Zavrieť

Porady

stavebné práce prevedené v roku 2015, preberacie konanie v roku 2016 - samozdanenie ?

Previedli sme stavebno - montážne práce pre platiteľa DPH na základe zmluvy o dielo.Práce boli ukončené v roku 2015, preberacie konanie až v roku 2016. Ako budeme fakturovať bez alebo s DPH ?
Naposledy upravil renata : 25.01.16 at 11:11
Žanet teraz ma napadlo, keď som dopísala odpoveď, že možno nemáš zmluvu podľa ktorej by si sa riadila. Doporučujem urobiť odovzdávací protokol o odovzdaní diela do užívania a podľa dátumu odovzdania buď použiť zákon platný v roku 2015 alebo 2016.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Musíš sa predovšetkým riadiť zmluvou. Popíšem ti ako to väčšinou funguje u nás ale to samozrejme závisí od danej zmluvy. Na základe zmluvy, priebežná fakturácia do 15 dní od ukončenia kalendárneho mesiaca, kde dátum dodania uvádzam posledný deň v danom mesiaci. Po preberacom konaní /t.j.-po odovzdaní stavby do užívania na základe preberacieho konania / vyhotovujem vyúčtovaciu faktúru, kde vyčíslim k dátumu odovzdania celkovú cenu diela a zároveň odrátam priebežné fakturácie- keď je to uvedené v zmluve. Čiže výsledkom je, že konečná fakturácia bude k dátumu odovzdania stavby do užívania. V tomto prípade si nemyslím, že na fakturáciu by mala mať vplyv zmena zákona o DPH. V každej zmluve čo som sa ja stretla bol odsek, kde bolo uvedené zjednodušene povedané , že sa bude fakturovať DPH podľa platného zákona v danom čase.
    Naposledy upravil Žanet : 25.01.16 at 22:36
    renata Ano, máme zmluvu, spomenutý odsek ohľadom DPH tam je. Na preberacom konaní bude dátum odovzadnia časti stavby v januári 2016. Takže faktúru vystavím bez DPH. Ďakujem za odpoveď.

    stavebné práce prevedené v roku 2015, preberacie konanie v roku 2016 - samozdanenie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.