Zavrieť

Porady

Príjmový doklad do DP?

Ahojte,chcela by som Vás poprosiť o info,či môžem dať do nákladov daňového priznania príjmový doklad bez faktúry.Jedná sa o tovar kupovaný v Poľsku na trhu,kde nám dali len príjmový.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    DAJANKA81 A faktúru zo zahraničia? Bolo by to tiež PL a CZ.
    mondes Faktúru to áno. To je daňový doklad. Ale príjmový doklad je len doklad o úhrade. Ak však nemáš faktúru, tak čo si uhrádzala na základe PPD?
    DAJANKA81 Tie príjmové mám len za tovar z trhu,FA sú klasické z obchodu.Len som potrebovala vedieť,či platí rovnako zo zahraničia ako aj od slovenského dodávateľa.
    mondes Ak nie si platcom DPH, tak celú sumu na faktúre si môžeš dať do N.
    DAJANKA81 Nie nie som.Ešte by som potrebovala vedieť,keby som bola platcom dph,či môžem mať FA aj zo zahraničia.
    mondes Jasné, že môžeš, len by si musela robiť samozdanenie. Mimochodom, dúfam, že tvoj nákup zo zahraničia nepresiahol sumu 14000 eur.
    DAJANKA81 joooj,to nie,ani zďaleka...
    marjankaj A prečo by nemohla?
    marjankaj Rád by som ťa videl, ako si na benzínke v Poľsku pýtaš faktúru po natankovaní.
    mondes Ale ona nepíše o doklade z ERP z benzínky ale o PPD.
    marjankaj No napríklad v Rakúsku v niektorých predajniach nemajú ERP. Ani v Česku.
    A ERP nie je predsa faktúra.
    xeva Ak príjmový doklad obsahuje špecifikáciu nakúpeného tovaru, tak by som do nákladov dala. Nie všetky nákupy v rámci Únie sú cez registračné pokladne alebo na faktúry.
    marjankaj Veď mondes zrejme aj uvedie paragraf, ktorý potvrdí jej názor.
    fortunka marjankaj ... a ani len v madarsku.. vypisu nieco ako paragon ( u nich je to normalne uplne), casto ani len tovar nepopisu, hodia sumu a autogram. O nejakom orzpisovani sa na blokok z ERP pomlcim, casto tam nie je ani len sadzba, resp. DPH rozpis. Ja to do nakladov davam a netrapi ma nic :P zatial mi nic nevyhodili.. to nech si dany stat riesi ako a kde vydavaju doklady. ked realne podla toho naskladnim tovar, alebo natankujem tak to tam ide. Ved nejak som to musela dostat, ked som to potom predala? Ale su to len take drobne nakupy, inak vsade sa treba nahlasit nadiktovat fakturacne udaje a na zaklade toho sa vystavuju faktury aj v obyc. obchodoch. Ak to vobec predaju do ineho statu, lebo velakrat sa im nechce s tym papierovat.
    mondes marjankaj, nie je to síce paragraf, ale čítaj napr. toto:

    http://pavolvarhanik.sk/clanky/ucotvne-doklady
    marjankaj No takéto ťaháky od študentíkov ma nezaujímajú. Máš sa riadiť platným zákonom.
      zbaliť

    Príjmový doklad do DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.