Zavrieť

Porady

GPS modul neprijíma signál

Dobrý deň, prosím Vás o pomoc s autonavigáciou CNS Zen (po hľadaní v Google som zistil, že je to nejaká maďarská značka), celý softvér iGo reaguje bez problémov, bez zamŕzania, len keď spustím navigovanie na požadovaný cieľ tak sa nič nedeje.
Prikladám fotografie pre lepšiu identifikáciu problému.

V Nastaveniach mi systém hlási že Prijímač GPS je pripojený. Ale keď si všimnete na prvej fotke (menu pri navigovaní) napravo dole ten jeden sivý obdĺžnik vedľa ikonky satelitu - podľa Pomocníka "Indikátor kvality pozície gps: ak je sivý, nie je vytvorené žiadne spojenie s prijímačom GPS." Toto všetko sa deje pri jazde autom so správne nastaveným režimom (automobil). Niekedy v tom kruhu na prvej fotky sa tie červené satelity na chvíľu zmenia na žlté a zas naspäť na červené, niekedy je ten kruh prázdny.

Budem rád za každú pomoc ľudia.
(Ospravedlňujem sa, pokiaľ som tému umiestnil na zlé miesto)
_DSC3366.JPG  
_DSC3367.JPG  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    R_R je offline (nepripojený) R_R

    R_R
    Nemáš tam žiadny satelit, tak potom ti nemôže ísť navigovanie. Skús tú navigáciu vonku mimo auta.
    Mne sa raz stalo, že sa mi v Bratislave navigácia (mioc250) dosť dlho nevedela pripojiť na satelity.
    Asi to bolo výškovými budovami naokolo. Tiež môže byť zle nastavená gps v sys.txt :
    [gps]
    port="x"
    baud="yyyyy"
    To x a y si musíš niekde vyhladať na tvoju navigáciu.

    Ked to nepomôže vyhladaj si fora na navigácie napr.: http://www.kyou.cz/forum/viewforum.php?f=6

    GPS modul neprijíma signál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.