Zavrieť

Porady

Prenajom bytu

Zdravim mam prenajaty byt v ktorom byvam ale som tam tak max 15 dni do mesiaca a chcel by som ho prenajimat ako apartman aj by som mal zaujemcov ale oni to potrebuju normalne legalne aby im to mohol zamestnanec z casti preplacat , vedeli by ste mi poradit ako mam postupovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    Keď prenajímaš byt alebo časť bytu, je potrebné sa zaregistrovať na Daňovom úrade. Zaregistruješ sa tak, že vyplníš tlačivo Prihláška k registrácií daňovníka /tlačivo nájdeš na stránke drsr.sk/. A týmto budeš mať prenájom zlegalizovaný.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    haldalsadal Pozri príspevok
    To je vsetko ? Áno, voči DU.
    ziadne dalsie povolenia alebo nieco podobne? Nie.
    Potrebujem aj reg pokladnu ? Nie.
    ... v texte.
    Naposledy upravil Anja111 : 16.01.10 at 15:21

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak si nájomca v byte, na podnájom potrebuješ súhlas prenajímateľa (toho, s kým máš nájomnú zmluvu ty).

    haldalsadal je offline (nepripojený) haldalsadal

    haldalsadal
    ano mam to v zmluve ze to mozem prenajimat dalej , len som chcel vediet ked to budem prenajimat aj na jeden den alebo na tyzden ci netreba nejake povolenie resp ci to netreba nejako osetrit. Jednoducho staci vyplnit ten formular a mozem si dat inzerat na prenajom ?(samozrejme zivnost)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.