Zavrieť

Porady

Podvod - brigáda na doma -Poradí mi niekto prosím ?

Dobrý podvečer.
Chcem sa spýtať. Reagoval som na ponuku na brigádu na doma. Odoslal som žiadosť, ale v zápätí som zistil, že asi sa jedna o podvod a hneď som poslal žiadosť na zrušenie spolupráce. Odpovedali mi, že musím dodržať protokol a zaplatiť 15 eur ktoré by mi hne´d vrátili späť v opačnom prípade mi príde pokuta 30 eur. Bojím sa hlavne toho, že majú moju adresu a mohli by ju nejak zneužiť ak sa vážne jedná o podvod. Nevidím dôvod zaplatenia 15 eur ktoré služia na registráciu v systéme + dokumenty + školenie a nič z toho už nepotrebujem.
Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil Dav : 26.06.12 at 05:22
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nič neplať, nemáš za čo... je to podvod, peniaze viac neuvidíš..
0 0
Thomass24 Thomass24

Thomass24 je offline (nepripojený) Thomass24

Tiež si to myslím, ale majú moju adresu a bojím sa že ju zneužijú. Dotyčný pán mi dal aj názov spoločnosti, ale aj to ômže byť len podvod.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

A ako ju zneužijú??? Adresy ľudí sú aj v telefonnom zozname.. neboj, oni len skúšajú, nemáš za čo platiť...
0 0
Thomass24 Thomass24

Thomass24 je offline (nepripojený) Thomass24

Ďakujem za odpoveď. A čo v prípade ak by mi vážne prišiel šek na vyplatenie pokuty ? Ako by som mohol zistiť, či sa jedná o podvod alebo nie ?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aky protokol? Aka je to firma? Prihod link na nich...
Podpisoval si s nimi nejaku zmluvu o zaplateni? Ak nie tak neplat nic.
1 0
Thomass24 Thomass24

Thomass24 je offline (nepripojený) Thomass24

A ešte sa chcem spýtať, že ako sa berú takéto "dokumenty" písané vo worde a odoslané cez internet a bez podpisu ? Je to právoplatné alebo je to niečo s čím by na súde neuspeli ?
0 0
Thomass24 Thomass24

Thomass24 je offline (nepripojený) Thomass24

Ich protokol znie :
1. poslať žiadosť + 15 eur
2. odoslať žiadosť na zrušenie spolupráce,
3. peniaze sa mi vrátia späť.
Jedna sa o firmu VIP Slovakia a nie nepodpisoval som s nimi nič všetko som riešil cez internet. Jedine som im poslal žiadosť kde boli moje kontaktné údaje.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Thomass24 Pozri príspevok
A ešte sa chcem spýtať, že ako sa berú takéto "dokumenty" písané vo worde a odoslané cez internet a bez podpisu ? Je to právoplatné alebo je to niečo s čím by na súde neuspeli ?
V prvom rade sa s tebou nebudu sudit pre 30eur A v druhom rade je to jasný podvod. Proste spravia to s 10 000ľudmi a keď sa chytí aspoň 1000, tak sa im to už oplatilo.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Thomass24 Pozri príspevok
Tiež si to myslím, ale majú moju adresu a bojím sa že ju zneužijú. Dotyčný pán mi dal aj názov spoločnosti, ale aj to ômže byť len podvod.
..

..no ak by dotyčný pán mal ešte problém a pýtal od teba peniaze, tak sa ho spýtaj, či ti za ne dal nejakú službu a ak, nech ti pošle faktúru za služby..
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

ak Ti poraďáci radia, že nič neplať, tak nič neplať.
0 0
Thomass24 Thomass24

Thomass24 je offline (nepripojený) Thomass24

Ďakujem za odpovede. Lenže stále keď sa ho pýtam začo mám platiť, tak sa stále vyhovára na ten ich protokol ktorý musí byť splnený. A ak mi príde vážne šek na pokutu mám ho ignorovať ?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Nič si im nepodpísal, tak čo sa trápiš... ak sa ešte raz ozvú, vyhroz sa im ty a dajú ti pokoj... prípadný šek hoď do koša, oni ti nič nemôžu... a netráp sa, nemáš prečo...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Koľko máš rokov?
0 0
Thomass24 Thomass24

