Zavrieť

Porady

Vyuzitie morskych prasiat

Zdravim poradaci!
Chcem sa vas spytat ci neviete ako by sa dali vyuzit morske prasata?Mam zahradu,ktoru neviem ako vyuzit,tak som rozmyslal,ze by som tam mohol chovat morste prasiatka.Otazkou je ale co potom s nimi.Keby som bol v Peru,tak by som ich choval na mäso,no v Europe by to asi neslo.Pocul som aj,ze sa vuzivaju na kozu,ale nikde na nete som o tom nepocul.Alebo neviete poradit ine zvieratko,ktore by bolo nenarocne,nie priliz velke a zralo by travu?Dufam,ze som takto nepoburil ludi,ktori maju morcata ako domacich milacikov,to by som samozrejme nerad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Priateľov brat má morčatá a používajú ich aj na kosenie trávnika , môžeš z nich urobiť aj domáci chov, hádam nájdeš odbytisko pre mladé... alebo ich len chovaj ako domácich miláčikov...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Moja babka dávala morské prasiatka ku zajacom, aby nedostali zajačí mor. A skutočne to fungovalo. Má výstavné angoráky 6-kilové .

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    medman88 Pozri príspevok
    Zdravim poradaci!
    Chcem sa vas spytat ci neviete ako by sa dali vyuzit morske prasata?Mam zahradu,ktoru neviem ako vyuzit,tak som rozmyslal,ze by som tam mohol chovat morste prasiatka.Otazkou je ale co potom s nimi.Keby som bol v Peru,tak by som ich choval na mäso,no v Europe by to asi neslo.Pocul som aj,ze sa vuzivaju na kozu,ale nikde na nete som o tom nepocul.Alebo neviete poradit ine zvieratko,ktore by bolo nenarocne,nie priliz velke a zralo by travu?Dufam,ze som takto nepoburil ludi,ktori maju morcata ako domacich milacikov,to by som samozrejme nerad.
    Krava, ovca, koza, somar, kon, zajac. Vsetko nenarocne a zerie travu.
    ucetni_fantozzi
    misomiso Pozri príspevok
    Krava, ovca, koza, somar, kon, zajac. Vsetko nenarocne a zerie travu.
    az na to, ze taky kon nechava za sebou celkom slusne kopy...

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    ucetni_fantozzi Pozri príspevok
    az na to, ze taky kon nechava za sebou celkom slusne kopy...
    ...čo je celkom slušný stabvebný materiál..... pamätám si ako náš sused zbieral takéto kôpky (asi v rokoch 1970-1980) a používal ich pri stavbe hospodárskych budov............

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ucetni_fantozzi Pozri príspevok
    az na to, ze taky kon nechava za sebou celkom slusne kopy...
    Ale je to výborný biznis, konský hnoj je najdrahší... - za podmienok, že máš pre toho koňa aj maštaľ, ovos, koniara, a kopec voľného času.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ucetni_fantozzi Pozri príspevok
    az na to, ze taky kon nechava za sebou celkom slusne kopy...

    ......................
    1202.gif  

    anaman je offline (nepripojený) anaman

    22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac anaman
    záleží na tom, akú veľkú záhradu máš. Ak je skutočne dostatočne veľká t.j.min. 10 árov možno by si tam od jari do neskorej jesene vychoval 2 ovce. Nie sú náročné na starostlivosť, neohrýzajú stromy a sú perfektnou kosačkou. A na jeseň môžeš urobiť výborný baraní guláš. Ak však predpokladáš, že trávu budeš kosiť, potom ak ju neusušíš na seno, ktoré ak je kvalitné lúčne je výborné aj na liečenie "reumy" môžeš s nej robiť vynikajúci kompost na zlepšovanie pôdy v kvetináčoch a kvetinových hriadkach. Mimochodom, morské prasiatka tradične chovali na mäso v okolí Drážďan, kde som u mojej priateľky túto lahôdku kedysi v sedemediatych rokoch bežne konzumovala.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    medman88 Pozri príspevok
    Zdravim poradaci!
    Chcem sa vas spytat ci neviete ako by sa dali vyuzit morske prasata?Mam zahradu,ktoru neviem ako vyuzit,tak som rozmyslal,ze by som tam mohol chovat morste prasiatka.Otazkou je ale co potom s nimi.Keby som bol v Peru,tak by som ich choval na mäso,no v Europe by to asi neslo.Pocul som aj,ze sa vuzivaju na kozu,ale nikde na nete som o tom nepocul.Alebo neviete poradit ine zvieratko,ktore by bolo nenarocne,nie priliz velke a zralo by travu?Dufam,ze som takto nepoburil ludi,ktori maju morcata ako domacich milacikov,to by som samozrejme nerad.
    A čo takto zajace - angoráky. Tie sa pravidelne (tuším 2x do roka) strihávajú a srsť sa niekde vykupuje - len zistiť kde.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Moje baby to doma chovaju. Vraj to piskotom odhana potkanov.
    Niečo z peruánskej kuchyne:

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.