Zavrieť

Porady

leasing auta

ahojte,

firma kupila auto na leasing este v roku 2007. predchadzajuca UCTOVNICKA vobec neuctovala odpisy k tomuto autu pocas doby splacania. Ja som sa k tomu dostala az v r.2009 a teraz neviem, mam sa na tie odpisy vykaslat - neodpisovat to auto vobec, ked uz ho nezacali, alebo urobit si odpisovy plan a pokracovat v odpisovaní v r.2009 akoze treti rok, nahodit si opravky v zodpovedajucej vyske voci 429. (vyska zostatku istiny tiez nesedela - tu som uz opravila 429/474 podla splatkoveho kalendara)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Odpisy by som dopočítal od začiatku. Tie, ktoré sa týkajú obdobia do 31.12.2008 by som účtoval na 429, rok 2009 do nákladov. Daňovo sú v zmysle § 17 ods. 29 zákona o dani z príjmov uznané všetky v roku účtovania.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    hej, urobim to tak. Len este teraz rozmyslam ono maju na 022 celu hodnotu istiny aj s DPH, vtedy este neboli platcami, ale v r.2009 sa stali platcami DPH. Co mam teraz zobrat ako celkovu hodnotu auta na odpisovanie? Mala by to byt ta 022 ale ta je aj s DPH a teraz uz su platci, tak neviem, prosim porad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.