Zavrieť

Porady

Výmena obkladov v kúpeľni

Ahojte neviete mi niekto poradit kolko by ma stala vymena obkladov v klasickej panelakovej kupelni.

Jadro je uz prerobene, sanita by tiez ostala, akurat by sme chceli vymenit kachlicky na stenach a okolo vane.

Kolko to moze stat v BB kraji - material plus robota?

Viete mi niekto poradit. Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elkibo je offline (nepripojený) elkibo

    elkibo
    Ak ti mozem poradit a nechces vyhadzovat stary obklad, tak na povodny obklad natiahni vrstvu Flexi klebru, nechaj zatuhnut a na to mozes kludne lepit obkladacky, ak je samozrejme povodny obklad dobry (nie je duty). A ak ti nevadi vacsi odskok od omietky, tak to tak urob. Realizoval som takto uz niekolko obkladov - bez reklamacii. Neviem ake su ceny v BB ale v NR cca 8,30eur - 13,20eur za m2 - cena prace. Plus material - cena obkladaciek , kleber, sparovacka podla m2.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    elkibo Pozri príspevok
    Ak ti mozem poradit a nechces vyhadzovat stary obklad, tak na povodny obklad natiahni vrstvu Flexi klebru, nechaj zatuhnut a na to mozes kludne lepit obkladacky, ak je samozrejme povodny obklad dobry (nie je duty). A ak ti nevadi vacsi odskok od omietky, tak to tak urob. Realizoval som takto uz niekolko obkladov - bez reklamacii. Neviem ake su ceny v BB ale v NR cca 8,30eur - 13,20eur za m2 - cena prace. Plus material - cena obkladaciek , kleber, sparovacka podla m2.
    Dakujem krasne za info. Ak by som nedavala povodne kachlicky dole, potom by som sla skor do verzie ozivenia kachliciek nejakymi samolepkami. V podstate tie kachlicky nie su zle, ale zdaju sa mi fadne - lebo su biele. Neviem ci taketo folie dostat aj bezne v baumaxe, hornbachu alebo ikei.

    A nevies odhadom povedat kolko materialu treba na kupelnu, ktora ma tak 30 - 40 m2 steny? Kolko leberu sparovacky a kolko kachlieciek naviac?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Máte fádnu kúpeľňu.Toto väčšinou tvrdia tý čo majú peniaze a svrbia ich v peňaženke.Preto.Kupovať lacné obklady z tohto dôvodu sa neoplatí lebo za dva roky budú aj tie nové fádne.Na lacnom obklade je lacné farbivo a to za dva roky stratí svoj lesk a glanc.Uložiť kúpelňu jednoducho z jedného druhu obkladu je tiež fádne.Ak to má vyzerať uno tuto tak musíte kúpiť nie len drahšie druhy obkladov ale aj viac druhov z čoho vyplýva, že bude aj viac odpadu.Odpad sa ráta m2+ 7% ak je diagonálne uloženie tak m2+10%.Ak nebude treba starý obklad vyrovnávať tak spotreba lepidla je cca 4-5kg/m2.To jest z 25kg vrecka urobíte asi 6 m2 obkladu.Spotreba špárovacej hmoty je 1kg /2m-3m2.Záleží od rozmeru kachličiek a šírky špáry.Plus si k tomu narátajte 1ks sanitárny silikón a okolo vane doporučujem podobkladové vaňové lišty(neplesnivejú tak ako silikón).Cena lišty je asi 10€.silikon 3€,obklad od10€/m2,lep11€/25kg.Cena prác závisí od zložitosti uloženia od 8€-16€ robili sme aj za 60€/m2.Obklad ak má mať akú takú kvalitu nedoporučujem kupovať v obchodoch typu Baumax,Hornbach.Je to takmer na 100% výmet z výroby ( nepodarky pri nábehoch pece popadané palety ,nekvalitná hlina ,farba, pokrútené , a neviem čo všetko.V tomto smere sa kvalita určite nevolá Baumax.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Super dakujem, taku podrobnu odpoved som potrebovala.
    Peniaze na zvys nemame, ale kupujeme byt, ktory sa nam paci az na tie fadne kachlicky v kupelni a tak hladame nejake riesenie.
    Este raz diky.

    elkibo je offline (nepripojený) elkibo

    elkibo
    A ja este k presnej a vycerpavajucej odpovedi 220870 dodam ze spotreba klebru zavisi od velkosti obkladaciek - mensie obkladacky sa natahuju hrebenom s mensim zubom - mensia spotreba klebru. A vacsie formaty sa natahuju hrebenom z vacsim zubom - vacsia spotreba klebru.

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    Zmurka, na tvojom mieste by som o žiadnych foliach neuvažoval a išiel by som jednoznačne do nových a kvalitných kachličiek. Možno by som aj komplet vymenil sanitu. Neviem v akom je stave, ale bolo by to také polovičné riešenie. Určite urobiť skôr, kým tam ešte nebývate. Je to hodne jednoduchšie ako potom.
    Môžem doporučiť farby na sklo, predávajú v školských potrebách alebo medzi hračkami. Viď foto v prílohe :)
    DSCF7054.JPG  

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    elkibo,len dodám,nič osobné,ešte by som pod kleber doplnil penetrák trebárs Rikombit ak si nemýlim názov,pre lepšiu priľnavosť,predsa len obklad na obklad je dosť náročný sposob ani nie lepenia,ale do budúcnosti a dodám tie lacné obklady,minule som so zákazníkom vyberal obklady a zaujal ho jeden druh 145 Sk/m2,no nekomentujem,iba toľko,že min. 5 kusov z balíka bolo od výroby poškodené,tak som im prácu podmienil tým,že ak tento obklad,tak niekto iný to bude robiť,dali si povedať,takže treba si aj cenu všímať,ale nie je to to jediné

    Výmena obkladov v kúpeľni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.