Thomass24 je offline (nepripojený) Thomass24

22 prečo ? Ja som mu aj písal niečo podobné čo Vy mi radíte ale nedá sa odbiť a nemám také skúsenosti vtom aby som vedel, že čo môže a čo nie spraviť.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nebuď naľakaný,ich protokol je ich,nie tvoj.Byť tebou,tak im pokutu postrihám a pošlem späť.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Ignoruj ho, viac mu neodpisuj... poradené už máš...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Thomass24 Pozri príspevok
22 prečo ? Ja som mu aj písal niečo podobné čo Vy mi radíte ale nedá sa odbiť a nemám také skúsenosti vtom aby som vedel, že čo môže a čo nie spraviť.
Co by ti mohol spravit? Iba sa vyhraza a skusa kto sa zlakne,chyti a zaplati.
Ak by ti poskytli nejake sluzby,napr. nejake skolenia ohladom buducej prace,ktoru by si nakoniec neprijal, tak to by bolo nieco ine, ze to chcu teraz preplatit. Ale ak si od nich nic neprevzal,neabsolvoval ziadne skolenie a pod. tak nemaju za co ziadat peniaze. Bud ich posli do certa,alebo ignoruj!

Vies si to predstavit, ze by si vsetky firmy,kde posles ziadost o brigadu inkasovali peniaze?
0 0
Thomass24 Thomass24

Thomass24 je offline (nepripojený) Thomass24

Práve preto mi to prišlo čudné. Tých 15 EUR malo slúžiť na registráciu + dokumenty + písomné školenie. Aby bolo jasné, ponúkali mi brigádu, kde by som rozposielal reklamné dokumenty, rozmnožoval ich a posielal e-mailom. Viem že existujú brigády na doma, ale 90% sú len podvody.
Začínal som cítiť už naisto, že je to podvod, ak začal písať, že keď mu nepošlem 15 eur tak ho prepustia a jeho 2 detí, o ktoré sa údaje stará sám, budú hladovať . Prišlo mi to dosť smiešne, ale chcel som sa len uistiť. Ignorujem ho, ale ak mi zas napíše mail v ktorom bude žiadať peniaze alebo jak on hovorí "Kedy splníte prvý bod protokolu" tak už sa nezdržím.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Preboha, to až tak sa ľudia znížia? K takému citovému vydieraniu?
Skľudom mu na budúce napíš, že to hraničí s obťažovaním, nech si vymažú tvoje údaje z databázy, pretože ich budeš žalovať pre zneužitie informácií.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Thomass24 Pozri príspevok
Práve preto mi to prišlo čudné. Tých 15 EUR malo slúžiť na registráciu + dokumenty + písomné školenie. Aby bolo jasné, ponúkali mi brigádu, kde by som rozposielal reklamné dokumenty, rozmnožoval ich a posielal e-mailom. Viem že existujú brigády na doma, ale 90% sú len podvody.
Začínal som cítiť už naisto, že je to podvod, ak začal písať, že keď mu nepošlem 15 eur tak ho prepustia a jeho 2 detí, o ktoré sa údaje stará sám, budú hladovať . Prišlo mi to dosť smiešne, ale chcel som sa len uistiť. Ignorujem ho, ale ak mi zas napíše mail v ktorom bude žiadať peniaze alebo jak on hovorí "Kedy splníte prvý bod protokolu" tak už sa nezdržím.
Toto je také vydieranie, že nemám slov. Práve takých ľudí naivných ako ty hľadajú.....Keď všetky technicky presviedčania zlyhajú, použijú aj také argumenty ako svoje hladujúce deti.... To je hnus.... Jednoducho nereaguj, ignoruj všetky e-maily od neho. Nič ti neposkytol a nemáš naozaj za čo platiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať