Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti + vyhlásenie

Môžem dať zamestnancovi, ktorý pracuje u nás na základe Dohody o vykonaní pracovnej činnosti podpísať daňové vyhlásenie (ako normálnemu zamestancovi pracujúcemu na základe pracovnej zmluvy), ktorým si uplatní nezdaniteľnú čiastku? To znamená, že základ jeho dane nebude 10000 Sk ale 1792 Sk (10000-8208). Má človek pracujúci na dohodu na takéto niečo nárok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    petkasla Pozri príspevok
    Môžem dať zamestnancovi, ktorý pracuje u nás na základe Dohody o vykonaní pracovnej činnosti podpísať daňové vyhlásenie (ako normálnemu zamestancovi pracujúcemu na základe pracovnej zmluvy), ktorým si uplatní nezdaniteľnú čiastku? To znamená, že základ jeho dane nebude 10000 Sk ale 1792 Sk (10000-8208). Má človek pracujúci na dohodu na takéto niečo nárok?
    Áno môžeš, ak nemá inde už podpísané.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petkasla Pozri príspevok
    Môžem dať zamestnancovi, ktorý pracuje u nás na základe Dohody o vykonaní pracovnej činnosti podpísať daňové vyhlásenie (ako normálnemu zamestancovi pracujúcemu na základe pracovnej zmluvy), ktorým si uplatní nezdaniteľnú čiastku? To znamená, že základ jeho dane nebude 10000 Sk ale 1792 Sk (10000-8208). Má človek pracujúci na dohodu na takéto niečo nárok?
    Áno, vyhlásenie vypíše, v ňom určí, či si NČ uplatńuje, príp. DB na detí, ( tam, musí byť určitá hranica výšku príjmu) ak nemá iné zamestnanie, v ktorom si to uplatňuje, tak si ho môže uplatniť u vás.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    ak nie je dôchodca a nemá vyhlásenie podpísané u druhého zamestnávateľa tak má nárok na NČ ale ak bol 1.1.2008 dôchodca, tak na NČ nemá nárok a nemôže podpísať ani vyhlásenie.

    lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

    lubenaj
    smith Pozri príspevok
    Áno môžeš, ak nemá inde už podpísané.
    A čo je jednoduchšie ak má podpísané alebo nemá. Ja chcem na dododu o pracovnej činnosti na pomocné činnosti zamestnať dcéru, ale bude mať len cca 3000-4000 Sk mesačne. Mám jej dať podpísať vyhlásenie k nezdaniteľnej časti. Ona nikde počas roka nerobila a ani nebude do konca roka.
    2. Aké doložím potvrdenie ak začala pracovať 1. 7. a skončila strednú a ide na Vš - POTVRDENIE O NAVšTEVE ZO STREDNEJ?
    3. ja ako zamestnavateľ mám jednoosobovú s.r.o. budem platiť len odvody na UP a Garančné - spolu 1,05 a tá zrážková dań mi neni jasná.

    Zo srdca ďakujem za objasnenie.

    Dohoda o pracovnej činnosti + vyhlásenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.