIN111 Pozri príspevok
    Neprekrýva sa. Kladie sa tesne pás vedľa pásu.
    určite?myslím že som niekde čítal že to má byt 10 alebo 20cm??A ešte jedno,te parkety...moj problém je opačný,sú tam totiž asi 3miesta kde sú parkety vyduté,takže by som potreboval to niečim zbrúsit,nechcem používat nejaký stroj,je to drahé a hlevne ten bordel...takže čo by ste mi poradili ako to zbrúsit,bude stačit nejaký brusny papier na drevo,alebo bez šancí.......dík

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    habib Pozri príspevok
    určite?myslím že som niekde čítal že to má byt 10 alebo 20cm??
    A nemýliš si to s niečim iným?

    habib Pozri príspevok
    A ešte jedno,te parkety...moj problém je opačný,sú tam totiž asi 3miesta kde sú parkety vyduté,takže by som potreboval to niečim zbrúsit,nechcem používat nejaký stroj,je to drahé a hlevne ten bordel...takže čo by ste mi poradili ako to zbrúsit,bude stačit nejaký brusny papier na drevo,alebo bez šancí.......dík
    Postup záleží od toho, ako (plošne) veľké sú tie vyvýšené miesta a o koľko mm ich treba zbrúsiť, aby sa dostali do roviny s okolím.
    Zvyšná plocha je na tom s rovinnosťou poriadku?

    habib je offline (nepripojený) habib

    habib
    ....no o tom prekrytí som to čítal na podlahaří.cz...tam sú návody a je to tam,ale už som to dnes urobil,neprekrýval som to,možno niekde 1-2cm a te miesta kde boli parkety vyduté tak som tam vyvrtal pár dier a nejak sa to tam uvolnilo a už to neni tak zle,teda zatial......ale nevylučujem že to v buducnosti ešte raz prerobím.....tak dík za Váš čas.

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    habib Pozri príspevok
    ....no o tom prekrytí som to čítal na podlahaří.cz...
    Ale to sa jedná o fóliu, ktorá plní funkciu parozábrany.
    Penová fólia na utlmenie kročajového hluku, ktorú si spomínal, sa neprekrýva.

    habib je offline (nepripojený) habib

    habib
    ROBIN111 Pozri príspevok
    Ale to sa jedná o fóliu, ktorá plní funkciu parozábrany.
    Penová fólia na utlmenie kročajového hluku, ktorú si spomínal, sa neprekrýva.
    .....no tak tým sa hodne vysvetluje,ale ako som napísal,už to je položené,neprekrýval som to a je to podstatne lepšie ako to bolo až na te miesta kde te parkety vrzgali....ale to neni tak špatné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.