Zavrieť

Porady

Kľúč do 2,5 milióna

Ahojte,

v septembri som sa ženil a začínam riešiť bývanie... Som z BA, manželka z Brodského pri Kútoch. Svokor nám tam postavil dom, ja som si zasa postavil hlavu a nechcem tam ísť bývať. A preto sme sa so ženou dohodli na kompromise - domčeku v Malackách. Mám našetrený cca. milión, ktorý chcem vraziť do kúpy pozemku práve v tejto lokalite...

Som úplný amatér, ktorý raz za uhorský rok chytil šrobovák... Nemám skúsenosti a preto potrebujem rady (aby som neprecenil svoje sily a finančné schopnosti)...

Pozemky o ktoré sa zaujímam majú od 340 - 400 m2. Viem, je to maličké a práve preto uvažujem aj o maličkom dome pre (dúfam, že raz) 4-člennú rodinu. K dispozícii by som mohol mať čisto na dom okolo 2,5 milióna Sk.

V tejto cenovej kategórii som už našiel katalógové domy na kľúč, ale ja veľmi týmto cenám neverím. Je podľa Vás možné nechať si postaviť do tejto ceny 4-izbový dom na kľúč? Ušetril by som, ak by som si dom nechal stavať postupne od rôznych firiem? Základy, hrubá stavba, el., voda, plyn atď, atď?

Ďakujem...
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak by si si to rok všetko naštudoval, resp.svokor sa podujal vám pomáhať, radiť organizovať, tak druhý spôsob je lacnejší. Ale ak tomu nerozumieš rovnako ako ja, tak kľuč je lepší, ale aj tam je riziko, že ťa niekto podvedie (ako mňa).
Bez zmluvy sa do ničoho nepúšťaj.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Laola80 Laola80

Laola80 je offline (nepripojený) Laola80

O akej zmluve hovoríš? A zakl. otazka nezodpovedana Je realny moj cenovy strop?
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Pri stavbe na kľúč NIE! Pri svojpomocnej realizácii ÁNO.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Jeden nas znamy raz povedal , ze jeden dom treba postavit na skusku a druhy naozaj. Ak si amater , bez skusenosti , ver ze je to pravda. Ja som robil iba vacsiu rekonstrukciu a nadstavbu a pochopil som. Za 2.5 melona tazko. Jeden z rodiny si vybral model s rozpoctom 2.2 mil. Ked to dokoncili ( platene zivnostnicke partie ) a pristavili garaz + plot a scitali to , bolo to 4 mil.
0 0
Laola80 Laola80

Laola80 je offline (nepripojený) Laola80

Ani v prípade montovaného domu?
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Montované vychádzajú na kľúč ešte viac. To mám fakt overené, keď teda neplánuješ naletieť ponukám typu Safeko.
Za 2,5 mil. to vidím reálne iba cez tie drobné firmy, nie veľký dom, žiadna garáž, žiadne oplotenie, žiadne tepelné čerpadlo, žiadny solár, žiadne podlahové kúrenie-iba radiátory.
0 0
Laola80 Laola80

Laola80 je offline (nepripojený) Laola80

Samozrejme, uvažujem o jednoduchom dome, žiadne vyklenky zbytocne, ani cerpadla, ci podlahovka...
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Laola80 Pozri príspevok
O akej zmluve hovoríš?
Z kontextu predpokladam, ze slo o zmluvu o dielo - s firmou, ktora vam dom bude stavat.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

A načo Ti je taký drahý dom 2,5milióna Eur?
Teraz vážne. Za 2,5mil. sa dá postaviť domček bez plota, chodníkov,vjazdu ... . Avšak ak nemáš skúsenosti aj 4 Ti môžu byť málo. Svojpomocne aj za 1,5mil.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ja tomu nerozumiem? v brodskom vam svokor postavil dom a vy chcete vyvalit 2,5mil za iny dom v malackach? to uz je iny luxus
maly dom sa za to da postavit.
0 0
Laola80 Laola80

Laola80 je offline (nepripojený) Laola80

Ak by si nechcel byvat pät metrov od svokrovcov ako ja, keby si nechcel denne cestovat do prace a z prace 2,5 hodiny, vyvalil by si aj Ty A naviac pre mna to je uz velmi daleka dedina...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

malacky a brodske... tam uz moc velky rozdiel nieje. Nacestujes sa tak ci tak. Ale zasa mozes ist pracovat aj do brna
0 0
Laola80 Laola80

Laola80 je offline (nepripojený) Laola80

tam a spät to je hodina denne. A nechcem, nechcem a nechcem Naviac je to kompromis, ak by bolo na mne, zostaneme v Bratislave...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Laola80 Pozri príspevok
tam a spät to je hodina denne. A nechcem, nechcem a nechcem Naviac je to kompromis, ak by bolo na mne, zostaneme v Bratislave...
Neviem, koľko máš životných skúseností, len si dávaj pozor, aby sa ti to tvoje "nechcem" raz nevypomstilo.

