Zavrieť

Porady

Odhlásenie dohodárov

Práve mi oznámila kolegyňa, že musíme k 31.12.2006 odhlásiť v SP všetkých dohodárov a znova prihlásiť k 1.1.2007. Môžete mi prosím poradiť, prečo sa to musí robiť a či sa to nedá obísť, máme ich veľa. Ďakujem
Naposledy upravil Zuzika : 08.12.06 at 07:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nie, nedá sa to obísť. Predpokladám, že uzatvárate dohody na obdobie kalendárneho roka, aby ste tie prihlášky a odhlášky nemuseli robiť pri každej novej dohode (každý mesiac a pod.). Teraz, keď im teda dohody končia, ste povinný na SP odhlásiť dohodára na registračnom liste FO. A keďže s nimi asi rovno uzatvoríte novú dohodu, rovnako ho opäť musíte prihlásiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzika
    Práve mi oznámila kolegyňa, že musíme k 31.12.2006 odhlásiť v SP všetkých dohodárov a znova prihlásiť k 1.1.2006. Môžete mi prosím poradiť, prečo sa to musí robiť a či sa to nedá obísť, máme ich veľa. Ďakujem
    Dôležité pri dohodách je, na aké obdobie sú uzatvorené, ak sú do 31.12.06, tak potom tá povinnosť odhlášky vás neminie.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Ak mám dohodára od 15.12.2006 do 10.1.2006 tak uvažujem správne že ho k 15.12.2006 prihlásim a stačí že ho k 10.1.2006 odhlásim a hore uvedené príspevky sa týkajú len dohodárov ,ktorým sa končia dohody k 31.12.2006.
    Ak máte dohodára na celý rok, nemáte problémy s tým, že sa nejedná o dohodu a je to pracovný pomer ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Peterka
    Ak mám dohodára od 15.12.2006 do 10.1.2006 tak uvažujem správne že ho k 15.12.2006 prihlásim a stačí že ho k 10.1.2006 odhlásim a hore uvedené príspevky sa týkajú len dohodárov ,ktorým sa končia dohody k 31.12.2006.
    Ak máte dohodára na celý rok, nemáte problémy s tým, že sa nejedná o dohodu a je to pracovný pomer ?
    Uvažuješ správne.
    Nie, nevidím žiaden problém.
    Oprav v príspevku dátum na 10.1.2007, zrejme si chcel napísať ten.
    Naposledy upravil Tweety : 08.12.06 at 07:08

    Zuzika je offline (nepripojený) Zuzika

    Zuzika
    Peterka
    Ak mám dohodára od 15.12.2006 do 10.1.2006 tak uvažujem správne že ho k 15.12.2006 prihlásim a stačí že ho k 10.1.2006 odhlásim a hore uvedené príspevky sa týkajú len dohodárov ,ktorým sa končia dohody k 31.12.2006.
    Ak máte dohodára na celý rok, nemáte problémy s tým, že sa nejedná o dohodu a je to pracovný pomer ?
    Ja v tom aj problém vidím ale zamestnávateľ nie. Lebo podľa mňa sa jedná o opakujúcu sa prácu, na ktorú sa dohoda o vykonaní práce nevzťahuje.
    Ale majiteľ to tak vyžaduje, riziko nesie on. Ďakujem vám všetkým za pomoc.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Peterka
    Ak mám dohodára od 15.12.2006 do 10.1.2006 tak uvažujem správne že ho k 15.12.2006 prihlásim a stačí že ho k 10.1.2006 odhlásim a hore uvedené príspevky sa týkajú len dohodárov ,ktorým sa končia dohody k 31.12.2006....
    Odhlasis ho az 10,1, 2007

    mariro je offline (nepripojený) mariro

    mariro
    Čo ak mám dohodára a dohodu uzatvorenú od 26.10.2006 bez dátumu ukončenia?
    Musím ho tiež odhlásiť k 31.12.2006?
    Ďakujem.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Podľa mňa dohodu o vykonaní práce nie je možné mať uzatvorenú na dobu neurčitú.

    Pezuma je offline (nepripojený) Pezuma

    Sládkovičovo Pezuma
    Dohoda môže končiť aj vykonaním konkrétnej práce určenej v dohode. V tom prípade ho odhlásiš dňom odovzdania práce. Ale v dohode by mal byť uvedený dátum, dokedy má tú prácu vykonať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.