Zavrieť

Porady

Krb

Ahojte všetci ! Ako iste všetci cítime je tu zima. No a my sme začali kúriť v novučičkom krbe ma sú tu aj prvé problémy ! Predné sklo na našom krbe niekedy je čisto čierne od dymu a niekedy nie. PREČO ??? Čo je najhoršie ten dym sa usadí na tom skle vo forme sadze a nie a nie to očistiť poriadne.
S čím to čistíte vy ??? Vie mi niekto poradiť ??? Veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nuž príčin môže bť veľa, ťažko takto na diaľku...
-zlý komín
-kúrenie so zatiahnutou klapkou
-kúrenie nepresušeným drevom,ale aj mäkkým,napr. borovica a pod.

Na umývanie takéhoto skla odporúčam drátenky na nerez. Sú to také vankúšiky, nepamätám si názov.(ružová krabička v lidli)
Umyť jarovou vodou a potom tými vankúšikmi. Mne to pomáha viac, ako rôzne prípravky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Olinka1 Pozri príspevok
Ahojte všetci ! Ako iste všetci cítime je tu zima. No a my sme začali kúriť v novučičkom krbe ma sú tu aj prvé problémy ! Predné sklo na našom krbe niekedy je čisto čierne od dymu a niekedy nie. PREČO ??? Čo je najhoršie ten dym sa usadí na tom skle vo forme sadze a nie a nie to očistiť poriadne.
S čím to čistíte vy ??? Vie mi niekto poradiť ??? Veľmi pekne ďakujem
Je to z dôvodu nedostatočného horenia. Skús či bude čierne keď v kozube horí oheň jasnej farby. ak sa nezačierni tak už budeš vedieť ako na to. Čistiť sadze normálne handričkou navlhčenou do vody a potom suchou utrieť. Pozor nečistiť ak je sklo horúce. Dá sa to posúdiť aj ako zapečenie no a potom to už nechce pustiť.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Mne by vodou a hadričkou nepomohlo. Ja používam "Čistič skel" s rozprašovačom. Nastriekam, nechám pôsobiť, utriem handrou a až potom na mokro a na sucho.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Akú značku krbovej vložky máte? ja mám krbové kachle Jotul. Sklo čistím výhradne len čistou vodou s trochou jari a nemám s tým sebemenší problém.
0 0
Olinka1 Olinka1

Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

Máme liatinovú krbovú vložku francúzskej výroby ale presný názov neviem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tiež máme na chalupe nový krb, pred prvým použitím som si dôkladne prečítala návod a tam písali, že pri prvých zakúreniach sa odporúča nechať po rozhorení cca 30 min. pootvorené dvierka, aby nedošlo k zadymeniu dvierok. Mňa trochu zaskočila iná vec. Tešili sme sa z krbu, kúrili sme si, ale všimla som si zvláštny zápach, neviem, či to mohlo spôsobiť to, že je krb nový a teda smrdí novotou? Podotýkam, že to nebol dymový zápach.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žabinka Pozri príspevok
Tiež máme na chalupe nový krb, pred prvým použitím som si dôkladne prečítala návod a tam písali, že pri prvých zakúreniach sa odporúča nechať po rozhorení cca 30 min. pootvorené dvierka, aby nedošlo k zadymeniu dvierok. Mňa trochu zaskočila iná vec. Tešili sme sa z krbu, kúrili sme si, ale všimla som si zvláštny zápach, neviem, či to mohlo spôsobiť to, že je krb nový a teda smrdí novotou? Podotýkam, že to nebol dymový zápach.
Nový krb sa potrebuje "trochu vypáliť". Farba a pod. Po čase by to malo prestať.
0 0
Olinka1 Olinka1

Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

Náš krb tiež smrdel na začiatku ale už teraz necítiť, ale ak nekúrime ja stále cítim v izbe pach sadze. Je to normálne ???
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Dobrá správa je, že sa to nezačierni vždy. Znamená to, že nesprávne kúrite. V krbe by sa nemal nahromadiť dym, vtedy sa vrátka začiernia.
Na čistenie sú špeciálne chemikálie, nastriekaš a zotreš. Pomáha aj obyčajný cif alebo mechanicky "zodrieť".
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Bez problámov čistiť vlhkou handrou alebo servítkou s najlacnejším práškom na riady.Mierne zadymenie skla vzniká vždy pri priškrtenom spaľovaní( prívod vzduchu a komínová klapka) a nič s tým neurobíte.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Prášok by som moc nepoužívala! Môže poškriabať sklo.
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

arizona Pozri príspevok
Prášok by som moc nepoužívala! Môže poškriabať sklo.
Jedná sa o prášok na riady( napr.ATA ale kľudne lacnejšie),tieto sú určené na umývanie napr.sklených mís, emailovaných hrncov a pod. A naviac ja to používam už tri roky a skol je ako nové.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

poznam cistic krbovych vlozek,nieje to z obchodu,nechcem tu obchodivat,kto ma zaujem spytajte sa sukromne.daria
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Čistič krbových vložiek(akýkoľvek) je určite dobrý a je na to určený. Má len jednu chybu, že jeho cena na počet použití oproti obyčajnému prášku na riady je asi 4 až 10 násobná(podľa značky).
0 0
Dasa80 Dasa80

Dasa80 je offline (nepripojený) Dasa80

Zdravím Vás. Ja používam tiež cif už asi tak 3 roky a sklu sa nič nestalo. Môj muž sklo utiera len novinami. Očistí ho ale nie je také čisté ako keď ho umyjem cifom.
0 0
majka10 majka10

majka10 je offline (nepripojený) majka10

Mne sa čistič krbových vložiek neosvedčil. Kominár mi poradil vlhkú handričku namočiť do popola a šúchať. Boli by ste prekvapení ako to čistí. Keď je veľmi zahoretý použijem škrabku na sklo alebo sklokeramiku. a najnovšie používam namiesto handričky kuchynské pepierové utierky.Aspoň ich netreba prať.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
majka10 Pozri príspevok
Mne sa čistič krbových vložiek neosvedčil. Kominár mi poradil vlhkú handričku namočiť do popola a šúchať. Boli by ste prekvapení ako to čistí. Keď je veľmi zahoretý použijem škrabku na sklo alebo sklokeramiku. a najnovšie používam namiesto handričky kuchynské pepierové utierky.Aspoň ich netreba prať.
páči sa mi tá rada, vyskúšam...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

majka10 Pozri príspevok
Mne sa čistič krbových vložiek neosvedčil. Kominár mi poradil vlhkú handričku namočiť do popola a šúchať. Boli by ste prekvapení ako to čistí. Keď je veľmi zahoretý použijem škrabku na sklo alebo sklokeramiku. a najnovšie používam namiesto handričky kuchynské pepierové utierky.Aspoň ich netreba prať.
Aj noviny sú dobré, hlavne na tú prvú, najväčšiu špinu.A ešte aj doleštia.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Cez víkend sme sa opäť tešili z krbu. Zadymené dvierka som pred zakúrením očistila jarovou vodou, a pekne to išlo. Teraz už ten zápach nebolo cítiť, chvalabohu, lebo predtým som mala pocit, že som v chemickej továrni, a nie na chalupe, v "lone prírody".
1 0
ehvie ehvie

ehvie je offline (nepripojený) ehvie

Olinka1 Pozri príspevok
Náš krb tiež smrdel na začiatku ale už teraz necítiť, ale ak nekúrime ja stále cítim v izbe pach sadze. Je to normálne ???
Tak presne tento problém máme aj my, akurát že máme teplovodnú pec. Neviem si s tým rady, predpokladám že problém je v tom, že cez komín sa dnu tlačí studený vzduch ktorý v komíne naberie aj smrad. Otázka je, či by pomohla komínová klapka, nevie niekto poradiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať