Zavrieť

Porady

Na Slovensku zákon, vo svete dobrovoľné

Čím to je, že si naši poslanci nevážia vlastný národ a z každej strany ho chcú obmedzovať a pokutovať? Marí sa mi, alebo je čoraz viac ľudí, ktorí sa vzdali vlastného zdravého rozumu a sú schopní tie zlé rozhodnutia ešte obhajovať?
Napríklad: očkovanie, prilby pri bicyklovaní, čipovanie psov a mačiek a iné
Naposledy upravil kukučka : 13.08.14 at 11:32
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Doplním :

Psychologické testy pre držiteľov zbraní, pre vodičov ( jedno preskúšanie cca 50-100 € ).
Pravidelná výmena všeliakých preukazov. ( výmena cca 20 € ).
Prilby na lyžiarskych svahoch.

Že sa Ty čuduješ, saTi čudujem...
Naši posranci sú tak posraní, že tie drísty z EU ešte sprísnia.

Ale ono je to ako v manželstve.
Za všetkým zlým hľadaj ženu, potiažmo manželku aneb svekrušu....

Tu ide len a len o to, ako vo vojne.
Aj na tú treba peníze, peniaze a peňeži.
Čiže všeliaké záujmové-lobistické skupiny s presadili svoje.
Najväčším výpalníkom je ale aj tak štát a jeho poplatky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
Doplním :

Psychologické testy pre držiteľov zbraní, pre vodičov ( jedno preskúšanie cca 50-100 € ).
Pravidelná výmena všeliakých preukazov. ( výmena cca 20 € ).
Prilby na lyžiarskych svahoch.

Že sa Ty čuduješ, saTi čudujem...
Naši posranci sú tak posraní, že tie drísty z EU ešte sprísnia.

Ale ono je to ako v manželstve.
Za všetkým zlým hľadaj ženu, potiažmo manželku aneb svekrušu....

Tu ide len a len o to, ako vo vojne.
Aj na tú treba peníze, peniaze a peňeži.
Čiže všeliaké záujmové-lobistické skupiny s presadili svoje.
Najväčším výpalníkom je ale aj tak štát a jeho poplatky.


??
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
buchač
Prilby na lyžiarskych svahoch.
??
Veď sú povinné....či ???
Ak nie, šak nevadí.
Tých sprostostí, ktoré mocipáni schválili/lia, je aj tak požehnane...na vládnucej strane nezáleží.
Biznis je biznis.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prilby na lyze, motorku a aj bicykel by kazdy mal uzivat sam od seba, myslim, ze k tomu staci zdravy rozum.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Aj chrániče na zápastia,lakte a kolená pri korčliach.Nechcite vedieť ako sa dajú odpáliť obe ruky pri uplne zdanlivo nevinnom páde.Kamoška ide už na 6 operáciu pre jedno ponáhľanie sa.
6 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Bezpečnostné prvky by som vynechala zo zoznamu.Už logika nepovinnej prilby pre cyklistu v meste je debilina Ak sa vykotí v meste,nestane sa mu nič? Dcéra už naučila aj policajtov používať bezp. pásy - stačil dôkaz pri nehode a aj keď majú výnimku,dali si povedať.A spoliehať sa na zdravý rozum...vidíme okolo seba,ako to je so zdravým rozumom u niektorých...napr. doma oparené malé deti...
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

BXLmiami
Aj chrániče na zápastia,lakte a kolená pri korčliach.Nechcite vedieť ako sa dajú odpáliť obe ruky pri uplne zdanlivo nevinnom páde.Kamoška ide už na 6 operáciu pre jedno ponáhľanie sa.
pre toto som prestala inlajnovať....že sa skydnem a zlomím si bedrový klb, zápästie a iné "dokonalé" klby...juj ako som svišťala ako vítr
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
kukučka
Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu.
Zdravý rozum dospelých je kde,keď sa môžu malé deti opariť vriacou polievkou,čajom atď ? Ako mám doma zaistenú bezpečnosť detí,keď sa môže takéto niečo stať? Chápeš? Niektorým nezodpovedným treba zákon,aby zaistili bezpečný pohyb seba a svojich detí.
A keď spadnú na poli z bicykla,nestane sa im nič?
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kukučka
Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu.
Myslíš,že cestou na pole si bez prilby nemôžeš zlomiť lebku?
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jéééésus máriška...Peggy, neblázni !