Držím place k postaveniu domu.

A aby som bola k téme, tak my staviame 120 m2, čiastočne podpivničený dom, s podlahovým kúrením, plastové okná, dokončené sú vnútorné omietky, kúpeľňa ešte nie je a sme cca na 1 mil Sk s maximálnou svojpomocou. Suma za práce z tejto celkovej sumy nie je ani 100 tis. Sk. A to nám ešte chýba komplet kúpeľňa, kuchyňa, krb, podlahové krytiny, dvere, vonkajšie omietky so zateplením a terénne úpravy.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kompromis je na rit. Kolega cestuje zo stupavy do Race a poviem ti, ze musi vstavat o piatej aby nestal v zapche.. a bude sa to len zhorsovat. Aj ked mozno tunel odlahcil patronku. Nechodievam tade..Hodinu budes cestovat aj zo stupavy. Mne to trva 20-30 minut z chorvatskeho grobu do race a to je len 17km
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Laola80 Pozri príspevok
tam a spät to je hodina denne. A nechcem, nechcem a nechcem Naviac je to kompromis, ak by bolo na mne, zostaneme v Bratislave...
A vieš aké je to úžasné bývať vedľa rodičov, keď sú deti? Naši mladí si bez problémov zájdu do kina, na zábavu, minule boli v divadle, pretože prejdeme cez dvor a je vyriešené, myslím že dcéra má menej starostí aj vtedy, keď sú choré. Nám takéto susedstvo zatiaľ veľmi dobre funguje a vidíme to ako veľmi dobré riešenie. Sme vedľa seba a zvlášť.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dušinka Pozri príspevok
A vieš aké je to úžasné bývať vedľa rodičov, keď sú deti? Naši mladí si bez problémov zájdu do kina, na zábavu, minule boli v divadle, pretože prejdeme cez dvor a je vyriešené, myslím že dcéra má menej starostí aj vtedy, keď sú choré. Nám takéto susedstvo zatiaľ veľmi dobre funguje a vidíme to ako veľmi dobré riešenie. Sme vedľa seba a zvlášť.
to je ale tvoj nazor ako matky. nenadarmo sa hovori, ze od rodicov treba byt tak daleko aby za tebou nemohli prist v papuciach Ale cest vynimkam. Vecinou sa rodicia moc montuju do mladych a potom to nieje dobre.

k teme.. pokial ti ja mozem poradit, tak by som byval v brodskom pokial tam uz mate dom a uzival 4 miliony. To v podstate ani do prace nemusis chodit pokial sa uskromnite
0 0
Laola80 Laola80

Laola80 je offline (nepripojený) Laola80

Dušinka, iné je vedľa rodičov a iné vedľa svokrovcov )

Dom si nevyberám na päť rokov, ale na celý život... Ak sa niekam ide nasilu, nemože to dopadnúť dobre.
0 0
goosesk goosesk

goosesk je offline (nepripojený) goosesk

Kamos prave dokoncil dom. 12m x 8m .

prizemie: velka obyvacka, kuchyna, kupelna, "pracovna"
poschodie: velka spalna, dve mensie izby.
+ relativne velke podkrovie

1,5 mil. korun
tehla 30tka, cementova skridla, plastove okna + dvere do zahrady, v kupelni podlahovka, radiatory, nekupoval najlacnejsie parkety ani obklady do kupelni, bodove svietidla v obyvacke, sedacka, nabytok. kuchyna na mieru, bezpecnostne sklo na sprchovacom kute, zateplene 15cm EPS. Krbova vlozka, poomietane, vymalovane, dom pripraveny na byvanie.

hruba stavba aj so strechou nieco vyse 500 000..
vsetky prace od zakladov az po kladenie skridiel si robil sam s otcom (murar), s kladenim skridly a betonovanie a kopanie zakladov mu pomahali kamosi.

platil iba odborne veci ako elektrika, kurenie, voda, montovanie okien (kvoli zaruke) a pri stavbe krovu mu asistoval strechar.
Naposledy upravil goosesk : 10.12.09 at 16:18 Dôvod: na kuchynu som zabudol
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Laola80 Pozri príspevok
tam a spät to je hodina denne. A nechcem, nechcem a nechcem Naviac je to kompromis, ak by bolo na mne, zostaneme v Bratislave...

hm to uz by som fakt radsej byval v BA a do brodskeho chodil na vikend... lebo taky kompromis ze malacky, kde nikto z vas nikoho nepozna, neviem neviem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať