Zavrieť

Porady

kazetovy strop

Potreboval by som spravit kazetový strop v miestnosti 2x3m.Koľko by to stálo z materialom a koľko bez.Kazety mi stačia zakladné bielé. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jokova je offline (nepripojený) jokova

    jokova
    cena za material-sadrokarton.sk/downloadis/rigips-č.pdf
    cena za pracu od 160 sk,v tvojom pripade malometraze to bude urcite ovela viac

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    zaujimave, nieco velmi podobne by som potreboval aj ja, ale nezaujimaju ma samotne kazety, ale skor ten nosny/zavesny system. Mam dojem ze pri takychto rozmeroch by mohol byt aj samonosny (ukotvenie iba v stenach bez zavesov zo stropu)

    Vsade sa pise ake je to jednoduche urobit tak keby som na to nasiel nejaky podrobny navod ako to rozvrhnut, co presne kupit, ako to poskladat tak by som si na to trufol aj sam.

    Pre istotu opakujem ze samotne kazety su ten najmensi problem, daju sa kupit v hociakom baumaxe v roznych vzoroch a orezat na potrebne rozmery ostrym nozom.

    igor111 je offline (nepripojený) igor111

    igor111
    Zakladnym nosnym prvkom celeho systemu je zavesenie na strop. T.j. aj ked ho budes robit vo WC, musis mat aspon 1 zaves

    Vsetko je jednodzche, ked to vies. Podrobny popis nenajdes asi nikde, bohuzial - majster to nenapise a spisovatel to zas nevie urobit )

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    igor111 Pozri príspevok
    zavesenie na strop. T.j. aj ked ho budes robit vo WC...
    aha myslel som ze do nejakeho limitu to mozu niest tie obvodove listy.
    navody existuju na vselico, tak snad by mohli aj na toto, asi zajdem do kniznice

    Rosch je offline (nepripojený) Rosch

    Rosch
    charonme Pozri príspevok
    zaujimave, nieco velmi podobne by som potreboval aj ja, ale nezaujimaju ma samotne kazety, ale skor ten nosny/zavesny system. Mam dojem ze pri takychto rozmeroch by mohol byt aj samonosny (ukotvenie iba v stenach bez zavesov zo stropu)

    Vsade sa pise ake je to jednoduche urobit tak keby som na to nasiel nejaky podrobny navod ako to rozvrhnut, co presne kupit, ako to poskladat tak by som si na to trufol aj sam.

    Pre istotu opakujem ze samotne kazety su ten najmensi problem, daju sa kupit v hociakom baumaxe v roznych vzoroch a orezat na potrebne rozmery ostrym nozom.
    V tom istom obchode kúpiš aj prvky závesného systému. Na nete si nájdeš aj manuály ako to urobiť. Ak si remeselne trochu zručný - urobíš to aj sám.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    Rosch Pozri príspevok
    Na nete si nájdeš aj manuály ako to urobiť.
    Ano, dakujem, presne tak som to chcel aj urobit, len s tym najdenim manualov mam trochu problem.

    Rosch je offline (nepripojený) Rosch

    Rosch
    charonme Pozri príspevok
    Ano, dakujem, presne tak som to chcel aj urobit, len s tym najdenim manualov mam trochu problem.
    Pre inšpiráciu skús pozrieť na tomto webe...

    http://www.hornbach.sk/home/sk/html/index.phtml

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    Tam som uz hladal, aj osobne som sa bol pozriet, ale nic som nenasiel. A ked som sa osobne pytal na cenu zaluzii tak mi povedali ze na mna nemaju cas - to cloveka odradi sa pytat este aj na montaz zavesneho systemu kazetoveho stropu...

    reno6666 je offline (nepripojený) reno6666

    reno6666
    Dobry vecer v akom meste sa nachadzate????treba vam to robit v celom byte alebo sa jedna len o jednu izbu?

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    jokova Pozri príspevok
    6666 nauc sa citat
    kepipo sice napisal ze miestnost je 2x3m, ale si nevyplnil "odkial som". Zato ale pozna krajcirku v Kosiciach, takze mozno je z Kosic?

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    tak ani v hornbachu som nenasiel ziadne zavesne profily pre kazetove stropy , tak uz mi zostava len prespor, ale tam doprava chodi uplne najhorsie

    dancyber je offline (nepripojený) dancyber

    dancyber
    Chcel som tu dat odkazy na vsetko, co pre kazetove stropy potrebujete, ale kedze nemam 20 prispevkov, tak smola...

    Takze len takto:
    - postup je na stranke UROBSISAM-bodka-TOPKY-bodka-SK
    - jeden z vyrobcov ma stranku OWA-bodka-DE
    - SK predajca je napr. WOODCOTE, kde je v sekcii MINERALNE PODHLADY aj cennik.

    Takze asi tolko.

    eutomas je offline (nepripojený) eutomas

    eutomas
    montážny návod aj čo sa týka konštrukcie nájdete v technických listoch výrobcov minerálnych kazetových stropov, po slovensky napr. na stránke:
    amf-cz.cz/sk/download.htm
    Vseobecné technické podmienky, alebo konkrétne systém C je najjednosuchší a najčastejšie používaný s viditeľnou konštrukciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.