Zavrieť

Porady

Rada školy

Prosím poradte mi, či môže byť zástupkyňa riaditeľky členom rady školy, ak je zároveň jedinou učiteľkou v Materskej škole. Škola je spojená, teda ZŠ s MŠ a jediná učiteľka v MŠ je zároveň aj zástupkyňou. Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JaPoPo je offline (nepripojený) JaPoPo

    JaPoPo
    Podľa mňa môže - musí byť, lebo zloženie RŠ v ZŠ s MŠ ( predpokladam, že nie je to veťká škola čo do počtu zamestnancov ) je následovné:

    1 pedagog. zam. za ZŠ
    1 pedagog. zam. za MŠ
    2 zástupcovia zriaďovateľa
    1 zástupca rodičov za ZŠ
    1 zástupca rodičov za MŠ
    1 zástupca nepedagog. zamestnancov
    A čo v prípade, že riaditeľka aj starosta obce sú presvedčení, že zástupkyňa tam nesmie byť a tak nikto nezastupuje ped. zamestnancov z MŠ. Na koho sa dá obrátiť, aby jednoznačne potvrdil či v rade školy má byť zástupkyňa, alebo nie.

    JaPoPo je offline (nepripojený) JaPoPo

    JaPoPo
    Doplnenie,
    1./ § 25 ods. 7 zák.č. 596/2003 jasne hovorí že pri ZŠ s MŠ je v Rade školy aj pedagog. zam. MŠ,
    ale ods. 11 - členom RŠ nemôže byť riaditeľ a jeho zástupca........
    Overil som moje tvrdenie na kraj. škol. úrade a tam mi potvrdili, že moje tvrdenie je správne, čiže ak v MŠ je len jedna pedagog. pracovníčka a ta je zhodou aj zástupkyňou riaditeľky , musí byť v Rade školy ona - iné riešenie nie je.
    ( Pozn.- ak máte v MŠ len jednu pedagog. prac. predpokladam že činnosť v MŠ je poldenná )

    2./ Rada školy je orgán školskej samosprávy - školy a zriaďovateľ - starosta obce nemá právo zasahovať do činnosti a zloženia RŠ - na to je predseda a podpredseda RŠ.
    Starosta - obecné zastupiteľstvo len menuje členov do RŠ a to je všetko.
    3. Spojte sa so svojím KŠÚ najlepšie písomne a ten Vám potvrdí to, čo som uviedol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.