Zavrieť

Porady

Poraďte aký typ tlačiva RZZP

Dobrý večer, prosím vás poraďte aký typ tlačiva pre:
1. SZČO po celý rok 2009, ZD 0,-, teda strata
2. do marca na úrade práce, od marca 2009 do konca augusta 2009 SZČO - ZD 154,- EUR, od septembra úrad práce.
Ďakujem.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

    Ferdo Mravec
    Ja by som sa chcela spýtať, prečo nie S? Minulý rok som podala S-ko, keď bol ZD 0,-. Urobila som zle?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Lebo si bola čistá SZČO.
    Tlačivo B sa použije vtedy, ak si RZZP podáva SZČO, ktorý nebol ani zamestnanec ani samoplatiteľ a nestal sa počas roka osobou so ZPS.
    Neviem posúdiť na akom tlačive si mala podať rzzp minulý rok.

    Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

    Ferdo Mravec
    presne tak isto ako tento, celá rok SZČO. Takže ak to je zle, tak treba podať opravné, alebo ak ma doteraz ZP nevyzvala tak čo?
    Nevieš na toto poradiť?
    A ten druhý prípad, keď tá osoba bola na UP, a potom SZČO, tak tiež B ?
    Ďakujem pekne...

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Ferdo Mravec Pozri príspevok
    presne tak isto ako tento, celá rok SZČO. Takže ak to je zle, tak treba podať opravné, alebo ak ma doteraz ZP nevyzvala tak čo?
    Nevieš na toto poradiť? ak Ťa nevyzvali, nechaj tak
    A ten druhý prípad, keď tá osoba bola na UP, a potom SZČO, tak tiež B ? áno B
    Ďakujem pekne...
    odpovede v texte

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Ferdo Mravec Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela spýtať, prečo nie S? Minulý rok som podala S-ko, keď bol ZD 0,-. Urobila som zle?
    A nebol náhodou SZČO aj samoplatiteľ?

    VšZP má urobenú prehľadnú tabuľku pre výber tlačiva:
    http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=774#tabulka

    Adriane je offline (nepripojený) Adriane

    Adriane
    Aljok Pozri príspevok
    VšZP má urobenú prehľadnú tabuľku pre výber tlačiva:
    http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=774#tabulka
    Ahojte. Potrebovala by som tiež poradiť, aké mám použiť tlačivo. Od 1-8 SZCO , potom samoplatiteľ. Podľa tohto dotaznika, ktory je na stránke rzzp.sk http://ekonomika.sme.sk/c/5242056/ty...poistenia.html, mi vychádza S,SB,SC, ale podla tabulky, ktorú má na stránke VSZP, mi vychádza X,XB,XC. Čo prosim vás znamená zmenená sadzba? Ako SZCO som platila z min. vymer.základu t.j. 41,37€ a ako samoplatiteľ minimálny preddavok t.j. 26,74 €. To je myslené tou zmenou sadzby? Ďakujem za odpoveď. Adriana

    Adriane je offline (nepripojený) Adriane

    Adriane
    Adriane Pozri príspevok
    Ahojte. Potrebovala by som tiež poradiť, aké mám použiť tlačivo. Od 1-8 SZCO , potom samoplatiteľ. Podľa tohto dotaznika, ktory je na stránke rzzp.sk http://ekonomika.sme.sk/c/5242056/ty...poistenia.html, mi vychádza S,SB,SC, ale podla tabulky, ktorú má na stránke VSZP, mi vychádza X,XB,XC. Čo prosim vás znamená zmenená sadzba? Ako SZCO som platila z min. vymer.základu t.j. 41,37€ a ako samoplatiteľ minimálny preddavok t.j. 26,74 €. To je myslené tou zmenou sadzby? Ďakujem za odpoveď. Adriana
    Tak myslím, že už som to v zákone našla, sadzba ostáva stále rovnaká 14% , takže tlačivo S,SB,SC

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adriane Pozri príspevok
    Tak myslím, že už som to v zákone našla, sadzba ostáva stále rovnaká 14% , takže tlačivo S,SB,SC
    Či robiš tlačivo X alebo S závisí od výšky ročného vymeriavacieho základu poistenca.
    Ak došlo súčasne k zmene sadzby, vždy X

    johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

    johanka12
    Dobrý deň,
    prosím o radu aké tlačivo použiť A alebo C nakoľko od 1.1.2009 do 30.6.2009 bol poistenec samoplatiteľ a od 1.7.2009.zamestnaný, nebol SZČO.

    Dakujem za odpoved

    johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

    johanka12
    Verím že ste si moju otazku mnohí prečítali a viem že som uviedla málo info. kedže mi nikto neodpovedal išla som na stránku zdravotnej poisťovne kde je poistenec poistený tam majú dotazník po jeho vyplnený mi vyšlo že potrebuje tlačivo X,XA,XC

    aj tak vdaka za poradu

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    johanka12 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu aké tlačivo použiť A alebo C nakoľko od 1.1.2009 do 30.6.2009 bol poistenec samoplatiteľ a od 1.7.2009.zamestnaný, nebol SZČO.

    Dakujem za odpoved
    Použiješ RZZP typ S, listy SA(zamestnanie) a SC(samoplatiteľ) alebo ak máš úhrnný vymeriavací základ zo všetkých činností nižší ako 3546 € tak použiješ tlačivo X a listy XA a XC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.