Peggynka
kukučka
Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu.
Zdravý rozum dospelých je kde,keď sa môžu malé deti opariť vriacou polievkou,čajom atď ?
To nie je zdravý rozum, to je proste skôr nešťastie ako také.
Ako mám doma zaistenú bezpečnosť detí,keď sa môže takéto niečo stať?
Nijako, niektoré dieťa proste neustriehneš.
Chápeš? Niektorým nezodpovedným treba zákon,aby zaistili bezpečný pohyb seba a svojich detí.
Neblbni. To akože zákon zabezpečí, aby sa bezpečnosť zakázala? Na futbale strážia tých pobehajkov traja ( niekedy aj štyria ) a tak sa občas dokopú, až hrôza. Dopravné nehody ani neriešim.
A keď spadnú na poli z bicykla,nestane sa im nič?
Vždy menej, ako na asfaltke. Ale aj v kaluži vody sa dá utopiť, už aj to bolo.
Kukučka to myslí tak ( aspoň ja tak chápem ), že poniektoré predpisy sú fakt o ničom a nemajú nič spoločné s normálnym, bežným životom jedinca.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja viem o odretých kolenách, najčastejšie. Kto chce, nech ju nosí, ale prečo každý povinne vždy a všade? O tom je táto téma, nie o bezpečnosti pri športovaní.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
buchač
Jéééésus máriška...Peggy, neblázni !

Peggynka
kukučka
Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu.
Zdravý rozum dospelých je kde,keď sa môžu malé deti opariť vriacou polievkou,čajom atď ?
To nie je zdravý rozum, to je proste skôr nešťastie ako také.
Ako mám doma zaistenú bezpečnosť detí,keď sa môže takéto niečo stať?
Nijako, niektoré dieťa proste neustriehneš.
Chápeš? Niektorým nezodpovedným treba zákon,aby zaistili bezpečný pohyb seba a svojich detí.
Neblbni. To akože zákon zabezpečí, aby sa bezpečnosť zakázala? Na futbale strážia tých pobehajkov traja ( niekedy aj štyria ) a tak sa občas dokopú, až hrôza. Dopravné nehody ani neriešim.
A keď spadnú na poli z bicykla,nestane sa im nič?
Vždy menej, ako na asfaltke. Ale aj v kaluži vody sa dá utopiť, už aj to bolo.
Kukučka to myslí tak ( aspoň ja tak chápem ), že poniektoré predpisy sú fakt o ničom a nemajú nič spoločné s normálnym, bežným životom jedinca.
Dobre,beriem,asi som predpsr...tá,obe deti robia na záchranke,tak to mám koncentrovane ale aj tak si myslím,že sa na tom u detí nemá šetriť. Som na to citlivá
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Buchy to vystihol, téma je o zdieraní a ponižovaní občana, chcem o sebe rozhodovať sama.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No čo už.......
Keď ochraňovať, tak ochraňovať.....
Hádam tento model bude dostatočne chrániť.....
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

kukučka
Čím to je, že si naši poslanci nevážia vlastný národ a z každej strany ho chcú obmedzovať a pokutovať? Marí sa mi, alebo je čoraz viac ľudí, ktorí sa vzdali vlastného zdravého rozumu a sú schopní tie zlé rozhodnutia ešte obhajovať?
Napríklad: očkovanie, prilby pri bicyklovaní, čipovanie psov a mačiek a iné
Asi tým, že Slováci sú národ blbcov a ignorantov, čo im nepredpíšeš, nenadiktuješ, to dobrovoeľne neurobia, ale sa na na zvysoka ... A ešte očakávajú, že za ich chyby bude platiť niekto iný. Či ty chceš, aby v prípade, že spadneš z bicykla a rozbiješ si kotrbu, ti to platila zdravotná poisťovňa?
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

BXLmiami
Aj chrániče na zápastia,lakte a kolená pri korčliach.Nechcite vedieť ako sa dajú odpáliť obe ruky pri uplne zdanlivo nevinnom páde.Kamoška ide už na 6 operáciu pre jedno ponáhľanie sa.
Minimálne u detí by to malo byť povinné, lebo rodičia ich síce milujú natoľko, aby im korčule kúpili, ale už nie toľko, aby im kúpili aj prilbu a chrániče (asi moc výdavkov). U ostatných ak spadneš a nemáš, hraď si starostlivosť v plnej výške.
1 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

lujza.j
BXLmiami
Aj chrániče na zápastia,lakte a kolená pri korčliach.Nechcite vedieť ako sa dajú odpáliť obe ruky pri uplne zdanlivo nevinnom páde.Kamoška ide už na 6 operáciu pre jedno ponáhľanie sa.
pre toto som prestala inlajnovať....že sa skydnem a zlomím si bedrový klb, zápästie a iné "dokonalé" klby...juj ako som svišťala ako vítr
Spadla som na zadok a narazila si kostrč, to by mi chrániče ani prilba nepomohli
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To ano,v dome budem za ušomranú babu,ked vidím tie deti ako sa prehánajú na korčuliach v plnej rýchlosti bez ochrany,vedela by som zavolať na rodičov sociálku.Hodne sa musím krotiť.
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

kukučka
Ja viem o odretých kolenách, najčastejšie. Kto chce, nech ju nosí, ale prečo každý povinne vždy a všade? O tom je táto téma, nie o bezpečnosti pri športovaní.
Prilba nie je povinná pre dospelých v meste, obci. Pozri si štatistiky, pri pádoch z bicykla je okolo 70 % úrazov úrazov hlavy. Prečo by sme sa mali skladať na liečbu a prípadné doživotné následky nezodpovedných ľudí, keď sa týmto úrazom dá predchádzať?
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať