Zavrieť

Porady

Zníženie základu dane o zaplatené životné poistenie

Dobrý deň prajem, ja by som sa potrebovala utvrdiť v jednej veci, že ak mám zaplatené životné poistenie vo výške 390,98 Eur za rok 2009 a ak som podnikala iba 6 mesiacov, či si mám znížiť základ dane takto:
390,98:12=32,58 a následne 32,58X6= 195,48 , teda len o čiastku 195,48 za tých 6 mesiacov podnikania.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Nie,nekráti sa počtom mesiacov podnikania,max.suma je vo výške 398,23,-€,takže si odpočítaš sumu zaplat.poistného vo výške 390,98,-€.

    mimika je offline (nepripojený) mimika

    mimika
    Ďakujem za odpoveď. To si takto odpočítam v DP. A pri výpočte vymeriavacieho základu pre platenie odvodov do SP sa udáva počet mesiacov podnikania. Tam sa neberie do úvahy len alikvótna časť, za tých 6 mesiacov, alebo tam tiež ide celá suma. Lebo ja som to skúšala nahodiť do kalkulačky na výpočet odvodov na stránke SP.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Pre výpočet vymeriavacieho základu na poistné sa počíta počet mesiacov podnikania,do kalkulačky na stránke SP dáš základ dane z daň.priznania a počet mesiacov podnikania.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Nie k DP nedávaš doklad na určenie výšky vym.základu,do 30.6.2010 odovzdáš výpis z daň.priznania na soc.poisť.
    Aha asi máš na mysli doklad o zaplatení živ.poist.tak ten áno,je súčasťou DP.

    Zníženie základu dane o zaplatené životné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.