Zavrieť

Porady

Ake je riesenie situacie ohladom nepretrziteho odpocinku podla zakonnika prace?

Dobry den,

1) Podla zakonnika prace paragraf 92 mam narok na 12 respektive 8 hodin nepretrziteho odpocinku.

Uvedme si priklad:
Pracovna zmena mi konci o 16:30. Po nej mi az do zaciatku dalsej zmeny trva neaktivna pracovna pohotovost, pokial ma teda neaktivuju.

Co v pripade ak ma aktivuju na riesenie problemu trebars o 23:00, na probleme budem pracovat 1 hodinu, teda do polnoci a potom ma este aktivuju o 5:00 rano takisto budem pracovat 1 hodinu.
Kedze som nemal nepretrzity 8 hodinovy odpocinok, kedy mam nastupit do prace? Ak som teda koncil s o 6tej rano tak to vychadza ze mam nastupit az o 14tej.
A za dalsie by som rad vedel kolko v tej praci mam byt. Do 16:30 alebo mam robit od tej 14tej 8 hodin, teda do 22hej? Alebo len 6 hodin do 20tej kedze som kvazi tie 2 hodiny odpracoval v noci pocas aktivacie?
Ako to vlastne funguje?

2) Podobny problem akurat paragraf 93. Ten pojednava za istych okolnosti najmenej 35hodin nepretrziteho odpocinku aj to musi zahrnat nedelu alebo pondelok.

Teda v pripade ze som na neaktivnej pracovnej pohotovosti a pocas nej ma aktivuju napr 3 krat pocas weekendu po 1 hodinke prace ale nikdy nenaplnim ten 35hodinovy nepretrzity odpocinok niekedy ani nie 24 hodinovy odpocinok.

To mam ako dostat pondelok a utorok platene volno ako nahradu za sobotu nedelu a prist do prace az v stredu?

Tieto zakony celkom dobre vychadzaju vtedy ak je clovek zavolany do prace celu zmenu potom to logicky chapem ze mu prinalezi nahrada za cely den. Ale co v pripade ked odpracujem len 3 hodiny no napriek tomu mi to neumozni mat povinny nepretzity odpocinok.

Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ake je riesenie situacie ohladom nepretrziteho odpocinku podla zakonnika prace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.