Zavrieť

Porady

Požičiavanie kníh

Máte niekto nápad, ako požičiavať knihy?
Mám nakúpený kopec zahraničných kníh z oboru, ktorý potrebujem k mojmu podnikaniu. Rada by som ich požičiavala, lebo keby zakaznici videla, čo všetko sa dá robiť, tak by viac u mna nakupovali

Lenže, tie knihy su hodne drahé, som niekde na cene cca 30€ za kus.

Moj prvý nápad je, na požičiavanie vybrať zálohu cca tých 30€, knihu pošlem poštou 1. triedou doporučene. za vypožičanie nejakú symbolicku sumu. Zakazník po istej dobe (mesiac) knihu vráti rovnakým spôsobom. Ja mu zalohu bud vrátim, alebo odpočítam z objednavky.

Nenapadá niekoho nejaký lepší spôsob?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    čo takto ich predávať a zároveň späť vykupovať za plnú (ale second-handovú) sumu?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Hmm, ja ich musím predávať s dph a vykupovala by som ich od fyzických osob bez dph. Naviac, naozaj by mi ich vratili?
    Ono nie je jednoduche tie knihy zohnať.

    Ale nie je to zlý nápad, skusim o tom trochu popremýšľať

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Ono nie je jednoduche tie knihy zohnať.
    v tom prípade si ich znova kúpiš na amazone :-) A asi aj na amazone/ebay sa dajú kúpiť použité knihy - aby to veľa nestálo.

    DPH - kúp to od nich späť ako fyzická osoba a na webe si to daj do kolónky bazár.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    To máš pravdu.

    Mna ale láka predstava, že tú inšpiráciu poskytnem mnohým ))

    Asi začnem najskor tak, že to požičiam zákazníkom, ktorí nakupujú opakovane a veľa )) A prinútim manžela vyrobiť nejaké zmluvy, čo by to aspon ako tak ošetrili

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Alebo ak nakupujú veľa, tak im ich daj ako bonus, namiesto zľavy.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    falap Pozri príspevok
    Alebo ak nakupujú veľa, tak im ich daj ako bonus, namiesto zľavy.
    Ano,, toto asi bude cesta. Nakupujú veľa a keď uvidia, čo všetko môžu urobiť, budú nakupovať ešte viac)))

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    každy nápad je zaujimavy, kym ho neodskusas nikto Ti nemoze zarucit ako bude fungovat. a pokracovat ako u experimentov ...aj negativny vysledok mozes povazovat za vysledok,vies ze tadiel cesta k uspechu nevedie..a skusit obmenu...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Falap mi vnukol myšlienku a tak sa teraz intenzívne zaoberám myšlienkou špecialozovaného antikvariátu.

    evka.ba je offline (nepripojený) evka.ba

    evka.ba
    čo takto dohoda s autormi a riešiť to formou vydavateľstva a vydávať to napríklad aj ako e booky, CD čka, brožúry ???? Je za tým veľa práce a ak sú tie knihy naozaj také super, tak sa tá makačka vyplatí ;-)

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    evka.ba Pozri príspevok
    čo takto dohoda s autormi a riešiť to formou vydavateľstva a vydávať to napríklad aj ako e booky, CD čka, brožúry ???? Je za tým veľa práce a ak sú tie knihy naozaj také super, tak sa tá makačka vyplatí ;-)
    tie knihy sú z celého sveta od japonska do ameriky. To trochu sťažuje dohodu s autormi.
    (mmch, ta japonská kniha je zaujímava, prvý krát mám v ruke knihu, ktorá sa číta odzadu-)

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    práva na vydanie stoja toľko, že s menším nákladom ako tisícky kníh o tom ani nemusíš uvažovať. To už je jednoduchšie napísať vlastnú knihu a ušetriť za práva aj preklad. Často to býva pri odborných knihách iba výcuc zahraničnej literatúry.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.