Zavrieť

Porady

ODPISY

Prosím poraďte do ktorej odpisovej skupiny by ste dali:

rezačku na kartón v OC 30126,- Sk

a kam plynové kúrenie ktoré bolo nanovo namontované?(ide o TZ budovy a teda 20 rokov - 4. odpisová skupina? lebo môj šéf ma presviedča že sa tomá odpisovať len 4 roky.)

Vopred dík
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tina855 Pozri príspevok
Prosím poraďte do ktorej odpisovej skupiny by ste dali:

rezačku na kartón v OC 30126,- Sk

a kam plynové kúrenie ktoré bolo nanovo namontované?(ide o TZ budovy a teda 20 rokov - 4. odpisová skupina? lebo môj šéf ma presviedča že sa tomá odpisovať len 4 roky.)

Vopred dík
Na režčku neviem odpoveď. K tomu kúreniu, aké kúrenie bolo predtým v budove? Ak sa robila iba výmena starého plynového za nové, potom je to údržba.
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

mám v podstate takéto 2. prípady

1. budova (sklad) úplne bez kúrenia - nanovo namontované kúrenie
2.sídlo spoločnosti (kancelárie) predtým bolo iné kúrenie buď elektrické alebo na tuhé palivo a teraz dávali namontovať plynové
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

A tú rezačku naozaj nikto nevie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tina855 Pozri príspevok
mám v podstate takéto 2. prípady

1. budova (sklad) úplne bez kúrenia - nanovo namontované kúrenie
2.sídlo spoločnosti (kancelárie) predtým bolo iné kúrenie buď elektrické alebo na tuhé palivo a teraz dávali namontovať plynové
V tomto prípade potom ide o TZ budovy jednoznačne.
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

takže 20 rokov, však?
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

Načo používate rezačku? V kancelárii alebo vo výrobe?
Ak vyrábate kartón, pozrela by som klasifikáciu produkcie 29.55.11 Stroje a prístroje na výrobu papiera, kartónu a lepenky a vtedy by somuvažovala nad § 26 odst. 2 - nemožno zaradiť podľa prílohy 1. Ak v kancelárii niečo ako rezačku uvažovala by som nad 30.01.23 Ostatné kancelárske stroje. Ak sa mýlim opravte ma
Naposledy upravil KIKA16 : 25.01.09 at 10:37
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tina855 Pozri príspevok
A tú rezačku naozaj nikto nevie?
trocha trpezlivosti v tejto aj iných Tvojich témach by nezaškodila. Je nedeľa ,predpoludnie .
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

A na kúrenie ste robili aj novú prístavbu k budove? A predtým ste to iné kúrenie mali v majetku samostatne? Lebo kotol ústredného kúrenia možno zaradiť podľa KP aj do 28.22.12 Kotly ústredného kúrenia.
a vtedy by som uvažovala nad § 26 odst. 2 - nemožno zaradiť podľa prílohy 1. Potom je riešenie či v iných predpisoch nie je doba použiteľnosti alebo sa zaradí do 2. odpis. sk.

No, možno trošku smelé.

Zaujíma ma názor skúsených. Smith,... ozveš sa?
Naposledy upravil KIKA16 : 25.01.09 at 10:42
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

je to takto
1.prípad - staré budovy v ktorých nikdy nebolo kúrenie, nič sa nedostavovalo, len sa tam montovalo kúrenie
2. prípad - konateľ kúpil byt, ktorý je ako sídlo firmy a aj kancelárie, tam bolo predtým iné kúrenie´, teraz dával plynové, takže taktiež nanovo
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

A k tej rezačke, používa sa na ničenie nepotrebnych kartónov, ktoré potom používame pri balení tovaru ako výplň do balíka, aby sa tovar nepoškodil a nelietal. Tak do koľkej odpisovej skupiny by ste to dali?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Tina855 Pozri príspevok
je to takto
1.prípad - staré budovy v ktorých nikdy nebolo kúrenie, nič sa nedostavovalo, len sa tam montovalo kúrenie
2. prípad - konateľ kúpil byt, ktorý je ako sídlo firmy a aj kancelárie, tam bolo predtým iné kúrenie´, teraz dával plynové, takže taktiež nanovo

Ad 1.)... toto by som dala ako TZ budovy, navýšiť vstupnú cenu o cenu TZ a odpisovať ďalej

Ad 2.) ... ak je byt zaradený v OM, ak bolo iné kúrenie ako plynové, a robilo sa úplne nanovo-celý systém plynového kúrenia, tak pravdepodobne tiež TZ.

... ale počkaj ešte na názor iných.
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

Tak rezačku by som asi dala ako KP 29.56 Ostatné účelové stroje do 2. odpis. sk.

Byt konateľa, ktorý je sídlom firmy je v majetku firmy?
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

nie nie je.V podstate on si kúpil byt, do OR zapísal sídlo firmy tento byt, a teraz mi doniesol faktúru za montáž plynového kúrenia vystavenú na spoločnosť. Tak rozmýšľam či je potrebné uzatvárať nejakú zmluvu a uviesť v nej že spoločnosť si môže uplatňovať všetky náklady a zhodnotenia tohto bytu, alebo či to nie je potrebné, keď je to v OR uvedené ako sídlo firmy a pritom majiteľom je konateľ. Tak už teraz fakt neviem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tina855 Pozri príspevok
nie nie je.V podstate on si kúpil byt, do OR zapísal sídlo firmy tento byt, a teraz mi doniesol faktúru za montáž plynového kúrenia vystavenú na spoločnosť. Tak rozmýšľam či je potrebné uzatvárať nejakú zmluvu a uviesť v nej že spoločnosť si môže uplatňovať všetky náklady a zhodnotenia tohto bytu, alebo či to nie je potrebné, keď je to v OR uvedené ako sídlo firmy a pritom majiteľom je konateľ. Tak už teraz fakt neviem.
Ak byt nie je v OM spoločnosti, potom na uplatnenie nákladov je potrebná nájomná zmluva, v ktorej je daný súhlas majiteľa na vykonávanie týchto prác.
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

no myslela som si, a potom sa to teda môže odpisovať ako TZ budovy, čiže 4 odpis. skupina - 20 rokov?
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

a sklad je vaším majetkom alebo ste tam v prenájme?
A na byt máte nejakú zmluvu? Lebo TZ možno vykonať len na majetku daňovníka, alebo na prenajatom majetku ak je to zmluvne ošetrené. Podmienkou je, že TZ nebude odpisovať vlastník. A čo s TZ ak z prenajatých priestorov odídete do iných?
Asi ošetriť v zmluve povinnosť odkúpiť.

Stále ma zaujíma názor ostatných, či to nie je súbor hnuteľných vecí so samostatným technicko-ekonomickým určením.
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

Byt je majetkom konateľa. Sklady sú v prenájme, ale to už je ošetrené zmluvou, že si to v prípade odchodu od nás odkúpia, a že si uplatňujeme všetky náklady my. ale skôr ma zaujíma ten byt.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tina855 Pozri príspevok
Byt je majetkom konateľa. Sklady sú v prenájme, ale to už je ošetrené zmluvou, že si to v prípade odchodu od nás odkúpia, a že si uplatňujeme všetky náklady my. ale skôr ma zaujíma ten byt.
Veď som uviedol už, že je potrebná tak isto zmluva.
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

to som odpisovala na otázku v príspevku od KIKy16
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

ok, ďakujem Vám všetkým, príjemný deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať