Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o.

Dobrý deň,

súrne by som potreboval poradiť.

zakladáme s.r.o. a ODMIETLI VYKONAŤ návrh na zápis údajov do obchodného registra a to z 2 dôvodov:

a/ nepriložili sme listinu ktoroupreukazujem vlastnícke alebo užívacie právo k nehnutelnosti kde bude sídlo firmy.

b/ zle sme zadali dátum vzniku funkcie konateľov - poradili nám dátum podania, ale ukázalo sa že to musí byť až dátum zápisu do OR.

Chcem sa opýtať aký spôsobom mám žiadať o opravu /pripomienovanie/ na OR ?
Ktoré doklady musím priniesť nanovo /predpokladám že: Návrh na zápis s.r.o./ alebo či to stačí v priloženom liste opraviť ?
Či prídem o kolky ?

Skrátka ak mi viete pomôcť bude veľmi vďačný.

Vopred ďakujem Buben
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    BuBen22 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    súrne by som potreboval poradiť.

    zakladáme s.r.o. a ODMIETLI VYKONAŤ návrh na zápis údajov do obchodného registra a to z 2 dôvodov:

    a/ nepriložili sme listinu ktoroupreukazujem vlastnícke alebo užívacie právo k nehnutelnosti kde bude sídlo firmy. Predložiť súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti - ak je to nájomná zmluva, musí tam byť VÝSLOVNE uvedené, že súhlasí so zriadením sídla spoločnosti.

    b/ zle sme zadali dátum vzniku funkcie konateľov - poradili nám dátum podania, ale ukázalo sa že to musí byť až dátum zápisu do OR. Priložíš nový zápis do OR.

    Chcem sa opýtať aký spôsobom mám žiadať o opravu /pripomienovanie/ na OR ? Nový návrh na zápis s tým, že priložíš aj list, kde uvedieš, ako si opravil jednotlivé skutočnosti, pre ktoré registrový súd odmietol vykonať zápis.
    Ktoré doklady musím priniesť nanovo /predpokladám že: Návrh na zápis s.r.o./ alebo či to stačí v priloženom liste opraviť ?
    Či prídem o kolky ? Neprídeš

    Skrátka ak mi viete pomôcť bude veľmi vďačný.

    Vopred ďakujem Buben
    Odpovede sú v texte.

    vieruschka je offline (nepripojený) vieruschka

    žienka domáca momentálne na materskej ...viac vieruschka
    Pokial môžem poradiť tak ajobs má pravdu ale radšej daj nový návrh kde opravíš priamo ako píšeš že máš zle dátumy vzniku funcie štatutárov tak tam nepíš dátumy ale napíš - vznika dňom zápisu do OR. Oni ti automaticky dajú dátum ten v ktorom dni ho zaregistruju tak to bude deň vzniku ale to ty nevieš ktorý dátum to bude. Takže presne opíš celý návrh znova a namiesto dátumu vzniku funcie napíš tu vetu červeným. A ostatné ostáva. Nieže napíšeš let opravených štatutárov musí to byť celé napísane - celý návrh lebo ti to zase zamietnu. O kolky nedojdeš ak to všetko podáš do 15 dni odo dňa kedy si prevzal od poštárky zásielku zo súdu - vyrozumenie. Ak to je do 15 dni podané znova nový návrh s opravenými vadami a tým lystom že si opravil to a to a že si kolky už dával s návrhom na zápis zo dňa ... tak ti to zaregistrujú. Ak nestihneš termín tak ti to prepadne a musíš podať nanovo a nové kolky znova. Veľ šťastia.
    Naposledy upravil vieruschka : 09.05.07 at 09:37

    petutula je offline (nepripojený) petutula

    petutula
    Chcela by som sa v súvislosti so zakladaním a zápisom opýtať, či mi neviete povedať, koľko trvá živn. úradu vydanie ŽL a koľko cca Obch. registru, kým sro zapíše. Konkrétne OR v PO. Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    petutula Pozri príspevok
    Chcela by som sa v súvislosti so zakladaním a zápisom opýtať, či mi neviete povedať, koľko trvá živn. úradu vydanie ŽL a koľko cca Obch. registru, kým sro zapíše. Konkrétne OR v PO. Ďakujem
    ŽL cca 5 prac dní a OR tiež

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Zo zákona ŽL do 7 dní (koncesná listina do 30 dní), OR 5 pracovných dní.

    BuBen22 je offline (nepripojený) BuBen22

    BuBen22
    Aké máte skúsenosti s hygienou a požiarníkmi pri zriaďovaní prevádzok rýchleho občerstvenia ?
    Prípadne aké požiadavky mali ?
    Vopred ďakujem za všetký rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.