Zavrieť

Porady

Zhotovenie podhľadov - z čoho?

Dobrý deň,
potrebujem radu, aký materiál je podľa vás najvhodnejší na zhotovenie podhľadov - aj s ohľadom na náročnosť prác a takisto na finančné náklady.
Chceli by sme mať podhľady vo fasáde, drevený obklad kvôli nutnosti údržby nechceme.

Ďakujem za rady.

Feďo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    zda sa mi ze najlacnejsie a najjednoduchsie vychadza zavesny kazetovy strop, ale mnohym sa to vizualne nepaci pokial vyslovene neide o kancelarie, ale tiez som zvedavy co na to povedia ostatni (hlavne ak sa v tom vyznaju, pretoze ja vobec )

    o kolko to chcete znizovat a kde konkretne?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Zrejme myslíte podbitie strechy.Drevo vychádza najlacnejšie.Existujú plastové obklady imitujúce drevo.Môže sa to obiť polystyrénom a omietnuť podobne ako fasáda.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    220870 Pozri príspevok
    Zrejme myslíte podbitie strechy.Drevo vychádza najlacnejšie.Existujú plastové obklady imitujúce drevo.Môže sa to obiť polystyrénom a omietnuť podobne ako fasáda.
    drevo je sice najlacnejsie, ale casom je velmi skarede - vplyvom napr. pocasia, a co sa tyka plastovzych obkladov, susedia maju hnede, no po 2 rokoch su nepekne vytahane od slnka

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Drevo je určite najlacnejšie, treba ho však veľmi dobre ošetriť. samozrejme počíta sa s jeho pravidelnou údržbou. Tak isto, ako aký koľvek iný materiál, ak sa spracuje správne vydrží podstatne dlhšie. Správne ošetrené kvalitné drevo a ešte kvalitnými nátermi nemôže mať chybu.
    Na druhú stranu je dobrá aj altrenatíva podkladových dosiek (OSB, cetris ... ) s povrchovou úpravou omietkou s armovaním na polystyréne EPS. Tu bude údržba asi menej náročná ako drevo, aspoň zo začiatku.
    Osobne by som si to prispôsobil požiadavkám objekt a umiestneniu.
    Som zástanca kvalitného ošetreného dreva.

    Zhotovenie podhľadov - z čoho?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.