Zavrieť

Porady

OMEGA - Nesúlad zostatku saldokonta a hlavnej knihy

Nevie mi niekto poradiť, kde môže byť problém, keď mi nesedí zostatok na účte 321 v hlavnej knihe so zostatkom na účte 321 uvedenom v saldokonte? Saldokonto má správnu hodnotu, nakoľko mám iba jednu neuhradenú faktúru. V hlavnej knihe mám o cca 233.000,- Sk viac. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Všeobecný návod - ako prvé skontrolovať počiatočné stavy,skontrolovať obraty MD/D v Salde a HK. Potom skontrolovať banku a pokladňu, či súhlasia zostatky na HK. Ak áno, prekontrolovať zostatky všetkých účtov, porovnať s inventúrou. Ak ani to nie, vytlačiť saldo a 321 pohyby - a skontrolovať.
    Program MRP má možnosť Kontrola - zaúčtovanie pohľadávok a záväzkov. Nemá aj Omega podobnú funkciu?

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    skúsiť vytlačiť 321 z hlavnej knihy a saldo tiež 321 a porovnať ručne, je to však horšie, ked je toho strašne veľa, najlepšie je to kontrolovať po určitých obdobiach. Zrejme niečo nebude spárované, možno nejaké preddavky.

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    V prilohe navod od Krosu na kontrolu nesúladu.
    Treba si od Krosu objednať besplatné zasielanie noviniek k Omege, posialajú fakt užitočné tipy na prácu s týmto softom.

    OMEGA - Nesúlad zostatku saldokonta a hlavnej knihy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.