Zavrieť

Porady

Obsah autolekárničky podľa nového cestného zákona

Ahojte! Môže mi niekto poradiť? Aký je rozdiel medzi autolekárničkami podľa starého a nového cestného zákona? Díky!!
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
rozdiel je v tom, že nová lekárnička bude obsahovať aj kartičku na ktorej budú znázornené návody ako poskytnúť prvú pomoc / /
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Priložila som do dokumentov na stiahnutie takuto " kartičku" medzi rôzne. Vytlačte si to a priložte do lekárničky.
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Prikladám aj sem súbor na vytlačenie.
0 0
jaada jaada

jaada je offline (nepripojený) jaada

Dakujem, ta karta 1.pomoci je ta, ktora ma byt v platnosti od 1.3.2009?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
nový cestný zákon platí od 1.2.2009
V prílohe je karta ktorá svojim obsahom postačuje. Má len jednu stranu. Stačí ju priložiť k lekárničke.
0 0
jaada jaada

jaada je offline (nepripojený) jaada

DAKUJEM ZA RYCHLU REAKCIU.
0 0
suzvedava suzvedava

suzvedava je offline (nepripojený) suzvedava

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje ohľadom nových lekárničiek novú vyhlášku a zo stránky MZ SR vyberám:

motoristi ešte môžu používať staré /pôvodné/, ale aj teraz kúpené lekárničky – bez karty prvej pomoci.
Návrh vyhlášky obsahuje aj prechodné obdobia. To znamená, že:

1) aj po nadobudnutí účinnosti vyhlášky bude spotrebiteľ môcť používať tzv. „starú“ lekárničku vyrobenú resp. distribuovanú podľa doterajších predpisov, a to až do dátumu jej spotreby - po pripojení karty prvej pomoci (rýchly a jednoznačný návod na poskytnutie prvej pomoci),

2) kartu prvej pomoci si motoristi môžu kúpiť až vtedy, keď bude vyhláška platná. Aj na jej pripojenie k tzv. „starej“ lekárničke je navrhnutý istý časový úsek,

3) výrobcovia resp. distribútori lekárničiek budú môcť uvádzať na trh tzv. „staré“ lekárničky aj po nadobudnutí účinnosti vyhlášky /do stanovenej časovej hranice/. Karty prvej pomoci priložia k pôvodnej lekárničke.

Navrhovatelia vyhlášky teda predpokladajú, že po nadobudnutí jej účinnosti bude potrebný čas na výrobu lekárničiek podľa nového predpisu.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

prikladám "doplnený súbor novôt do autíčok"
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Karty prvej pomoci, ktoré budú musieť mať vodiči podľa zákona o cestnej premávke v autolekárničke, zatiaľ neexistujú. Tie, ktoré sa šíria medzi vodičmi emailom, nie sú platné. Vo včerajšom večernom spravodajstve to uviedla televízia TA3. Podľa nej sa na internete šíria informácie, že novú kartu prvej pomoci treba mať od 1. februára 2009 a budú ju kontrolovať policajti. Polícia však tvrdí, že napriek platnosti nového zákona sa autolekárničky zatiaľ nemenia. Ich nový obsah, ktorého súčasťou bude aj karta prvej pomoci, vyšpecifikuje až nová vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR.

Vyhláška, ktorá upraví obsah autolekárničiek, sa zatiaľ pripravuje. "Mal by to byť termín 1. marec, tento sa pravdepodobne bude predlžovať, dopracovávame s ministerstvom dopravy isté náležitosti," uviedla hovorkyňa. Zároveň dodala, že staré lekárničky budú platiť dovtedy, kým nevyprší ich exspirácia.
<!--HL_END-->Zdroj: http://www.topky.sk/cl/10/402031/Na-...utolekarniciek
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Včera ma trošku v TV že musíme mať čelovú lampu atď......no a na stránke MZSR som našla Tlačovku zo dňa 24.2. 2009. Zaujímavé čelová lampa, nožík........nepovinné.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

A namiesto jednej čelovej lampy by nemohli byť dve svietiace oči? To by slovákom až taký problém nerobilo
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Toto je zo včerajších hospodárskych novín.

V lekárničkách už nebude musieť byť dezinfekčný roztok z rozprašovačom a PVC rúška
Lekárničky budú oranžové, pribudne karta prvej pomoci



Lekárničky pre osobnú, nákladnú a hromadnú dopravu už nebudú biele. Farbu zmenia na oranžovú. Tie, ktoré používajú vodiči v súčasnosti, môžu využívať naďalej, najdlhšie však do konca júla 2012. Od začiatku júla v nej však musia mať zakúpenú kartu prvej pomoci. V lekárničkách už nebude musieť byť dezinfekčný roztok z rozprašovačom a PVC rúška. Ministerstvo zdravotníctva to navrhlo vo vyhláške, ktorá bude platiť od 1. apríla.
„Karta prvej pomoci je rýchly a jednoznačný návod na správne poskytovanie prvej pomoci pri život zachraňujúcich výkonoch pri závažných poraneniach,“ povedal riaditeľ sekcie zdravia na ministerstve zdravotníctva Adam Hochel. Karty, ktoré sú hlavnou novinkou vyhlášky, zatiaľ neexistujú. Ich cena by nemala byť vyššia ako jedno euro.
Karta má mať dve strany. Predná bude obsahovať informáciu o linkách tiesňového volania, všeobecné pokyny a päť farebných obrázkových piktogramov život zachraňujúcich výkonov (zastavenie krvácania, uvoľnenie dýchacích ciest, vonkajšia masáž srdca, záchranné dychy, stabilizovaná poloha). Na zadnej nájdu vodiči opis jednotlivých výkonov pri rôznych stavoch a úrazových dejoch.
Ak vodiči nemajú autolekárničku alebo im niečo v nej chýba či obsahuje materiál, ktorý je po exspiračnej lehote, môžu dostať od polície v blokovom konaní pokutu do 60 eur. V správnom konaní to môže byť do 100 eur.

http://hnonline.sk/slovensko/c1-3472...a-prvej-pomoci
<!-- eTarget ContextAd End -->
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
[quote=VladoaKatka;964020]

V lekárničkách už nebude musieť byť dezinfekčný roztok z rozprašovačom

----------------------------------------------------------------------------

no neviem, ale včera v TN na Joj ke akurát bola reč o tom, že vládne autá v tej lekárničke nemajú ten rozprašovač, a pán minister povedal, že to je nemdobre, že musia mať aj ten rozprašovač. hľadal, hľadal ten rozprašovač v tej lekárničke, a nie a nie to nájsť
tak teraz včul čo ako teda je to správne
0 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

no neviem, ale včera v TN na Joj ke akurát bola reč o tom, že vládne autá v tej lekárničke nemajú ten rozprašovač, a pán minister povedal, že to je nemdobre, že musia mať aj ten rozprašovač. hľadal, hľadal ten rozprašovač v tej lekárničke, a nie a nie to nájsť
tak teraz včul čo ako teda je to správne[/quote]

Ale celkom na záver dodali, že podľa novej vyhlášky ten dezinfekčný roztok už nebude treba.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada


Vždy tak premýšľam, že mám malé auto na to, čo všetko v ňom musí byť.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

HankaH Pozri príspevok
no neviem, ale včera v TN na Joj ke akurát bola reč o tom, že vládne autá v tej lekárničke nemajú ten rozprašovač, a pán minister povedal, že to je nemdobre, že musia mať aj ten rozprašovač. hľadal, hľadal ten rozprašovač v tej lekárničke, a nie a nie to nájsť
tak teraz včul čo ako teda je to správne
Ale celkom na záver dodali, že podľa novej vyhlášky ten dezinfekčný roztok už nebude treba.[/quote]
... áno, vraj od 1.4.2009 nebude treba.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Ale celkom na záver dodali, že podľa novej vyhlášky ten dezinfekčný roztok už nebude treba.
... áno, vraj od 1.4.2009 nebude treba.[/quote]


aha, tak to som asi prepočula


hen, tak som to našla,tu je tá vyhláška platná od 1.4.2009

https://lt.justice.gov.sk/(X(1)S(fcs...90225093554217
Naposledy upravil Barbara : 26.02.09 at 06:04
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Je to super zákon a vyhláška, pokiaľ ani minister ho nedodržuje a nevie, čo tam má byť.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Braňo Pozri príspevok
Je to super zákon a vyhláška, pokiaľ ani minister ho nedodržuje a nevie, čo tam má byť.

však sa vyjadrili v TN v tom zmysle, že oni v tom vládnom aute sa iba vezú, a tá lekárnička nie je ich starosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať