Zavrieť

Porady

Zdruzenie - ukoncenie?

Ahojte poradaci,

mame Zdruzenie dvoch FO a jedna FO prerusila svoju cinnost /pozastavenie prevadzkovania zovnosti/. Ako treba upravit Zmluvu o zdruzeni?
Je nutne ukoncit zdruzenie? /nemate nahodou vzor ukoncenia Zmluvy o zdruzeni??/
V Zmluve o zdruzeni sa pise, ze ZDRUZENIE ZANIKA STRATOU SPOSOBILOSTI NA PODNIKANIE JEDNEHO U UCASTNIKOV ZDRUZENIA..je prerusenie ziovnosti stratou sposobilosti podnikat?
Pripadne ake ine povinnosti nam vyplyvaju?

Dakuejm Vam velmi pekne a verim, ze sa mi niekto ozve.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    evnka Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    mame Zdruzenie dvoch FO a jedna FO prerusila svoju cinnost /pozastavenie prevadzkovania zovnosti/. Ako treba upravit Zmluvu o zdruzeni?
    Je nutne ukoncit zdruzenie? /nemate nahodou vzor ukoncenia Zmluvy o zdruzeni??/
    V Zmluve o zdruzeni sa pise, ze ZDRUZENIE ZANIKA STRATOU SPOSOBILOSTI NA PODNIKANIE JEDNEHO U UCASTNIKOV ZDRUZENIA..je prerusenie ziovnosti stratou sposobilosti podnikat?
    Pripadne ake ine povinnosti nam vyplyvaju?

    Dakuejm Vam velmi pekne a verim, ze sa mi niekto ozve.
    Prerušenie je strata spôsobilosti - totiž nemôže vykonávať živnosť počas pozastavenia.
    Treba zmluvne ukončiť združenie, vysporiadať spoločný majetok a výsledok hospodárenia. Aj na DÚ treba oznámiť koniec združenia.

    evnka je offline (nepripojený) evnka

    evnka
    Dakujem velmi pekne
    Akym sposobom mame oznamit UKONECENIE ZDRUENIA? nahodou nejaky vzor, ake by malo mat nalezitosti - dovod, pripadne aj to vysporiadanie???
    Ak mame v zmluve o zdruzeni aj vypovednu lehotu 6 mesiacov??? treba to spatne osetrit???

    dakujem dopredu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evnka Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    mame Zdruzenie dvoch FO a jedna FO prerusila svoju cinnost /pozastavenie prevadzkovania zovnosti/. Ako treba upravit Zmluvu o zdruzeni?
    Je nutne ukoncit zdruzenie? /nemate nahodou vzor ukoncenia Zmluvy o zdruzeni??/
    V Zmluve o zdruzeni sa pise, ze ZDRUZENIE ZANIKA STRATOU SPOSOBILOSTI NA PODNIKANIE JEDNEHO U UCASTNIKOV ZDRUZENIA..je prerusenie ziovnosti stratou sposobilosti podnikat?
    Pripadne ake ine povinnosti nam vyplyvaju?

    Dakuejm Vam velmi pekne a verim, ze sa mi niekto ozve.
    Zmluvu o združení FO uzatvorenú podľa Obč.zák.§829-841 neupravujete , zostáva v takom znení , v akom bola uzatvorená .
    Navrhujem spísať Dohodu o vystúpení člena združenia z dôvodu jeho pozastavenia podnikateľskej činnosti .

    Na Vašu otázku - Je nutné ukončiť združenie ? - Združenie FO nie je funkčné už teraz , nakoľko združenie musia tvoriť minimálne dvaja členovia / maximálna hranica nie je určená/ , ktorí sú povinní vyvíjať činnosť na dosiahnutie dojednaného účelu spôsobom určeným v zmluve a zdržať sa akejkoľvek činnosti , ktorá by mohla znemožniť alebo sťažiť dosiahnutie tohto účelu / Obč.z.§830/ .

    Nakoľko jedna SZČO pozastavila svoj predmet činnosti - podľa zákona najmenej na 6 mesiacov t.j. združenie v tomto čase nie je funkčné a nevyvíja žiadnu činnosť .

    Ešte by ste mohli doplniť , na akú dobu je pozastavená činnosť jedného člena a či členovia združenia FO boli aj plátcami DPH . Majú aj spoločný obchodný majetok ?

    evnka je offline (nepripojený) evnka

    evnka
    dakujem vam velmi pekne za prispevky!!!
    To Zita5 - Takze ma byt spisana Dohoda o vystupeni clena zdruzenia z dovodu jeho pozastavenia podnikatelskej cinnosti? A ak mame 6 mecasnu vypovednu lehotu??Je s tym nejaky problem?

    FO pozastavila zovnost od 1.8.2008 - 31.7.2010 co su 2 roky..a ANO obaja clenovia boli platcami DPH a kedze danovy urad ma nahlasenie POZASTAVENIE zivnosti, nemame odhlasovat platcovstvo DPH a mame posielat nulove priznania k DPH! CO sa tyka majetku..kazdy vlozit nejaky HIM, zasoby, penaz.prostriedky a skusenosti.

    Melnick - dakujem za tip..idem poprezerat

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evnka Pozri príspevok
    dakujem vam velmi pekne za prispevky!!!
    To Zita5 - Takze ma byt spisana Dohoda o vystupeni clena zdruzenia z dovodu jeho pozastavenia podnikatelskej cinnosti? A ak mame 6 mecasnu vypovednu lehotu??Je s tym nejaky problem?

    FO pozastavila zovnost od 1.8.2008 - 31.7.2010 co su 2 roky..a ANO obaja clenovia boli platcami DPH a kedze danovy urad ma nahlasenie POZASTAVENIE zivnosti, nemame odhlasovat platcovstvo DPH a mame posielat nulove priznania k DPH! CO sa tyka majetku..kazdy vlozit nejaky HIM, zasoby, penaz.prostriedky a skusenosti.

    Melnick - dakujem za tip..idem poprezerat
    Či bude problém , alebo nie , to záleží od člena , ktorý pokračuje v živnosti .
    http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html

    V priloženom linku máte Občiansky zákonník , pozrite si §829 - 841 .
    Zamerajte sa na § 838 , ktorý hovorí , že každý účastník združenia môže vystúpiť zo združenia , nie v nevhodnej dobe a na ujmu ostatných účastníkov Z vážnych dôvodov však môže zo združenia vystúpiť kedykoľvek , a to aj keď bola dohodnutá výpovedná lehota ...

    Preto som Vám poradila , aby ste napísali dohodu o vystúpení člena zo združenia FO , ktorou by deklarovali vlastne súhlas toho čo zostáva t.j. pokračuje v podnikaní , ale sám .

    Uzavriete účtovné knihy v účtovníctve združenia ku dňu pozastavenia živnosti , zostavíte mimoriadnu účtovnú závierku .
    Účastníkovi , ktorý má pozastavenú živnosť sa vrátia všetky vnesené do združenia .
    Vysporiadate podiel na spoločne nadobudnutom majetku .

    Ja osobne som si ku každej zložke majetku zostavila zápis s vyčíslením stavu a podielu pripadajúceho na člena združenia , ktorý mi podpísali všetci účastníci združenia .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte by som chcela podčiarknúť , že k uzavretiu združenia treba pristupovať s maximálne zodpovedným prístupom , netreba podceňovať veci, ktoré sa zdajú byť zanedbateľné , treba rozmýšľať a posúdiť všetko , z čoho by mohol vzniknúť problém , na všetko treba myslieť a všetko písomne podložiť .

    Nezabudnite na výber pre osobnú potrebu členov počas činnosti združenia , aby bol v súlade s rovnosťou .

    Ak im boli platené odvody do fondov zo spoločného účtu združenia , tieto porovnajte, aby jeden z nich nebol ukrátený .

    evnka je offline (nepripojený) evnka

    evnka
    Zita5 - toto vsetko by malo byt zahrnute v dohode o vystupeni spoločnika zo zdruzenia? alebo staci len v texte dohoda o vystupeni z dovodu XY a delenie pri zaniku zdruzenia podla samotnej zmluvy o zdruzeni?
    dakujem

    Zdruzenie - ukoncenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.