Zavrieť

Porady

Starosta - financne rozhodnutia

Prajem Vam prijemny den..Zajtra idem do jednej obce za starostom s ktorym som sa dohodol na propagovani ich obce prostrednictvom internetu(nebudem rozpisovat podrobnosti).. Ide mi o to, ze ci moze starosta obce sam rozhodnut o vyske financnej investicie do propagacie obce, alebo do hocakeho projektu..a ak ano, do akej sumy moze starosta sam rozhodovat..hadam sa este oplati napisat, ze u mna sa jedna o sumu cca. 220 eur....jedna sa o to, ze ak musim cakat na schodzu obecneho zastupitelstva tak to budem vediet vyriesit inak(poslat mu podklady) a pojdem tam az vtedy ked bude po schodzi..ale ak ma pravomoc na investicie do urcitej vysky(ta ma zaujima) tak tam pojdem hned zajtra rano..Vie mi niekto k tomu nieco napisat??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Ja by som takto až nešpekulovala, si s ním dohodnutý tak tam choď. Finančné prostriedky na propagáciu mohla mať obec chválené v rozpočte, takisto i starostovi mohli poslanci schváliť v zásadách hospodárenia s finančnými prostriedkami, akú sumu môže starosta použiť bez ich schválenia a na čo, ale tiež nič z toho nemusí byť. Starosta obce môže v prípade potreby, zvolať aj mimoriadne zastupiteľstvo.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    bratko gabo Pozri príspevok
    Prajem Vam prijemny den..Zajtra idem do jednej obce za starostom s ktorym som sa dohodol na propagovani ich obce prostrednictvom internetu(nebudem rozpisovat podrobnosti).. Ide mi o to, ze ci moze starosta obce sam rozhodnut o vyske financnej investicie do propagacie obce, alebo do hocakeho projektu..a ak ano, do akej sumy moze starosta sam rozhodovat..hadam sa este oplati napisat, ze u mna sa jedna o sumu cca. 220 eur....jedna sa o to, ze ak musim cakat na schodzu obecneho zastupitelstva tak to budem vediet vyriesit inak(poslat mu podklady) a pojdem tam az vtedy ked bude po schodzi..ale ak ma pravomoc na investicie do urcitej vysky(ta ma zaujima) tak tam pojdem hned zajtra rano..Vie mi niekto k tomu nieco napisat??
    Záleží od toho, či majú schválené VZN obce o hospodárení s majetkom obce. V tom VZN by malo byť určené, do akej výšky môže starosta sám rozhodnúť a tiež záleží na tom, či sú finančné prostriedky schválené aj v rozpočte. Na stretnutie so starostom treba ísť.

    Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

    Zuzka 335
    wagner Pozri príspevok
    Záleží od toho, či majú schválené VZN obce o hospodárení s majetkom obce. V tom VZN by malo byť určené, do akej výšky môže starosta sám rozhodnúť a tiež záleží na tom, či sú finančné prostriedky schválené aj v rozpočte. Na stretnutie so starostom treba ísť.
    Je to taká malá čiastka, že starosta môže rozhodnúť bez obecného zastupiteľstva.

    Starosta - financne rozhodnutia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.