Zavrieť

Porady

zrušenie letu

ahojte,
má niekto z Vás skúsenosti so zrušením zarezervovaného letu v spoločnosti Ryanair? Neviem sa na ich stránke dopátrať ako a čo by som mala urobiť. Vyplatia naspäť aj zaplatenú sumu za letenku? Našla som tam, iba ako postupovať v prípade úmrtia napr. rodinného príslušníka. Dík všetkých za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    twiggy123 Pozri príspevok
    ahojte,
    má niekto z Vás skúsenosti so zrušením zarezervovaného letu v spoločnosti Ryanair? Neviem sa na ich stránke dopátrať ako a čo by som mala urobiť. Vyplatia naspäť aj zaplatenú sumu za letenku? Našla som tam, iba ako postupovať v prípade úmrtia napr. rodinného príslušníka. Dík všetkých za pomoc
    Twiggina, nepoteším ťa- Ryanair je nízkonákladovka-takže peniažky naspať od nich nedostaneš- to nieje ako pri normálnej let. spoločnosti, že máš túto možnosť,proste majú lacné letenky a preto máš málo možností...
    Inak, ak od nich niečo chceš tak musíš volať do írska- na Slovensku nemaju pobočku...

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    V podmienkach Ryanair sa píše (voľný preklad z nemčiny)

    Ak je váš let zrušený, resp. ak sa čas odletu posúva o viac ako tri hodiny dopredu alebo dozadu od pôvodného odletového času, ste oprávnený na dobropisovanie alebo vrátenie plnej sumy za letenku, ak Vám alternatívny ponúkaný let nevyhovuje a Vy letiež nemôžte.
    Podľa zákona EU 261/2004 pre lety Ryanair však neponúka žiadne finančné odškodnenie ak Ryanair musel zrušiť / posunúť lety nie svojou vinou. Z tohto dôvodu odporúčame k tomuto uzatvoriť poistenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.