Zavrieť

Porady

Mocenie v inom meste

Zdravim, a ospravedlnujem sa za asi nevhodnu temu, nevedel somkde to poslat :/
Takze bol som raz v jednom cudzom meste tu v SR, a potreboval som mocit, a cakal som na stanici na vlak a uz mi mal ist asi za minutu tak som nemohol ist na zachod ale som to dal zo seba von vonku par metrov od stanice. No prisiel zamnou zelezniciar a dal mi pokutu 30€ no ja som si vybral predvolanie. A moje otazky su: kolko trva nez mi pride take povolanie do schranky? kde ma predvolaju(mestov ktorom som "spachal" ten priestupok alebo u mna v mojom meste? a na akom organe kedze su to zelezniciari comi dali pokutu? ) a nemal by som sa ja stavit u nich aj bez pisomneho predvolania? bojim sa aby namna nezabudli a potommi neblokovali stovky € len za to ze oni mi to zabudli poslat...
Dakujem za odpovede
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

v kazdom vlaku je achod,stalo ti to za to?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ale ve stanici nelze používat!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
yokozuna404 Pozri príspevok
Zdravim, a ospravedlnujem sa za asi nevhodnu temu, nevedel somkde to poslat :/
Takze bol som raz v jednom cudzom meste tu v SR, a potreboval som mocit, a cakal som na stanici na vlak a uz mi mal ist asi za minutu tak som nemohol ist na zachod ale som to dal zo seba von vonku par metrov od stanice. No prisiel zamnou zelezniciar a dal mi pokutu 30€ no ja som si vybral predvolanie. A moje otazky su: kolko trva nez mi pride take povolanie do schranky? kde ma predvolaju(mestov ktorom som "spachal" ten priestupok alebo u mna v mojom meste? a na akom organe kedze su to zelezniciari comi dali pokutu? ) a nemal by som sa ja stavit u nich aj bez pisomneho predvolania? bojim sa aby namna nezabudli a potommi neblokovali stovky € len za to ze oni mi to zabudli poslat...
Dakujem za odpovede
...aký železničiar ????.........he , žeby posunovač , rušňovodič .... ???


...aj napriek tým oným predpisom ( s ktorými súhlasim ) by som sa ale asi s tým " železničiarom " nevybavoval ...
...alebo inak by som sa zachoval... záležalo by na ňom , ako by reagoval na argumenty...
0 0
yokozuna404 yokozuna404

yokozuna404 je offline (nepripojený) yokozuna404

buchač Pozri príspevok
...aký železničiar ????.........he , žeby posunovač , rušňovodič .... ???
to neviem ,proste iba postaval tam na stanici...asi o 11stej vecer to bolo, kazdopadne teraz nejde o to ze ako to bolo alebo tak, ale ze ako to bude s tym predvolanim
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

normálne dostaneš predvolanie s dátumom, kde kedy a o koľkej....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

železničiar? opravár? výpravca? sprievodca? od kedy dávajú pokuty "železničiari postávajúci na stanici" ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
yokozuna404 Pozri príspevok
to neviem ,proste iba postaval tam na stanici...asi o 11stej vecer to bolo, kazdopadne teraz nejde o to ze ako to bolo alebo tak, ale ze ako to bude s tym predvolanim
...tak to teda pŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕ.........hociaký cdzigy aby mňa pokutoval ???......NEMOŽNÉ ...
Ale keď Ty myslíš ...šak cvakaj ...
0 0
yokozuna404 yokozuna404

yokozuna404 je offline (nepripojený) yokozuna404

kopretinka Pozri príspevok
železničiar? opravár? výpravca? sprievodca? od kedy dávajú pokuty "železničiari postávajúci na stanici" ?
no tak asi to bol ten co dava "zelennu" vlakom ale niesom si isty...
skor ma trapi, ze kedysi bolo kdesi tusim na JoJke ze niekto nedostal predvolanie a po roku alebo kolko mu nadelili 300€ za to ze sa mal o to sám starať, tak by ma zaujimalo kolko by to malo trvat kym mi to predvolanie pride (tyzden mesiac pol roka?) navyse ked je to posielane (pravdepodobne) z ineho mesta..
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Maju videozaznam v HD rozliseni? Lebo ak nie, tak si si iba napravoval zips na nohaviciach
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Železničná polícia pri zabezpečovaní ochrany železničnej dopravy, verejného poriadku, bezpečnosti osôb a majetku a pri ochrane objektov:

odhaľuje priestupky spáchané v obvode železničných dráh, zisťuje ich páchateľov a priestupky objasňuje a prejednáva,

§ 55

(1) Na prejednanie priestupku je miestne príslušný správny orgán, v ktorého územnom obvode bol priestupok spáchaný.8)

(2) Priestupok, ktorý bol spáchaný v cudzine občanom Slovenskej republiky alebo cudzincom, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, alebo ak nemožno miesto spáchania priestupku spoľahlivo zistiť, prejedná správny orgán, v ktorého územnom obvode má alebo naposledy mal páchateľ trvalý pobyt.

(3) Miestne príslušný spávny orgán môže na uľahčenie prejednania priestupku alebo z iného dôležitého dôvodu aj bez súhlasu účastníkov postúpiť vec na prejednanie inému vecne príslušnému správnemu orgánu, v ktorého územnom obvode sa páchateľ zdržiava alebo má pracovisko.
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

vyplnal ten dotycny nejaky formular? dal si mu OP? na zaklade coho? podpisoval si nieco? dal ti kopiu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
yokozuna404 Pozri príspevok
no tak asi to bol ten co dava "zelennu" vlakom ale niesom si isty...
skor ma trapi, ze kedysi bolo kdesi tusim na JoJke ze niekto nedostal predvolanie a po roku alebo kolko mu nadelili 300€ za to ze sa mal o to sám starať, tak by ma zaujimalo kolko by to malo trvat kym mi to predvolanie pride (tyzden mesiac pol roka?) navyse ked je to posielane (pravdepodobne) z ineho mesta..
Miky ??????....ten ale je modrý ....

To výpravca má také právomoči ........
0 0
yokozuna404 yokozuna404

yokozuna404 je offline (nepripojený) yokozuna404

jj daval som mu OP, opisal a vratil
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

este otazka ... kedy sa to stalo?
0 0
yokozuna404 yokozuna404

yokozuna404 je offline (nepripojený) yokozuna404

Tusim asi 2 tyzdne su tomu..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
yokozuna404 Pozri príspevok
Tusim asi 2 tyzdne su tomu..
...lepšie pre Teba ....

Tak Ti poviem , ako by som ja postupoval , aj keď len podľa dostupných indicií reagujem:
- bol si v inom meste
- dva týždne nazad
- neriešil Ťa policajt ...ale neoprávnená osoba
- Ty si si dobre vedomý toho , že si porušil nejaký ten predpis
- chcel si ísť na verejné WC
a./ no bolo zamknuté
b./ jeho stav hygieny bol na veľmi nízkej úrovni .....blá , blá ...
- keďže máš ( ) občasné problémy s mechúrom .....blá , blá ...
-
-
- NEBOLO iného riešenia .....

Nech sa starajú ŽSR , nech dokazujú opak .....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

prestuduj si zakon o priestupkoch

napr.
§59
(4) Objasňovanie priestupku sa skončí spravidla do jedného mesiaca odo dňa, keď sa správny orgán alebo orgán oprávnený objasňovať priestupky (§ 58 ods. 3) o priestupku dozvedel.

ak do cca mesiaca ti nic nedojde mozes si vyziadat info o tvojich priestupkoch, pozri § 89a
(6) Osobe podľa odseku 4 písm. a) sa na základe písomnej žiadosti poskytujú z evidencie priestupkov všetky údaje o nej a o jej priestupku; orgánom podľa odseku 4 písm. b) až f) sa údaje poskytujú v rozsahu spôsobom a v lehotách ustanovených v osobitnom zákone alebo v medzinárodnej zmluve.
1 0
yokozuna404 yokozuna404

yokozuna404 je offline (nepripojený) yokozuna404

1Dara Pozri príspevok
prestuduj si zakon o priestupkoch

ak do cca mesiaca ti nic nedojde mozes si vyziadat info o tvojich priestupkoch, pozri § 89a
Ok diki, a od koho by som mal ziadat info, kedze to bol zelezniciar?
0 0
yokozuna404 yokozuna404

yokozuna404 je offline (nepripojený) yokozuna404

buchač Pozri príspevok
...lepšie pre Teba ....

Tak Ti poviem , ako by som ja postupoval , aj keď len podľa dostupných indicií reagujem:
- bol si v inom meste
- dva týždne nazad
- neriešil Ťa policajt ...ale neoprávnená osoba
- Ty si si dobre vedomý toho , že si porušil nejaký ten predpis
- chcel si ísť na verejné WC
a./ no bolo zamknuté
b./ jeho stav hygieny bol na veľmi nízkej úrovni .....blá , blá ...
- keďže máš ( ) občasné problémy s mechúrom .....blá , blá ...
-
-
- NEBOLO iného riešenia .....

Nech sa starajú ŽSR , nech dokazujú opak .....
buchac mne nejde o to to ohovorit, ja by som si nasiel vyhovorky a podobne, o to teraz vobec nejde, ide mi len o to predvolanie ze kedy mi pride a keby mi neprislo, co mam robit a koho kontaktovat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
yokozuna404 Pozri príspevok
Ok diki, a od koho by som mal ziadat info, kedze to bol zelezniciar?
yokozuna404 Pozri príspevok
buchac mne nejde o to to ohovorit, ja by som si nasiel vyhovorky a podobne, o to teraz vobec nejde, ide mi len o to predvolanie ze kedy mi pride a keby mi neprislo, co mam robit a koho kontaktovat
.......bože ........ako Ti to už len vysvetliť .......hádam po lopate bude najlepšie ...

Vyondi sa na iniciatívu z Tvojej strany ....sleduj len poštu a potom uvidíš koho , kde , kedy a ako budeš za múdreho........nestresuj proste vopred ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať